Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Ati Rage Fury MAXX (Read 17791 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #15 - 16. Sep 2012 at 21:19
Print Post  
Witam,
powiem tak, karta Fury Maxx jest trochę problemowa.
Działa poprawnie tylko pod win98 i winME. Do pozostałych nie ma sterowników i wsparcia. Co do Twojego problemu, to nie wiem co może być. Ja z nią miałem inny problem, po zainstalowaniu sterowników i restarcie kompa, w momencie jak miał pojawić się pulpit robił się czarny ekran i kiszka. Pomogło mi wtedy świeże postawienie systemu i zainstalowanie sterowników od nowa.

Pozdrawiam i powodzonka
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #16 - 16. Sep 2012 at 21:24
Print Post  
Varus wrote on 16. Sep 2012 at 21:19:
w momencie jak miał pojawić się pulpit robił się czarny ekran i kiszka.
Pozdrawiam i powodzonka


No ja właśnie też tak mam jak instaluję automatycznie, tylko czarny ekran i myszka na środku, nie idzie dalej...

Varus wrote on 16. Sep 2012 at 21:19:
Pomogło mi wtedy świeże postawienie systemu i zainstalowanie sterowników od nowa


Jaki system używałeś oraz jakie sterowniki?

Jakbyś miał linka do niech jeszcze gdzieś to bym był wdzięczny Smiley


  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #17 - 16. Sep 2012 at 21:26
Print Post  
Witam,
ja na Windows ME zawsze działam Cheesy

co do sterowników to nie mam ich tu w domu. Pamiętam, że były po niemiecku i znalazłem je na internecie gdzieś. Jak znajdę to dam znać.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #18 - 16. Sep 2012 at 21:28
Print Post  
Witam,
już pamiętam Cheesy
na pewno sterowniki ściągałem stąd:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #19 - 16. Sep 2012 at 21:37
Print Post  
Dzięki! Też z tej samej stronki miałem Smiley Czyli mam nadzieje że na Win ME poleci Wink oby to nie było nic poważnego bo naprawdę szkoda by mi jej było gdyby miało się okazać że jest nie w pełni sprawna Sad  Niestety dopiero za 2 tygodnie będę na miejscu żeby się z nią pobawić ;/ w tym czasie jeszcze może coś w necie znajdę na temat problemów z tą kartą.

Ciekawe za ile pójdzie ta boxowa z allegro Cheesy Bedę mieć porównanie i zobacze czy nie przepłaciłem za swoją Smiley
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #20 - 19. Sep 2012 at 19:20
Print Post  
Chyba znalazłem odpowiedź na problemy z instalacją sterów do tej karty...

Quote:
Dołączona płytka posiada uniwersalny, wielojęzyczny instalator, zdarza się jednak że automatyczna instalacja nie przebiega poprawnie. Po ponownym uruchomieniu komputera maksymalną rodzielczością i paletą pozostaje uparcie 640x480 i 256 bpp. Powtórzyła się sytuacja znana z instalacji poprzednich kart z serii Rage128. Na czas instalowania sterowników należy zmienić ustawienia klawiatury i regionale na Stany Zjednoczone. Nie mam pojęcia w jakim stopniu problemy te stanowią regułe, faktem jest że zabieg ten działa i pomaga uruchomić kartę.


więcej na stronie:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #21 - 19. Sep 2012 at 21:23
Print Post  
Witam,
dobra robota :-] na to bym nie wpadł.


Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #22 - 20. Sep 2012 at 20:48
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links); - Wygrał to ktoś z forum? czy się nikt nie przyzna Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
IIIdfx
Full Member
***
Offline



Posts: 527
Joined: 23. May 2012
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #23 - 20. Sep 2012 at 20:54
Print Post  
Tak się baliście, że pójdzie za niegodne pieniądze  Smiley Znowóż niejaki p...2 zabiera mi hardware spod nosa. Cuż nic tylko pogratulować.
  

Powered by GNU Linux Gentoo
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #24 - 02. Oct 2012 at 22:12
Print Post  
Witam, w dalszym ciągu nie udało mi się odpalić tej karty... nie pomogły zmiany języka i regionalne na Stany Zjednoczone, nie pomogła instalka Windowsa ME, instalacja na innej płycie głównej...

Teraz wyczytałem coś takiego

Quote:
ATI MAXX, jako że jest urządzeniem dwuprocesorowym, potrzebuje do poprawnej pracy zarezerwowanych dwóch przerwań, po jednym dla każdego z procesorów. W tym przypadku były to 5 dla chipsetu master i 10 dla chipsetu secondary.
Niech nikogo nie zaskoczą problemy z instalacją gdy w komputerze mamy wiele urządzeń korzystających z przerwań. Najlepszym rozwiązniem w tej sytuacji jest wyjęcie wszystkich urządzeń, zainstalowanie karty MAXX, a następnie stopniowe doinstalowywanie kolejnych kart.


Sprawdziłem jak to wygląda u mnie z tymi przerwaniami no i jest inaczej... Najpierw miałem 05 dla master, i 09 dla secondary, a po wyjęciu jedynego urządzenia jakie miałem podłączone do PCI (karty sieciowej) to master zmienił się na 11 a secondary na 05...

Moje pytanie do was teraz:
Jest możliwość ręcznego ustawienia tych przerwań IRG?
Można to zrobić jakoś w biosie czy w rejestrze?

To chyba jedyne co mi zostało do sprawdzenia, jeśli to nie pomoże to chyba się poddam Sad

Varus, a ty jakiej płyty używałeś do testowania tej karty? Pamiętasz czy miałeś coś podłączone do portów PCI?

Pozdrawiam
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #25 - 03. Oct 2012 at 19:29
Print Post  
Zabawy z ustawieniami regionalnymi klawiatury to była raczej domena Rivy 128. Jezeli chodzi o MAXX'a to proponuje wyłączyć automatyczne zarządzanie zasobami na płycie głównej i ustawic je na sztywno. Można jeszcze pokombinować z opcją PnP OS Installed. Może pomóc przy ustawianiu przerwań IRQ.
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #26 - 04. Oct 2012 at 09:45
Print Post  
Witam, dzięki za rady. Wczoraj po dziesiątkach prób nie udało mi się jej nadal odpalić.

Problem może leżeć po stronie płyty głównej(ABIT ST6). Powyłączałem wszystkie zintergrowane użadzenia w biosie lecz przerwania 05, oraz 10(te które są niby potrzebne do tego Rage'a) są zarezerwowane dla portu midi. Gdy włącze port midi w biosie i ustawie go na 10 to Rage'a z automatu dostanie 05 - dla chipu master i 11 dla slave. Gdy ustawie port midi na 05 to rage z automatu dostanie 10 i 11... Gdy wyłącze całkiem port midi to też dostaje 10 i 11...

Próbowałem wtedy w tybie awaryjnym przydzielić manualnie dla master 05 i dla slave 10 no i się udaje ale dzieją się dziwne rzeczy po zalogowaniu w Windows ME. Wyskakuje komunikat że jest albo bład z kartą, lub że są złe sterowniki. Wyświetlany obraz wtedy nie jest idealny, pojawiają się paski/rozmycia po czym w końcu zwis kompa.

Nie wiem już czy karta jest niesprawna czy poprostu musiałbym ją odpalić na sprzęcie gdzie nie ma żadnych zintegrowanych podzespołów...

Dzisiaj jeszcze sie z nią pobawie bo mam ją na miejscu ale nie wiem czy przez te zabwy ze zmianą przerwań mogę jakoś uszkodzić kartę/płytę główną?

Pozdrawiam.
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #27 - 04. Oct 2012 at 11:52
Print Post  
Moze byc tak, ze sie karta z plyta nie lubia. Z pewnoscia jednak ich nie uszkodzisz eksperymentujac z przerwaniami. Zmieniales w biosie opcje Resource Controlled... z "auto" na "manual"? Potem mozesz przerwania dowolnie ustawiac recznie. Dobrze byloby tez skorzystac z opcji "Reset Configuration Data" po zainstalowaniu karty.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #28 - 22. Nov 2012 at 12:09
Print Post  
Nadal nie byłem w stanie uruchomić tej karty z zainstalowanymi sterownikami na Płycie ABIT ST6. Podejrzewam że na tej płycie nie da się po prostu odpalić tej grafy przez to że jest na niej za dużo zintegrowanych podzespołów do któych przyjdzielone są przerwania IRQ.

Są jednak pewne postępy. Gdy zainstaluje windows xp to grafa chodzi w większych rozdzielczościach w w normalnym kolorze no ale i tak korzysta tylko z jednego procka graficznego. Tak więc jest nadzieja że karta nie jest uszkodzona...

Po za tym gdy na windows ME próbowałem zainstalować zwykłego jednoprocesorowego RAGE 128 PRO to tak samo nie chciał wystartować Cheesy

W weekend spróbuje odpalić tą grafę na płycie socket 7 z prockiem K6-2 gdzie nie ma żadnych zintegrowanych podzespołów i będe walczyć do upadłego... I tym razem na windows 98 Smiley

Pozdrawiam.
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ati Rage Fury MAXX
Reply #29 - 23. Nov 2012 at 21:41
Print Post  
To, ze pod XP karta chodzi na jednym GPU to normalne. Tak bedzie z tą karta w kazdym systemie z rodziny NT. Wazniejsze ze dziala bo XP lepiej zarzadza zasobami nie opierajac sie na BIOS. Oznacza to ze najpewniej problem tkwi w kombinacji płyta+MAXX a nie uszkodzeniu karty.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top