Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25 (Read 3221 times)
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
28. Jun 2012 at 02:00
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)

Zamówiłem sobie w/w kontroler obrotów wentylatorków. Jak dostanę przesyłkę to przetestuje a efekt testów i wnioski zapodam tu na forum. Pozdrawiam!
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #1 - 28. Jun 2012 at 23:22
Print Post  
Witam
A są takie w kolorze białym ?
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #2 - 29. Jun 2012 at 01:21
Print Post  
Nie spotkałem się z białymi Fc Trio. Jest biały, z wymiennymi kolorowymi panelami i ustawianym kolorem wyświetlacza, model Akasa Fan Control PRO FC-03 (z innym wyświetlaczem). Z pewnościa sa też białe (właściwie to szczotkowane aluminium) Lamptrony - np FC5 V2 Fan Controller ze wskazaniami temp lub napięcia. Jednak opinie o tej marce sa podzielone (czasami skaczące wskazania, czasami jakość wykonania). Akasy jeszcze nie miałem w rekach i opinii o niej mało, ale firma się wycenia nie najtaniej wiec postanowiłem spróbować.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #3 - 30. Jun 2012 at 20:40
Print Post  
Witam
muszę rozejrzeć się za jakimś regulatorem do swojego sprzętu bo po prostu brak mi manualnej regulacji obrotów. Czasem nic się nie robi a hałasuje jak suszarka Smiley A ten który podałeś wygląda i prezentuje się bardzo ciekawie.

Podrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #4 - 30. Jun 2012 at 23:17
Print Post  
Ja czekałem i czekałem aż ktoś zdecyduje się dystrybuować w Polsce panelik Scythe Six Eyes (aka Reeven RFC-01 Six Eyes). Bardzo mi się spodobał z racji tego, ze przypomina mi zegary z DeLorean'a z "Powortu do przyszłości" ale nikt się nie kwapi.
(You need to Login or Register to view media files and links)
Na dniach powienienem dostać 2 wentylatory Coolink SWIF2-120P (na procesor) do tego dołożę Aerocoola Shark 14 cm (obudowa front) i wyniki takiego połączenia zaprezentuję tutaj. Jeszcze nie wiem jaką 12-tkę dam na tył obudowy. Może zostane przy obecnym (niezbyt dobrym) Zephyrze Blue LED. Zobaczymy.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #5 - 30. Jun 2012 at 23:41
Print Post  
Witam
To, że nie ma w Polsce dystrybutora to nie znaczy, że jest niedostępne dla Polaka Wink Dzisiaj już nie mam siły, ale jutro poszukam.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #6 - 01. Jul 2012 at 00:43
Print Post  
Wiem, ale nie bardzo mam jakoś chęci się w prywatny import bawić.

Na deserek - rozpakowywanie Akasy. Zdjęcia robione patelnią więc jakość zrozumiała.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Akasa AK-FC-07BK FC Trio 5,25
Reply #7 - 04. Jul 2012 at 14:43
Print Post  
Panel zamontowany i działa. Posada 3 kanały do sterowania wentylatorami oraz 3 czujniki temperatury przyklejane (słabej jakości, użyłem własnej termorzewodzącej taśmy) tasiemką. Całość sprawia solidne i estetyczne wrażenie (choć żona skomentowała, że "trochę obciach takie światełka"). Wysokość panelu jest odrobinę mniejsza od meshowych zaślepek w mojej aktualnej obudowie SPC Gladius 800, przez co powstaje drobna szczelinka ponad panelem a kolejną zaslepką. Nie jest ona problemem o ile nie mamy podświetlonego środka zestawu. Instalacja panelu przebiegała bez problemu za pomoca dołaczonych do zestawu śrubek. Zaznaczę, że da się zdjąć front obudowy bez demontażu samego panelu (co wcale nie jest zawsze takie oczywiste i możliwe). Wyświetlacz VFD panelu jest jasnozielony, bardzo dobrze widoczny z każdego kąta. Nocą, by nie przeszkadzał może być wyłączony (5 sekund trzymamy przycisk C/F). Panel moze nas zaalarmować w przypadku wzrostu temperatury wykrytego przez czujnik Próg alarmowy ustawiamy przytrzymująć na 5s przycisk MODE i wybierając go przyciskiem C/F. Regulacja jest płynna, co 1 stopień, od 40 do 99 stopni C.

Do panelu mam podłączone następujące wentylatory:
Kanał 1 - (front obudowy) Aerocool Shark Devil Red Edition LED Fan 140mm
Kanał 2 - (schładzacz procesora SPC Fera, wentylatroy na rozgałęziaczu) 2 x Coolink SWIF2-120P 120mm PWM
Kanał 3 - (tył obudowy) SilentiumPC Zephyr 120 mm.

Czujniki temperatury umiesiłem w bastępujący sposób:
Kanał 1 - na HDD, tuz za frontowym wetylatorem
Kanał 2 - na podstawie schładzacza
Kanał 3 - na radiatorze sekcji zasilania płyty głównej.

Panel spełnia swoje zadanie bez zastrzeżeń, choć czasami przy niskich obrotach (900 - 1100) wyświetla ich nieprawidłową wartość w przypadku kanału z podłączonymi dwoma wentylatorami. Nie przeszkadza to jednak w regulacji. Jest ona płynna, praktycznie w pełnym zakresie pracy wentylatorów, a wskazania panelu pokrywają się z danymi technicznymi producentów.
Jedyna funkcja, jakiej brakuje panelowi Akasa FC-Trio to automatyczna regulacja. Jednak dla rozsądnego i świadomego swojego wyboru użytkownika nie będzie to znaczącym mankamentem.


Zdjęcia - "w drodze".  Tongue Być może, gdy przyjdą chęci dołożę wyniki pomiarów napięć. Na razie mam dość grzebania w komputerku (namęczyłem się z montażem schładzacza z podwójnym, zasłaniajacym całkowicie push-piny wentylatorem - potrzebny był demontaż górnej części obudowy. Tu plusik za taką mozliwość dla Silentium PC Gladius 800).

Obiecane zdjęcie (w rzeczywistosci wyświetlacz jest bardz ostry i wyraźny, efekt jaki obserwujecie to tylko taki urok wykonania zdjeć):
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top