Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic IBM Server x220 (Read 2745 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
IBM Server x220
04. Jan 2013 at 17:16
Print Post  
Witam,
zakładam nowy temat bo być może mi pomożecie w doborze sprzętu. Na Allegro zakupiłem za 39zł obudowę serwerową firmy IBM. W gratisie była "nietestowana" płyta główna z procesorem. Tak się składa, że mam zasilacz pasujący i RAM-y z ECC, więc... postanowiłem sprawdzić czy płyta jest sprawna. I ku mojemu zdziwieniu wystartowała bez problemu !! Testy wewnętrzne (systemowe) przebiegły bez problemu. Teraz trzeba doposażyć sprzęt w dyski SCSI, dwa Tualatiny 1.4 Ghz. Na chwilę obecną jest 2048MB pamięci systemowej ECC, planuję włożyć maksymalną dostępną pamięć czyli razem 4GB.

Chcę z tej obudowy zrobić platformę testową, mam gdzieś stacje dyskietek 5,25" czarną i czarny nanęd ZIP, też chyba wykożystam.

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Online


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: IBM Server x220
Reply #1 - 04. Jan 2013 at 18:59
Print Post  
Fajna sprawa Smiley Chyba nie wyszło za dużo płyt które obsługiwały by 2 Tualatiny (przynajmniej nie bez żadnych modyfikacji). Na jakim chipsecie to jest? Rozumiem że jak tak bardzo chcesz go oRAMować i 2 procki wykorzystać to tylko Windows XP/2000 wchodzi w grę Wink
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: IBM Server x220
Reply #2 - 04. Jan 2013 at 21:11
Print Post  
Witam,
co do RAMu to przemyślałem sprawę i te 2 GB w zupełności wystarczy. System oczywiście win2k, nie widzę innej możliwości chcąc pozostać przy retro Cheesy

Chipset sprawdzę i zrobię fotki w poniedziałek, zostawiłem maszynę w pracy, żeby w domu miejsca nie zajmowała. Małe to to nie jest.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: IBM Server x220
Reply #3 - 04. Jan 2013 at 21:57
Print Post  
Co do platformy testowej to nie wiem czy te 2 Tualatiny będą szybsze niż taki Barton 3000 - 3200.

Zestaw oczywiscie bardzo fajny i sam w sobie stanowi ciekawostkę.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: IBM Server x220
Reply #4 - 04. Jan 2013 at 22:02
Print Post  
Witam,
bardziej jako zestaw testowy miałem na myśli o testowanie np sprzętu, starych dyskietek itp. Sama platforma jest idealna do tego. Po uruchomieniu nawet bez jakichkolwiek napędów, mamy dostęp do narzędzi testowych wszystkich podłączanych podzespołów, od ramów, przez urządzenia PCI, napędy, procesory (oczywiście w podstawce 370) itp, itd.

Fajny sprzęt, nigdy nie miałem styczności np ze SCSI, mam zamiar sprawdzić jak to działa, mam już na oku dysk 16GB, 10000obr/min (SCSI-160). Tak samo napęd ZIP to dla mnie egzotyka. Mam też kilka dyskietek 5,25", ciekawi mnie czy ich oryginalna zawartość przetrwała do dzisiaj ?

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: IBM Server x220
Reply #5 - 07. Jan 2013 at 14:41
Print Post  
Procesory zamówione, kontroler zasilania do drugiego procesora także. Ale pojawił się jeden problem. Płyta nie chce widzieć napędu IOmega ZIP250 (pod IDE), w związku z tym chcę dokupić kontroler na PCI, tyle że chce mieć pewność, że mi ten napęd obsłuży. Może podpowiecie jak takiego szukać ?

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top