Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Potzrebne wsparcie VPN (Read 2041 times)
swiety_1982_
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 46
Joined: 05. Jul 2012
Gender: Male
Potzrebne wsparcie VPN
18. Apr 2013 at 21:51
Print Post  
Witam

Panowie potrzebuje wsparcia, otóż VPN działa fajnie, ale problem jest gdy gra obsługuje tylko protokół IPX lub działa na wyszukiwaniu serwera lobby  LAN - który jest rozgłaszany za pomocą broadcasta UDP. Oby dwie rzeczy z przyczyn mi nieznanych, Microsoft nie zaimplementował do tunelowania, W związku z tym niektóre hiciory jak BLOOD (IPX) czy Interstate 82 (LOOBBY LAN) nie zadziałają na standardowym VPN PPTP Microsofta i kliencie w98. Co do broadcasta UDP i lobby serwera znalazłem rozwiązanie OPEN VPN to znów nie mogę nigdzie znaleźć działającego klienta vpn dla open vpn pod w98.

Jak nie urok to sraczka, wiec Panowie zwracam sie o pomoc do was. Może ktoś wie coś albo trafił na coś.

Z Góry dziękuje za wszelkie info info.

Pozdrawiam
Przemek


  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Potzrebne wsparcie VPN
Reply #1 - 19. Apr 2013 at 23:07
Print Post  
Witam,
mam nadzieję, że ktoś z forum Ci pomoże. Niestety ja jestem "zielony" w sprawach VPN... Sad


Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
swiety_1982_
YaBB Newbies
*
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 46
Joined: 05. Jul 2012
Gender: Male
Re: Potzrebne wsparcie VPN
Reply #2 - 21. Apr 2013 at 11:15
Print Post  
Witam
Sprawa jest trochę ciężka. Ponieważ klientem jest W98/ (wMe) wiadomo z jakich powodów 3dfx+gry, nie wchodzą rozwiązania dla  w2000 w zwyższ. 
VPN PPTP działa w grach w których jest opcja podłączenia do serwerem gry o adresie IP wpisanych z palca, w pozostałych już jest lipa (ipx lobby serwer gry- broadcasting udp ).

Moje poszukiwania dały rezultaty:

- znalazłem program KALI.net (IPX, Lan Lobby działa)
  * płatny (kwota nieduża 10$ i wsparcie dla większości tytułów) i w twym wypadku VPN jest zbędny.
  * przetestowany trial w BLOOD 1
- program GIT darmowy (IPX, Lan Lobby działa)
  * darmowy
  * zawiesił mi kilka razy w98
  * nie zestawiłem połączenia
- OpenVPN
  * darmowy
  * podobno rozsyła UDP broadcasting lobby gier (nie miałem możliwości sprawdzenia) w2000 w zwyższ.
  * klient Open Vpn dla w98 nieodnaleziony.

- IPX tuneling
  * odnalazłem tunelowanie poprzez protokół GRE ale dla Cisco urządzeń  pomiędzy 2 routerami.
 

Tak wyglądają moje miesięczne poszukiwania i próby. I teraz utknąłem.

Co najgorsze rozwiązania są, ale dla xp i więcej, o w98 już ludzie zapomnieli.

Jeśli ktoś coś będzie miał, niech podaje propozycje,  sprawdzę wszelkie możliwości.

Pozdrawiam
Przemek.


  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top