Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Voodoo 3 3500 AGP DFP (Read 4959 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Voodoo 3 3500 AGP DFP
22. Apr 2013 at 21:39
Print Post  
Witam,
postanowiłem założyć nowy wątek dla tej karty ponieważ posiada bardzo nietypowe złącze dla monitorów LCD.

DFP - Digital Flat Panel (wczesna wersja DVI)
można zakupić specjalną przejściówkę, lub zapolować na retro monitor LCD z takim złączem. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Złącze zostało zaprojektowane i wdrożone przez firmę Compaq i zaakceptowane przez VESA. Niestety max obsługiwana rozdzielczość to 1280 x 1024.
Na tamte czasy zupełnie wystarczające, niestety na dzisiejsze już nie. Zostało wyparte przez DVI całkowicie.

Przyznam się szczerze, że nie słyszałem o tym standardzie nigdy. Może Wy coś więcej na ten temat wiecie ? Lub ktoś z Was miał monitor z takim złączem ?

Karta Compaq/3dfx Voodoo 3 3500 AGP
- złącze D-SUB
- złącze SVHS
- złącze DFP (Digital Flat Panel)

wyprodukowana w 19 tygodniu roku 1999

wersja "ENGINEERING SAMPLE" Not For Resale
znane są tylko dwie sztuki tych kart wśród kolekcjonerów !!

(You need to Login or Register to view media files and links)  (You need to Login or Register to view media files and links)  (You need to Login or Register to view media files and links)  (You need to Login or Register to view media files and links)

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #1 - 23. Apr 2013 at 07:23
Print Post  
A to naprwadę ciekawostka Smiley Mam jedną kartę z takim złączem. Z tego co pamietam to jakiś S3 Savage4, w sumie nigdy nie zastanwiałem się jak to można wykorzystać ale fajnie by było mieć taką przejściówkę Wink
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #2 - 10. May 2013 at 23:43
Print Post  
Kolejny krok w sprawie uruchomienia karty z nietypowym złączem. Zdobyłem adapter:
DFP -->> DVI-D
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #3 - 03. Jun 2013 at 21:30
Print Post  
Witam,
od jakiegoś czasu usiłuję uruchomić tego V3 3500 w trybie DFP i jak na razie bez większych rezultatów. Zakupiłem dodatkowo kartę Ati Rage LT PRO AGP z takim samym złączem i dzisiaj wieczorem odbyły się kolejne próby. Jako iż mój monitor nie chciał w ogóle współpracować z przejściówką DFP>DVI-D zakupiłem dodatkowo kabel DVI-D>HDMI i do dzieła.

Karta Ati odpala się na monitorze 21" ASUS-a bez problemu, podłączam w ten sam sposób kartę 3dfx-a i porażka. Za 15 razem i restartem maszyny karta ożyła, ale obraz lekko mrowił i monitor nie potrafił złapać poprawnej rozdzielczości. Kolejne próby to podłączanie obu kart do telewizora poprzez HDMI, ale obie karty nie startują.

Wnioskuję, że jest szansa, że karta 3dfx-a chce wyświetlić obraz z DFP w rozdzielczości 1024/768 lub mniejszej czysto cyfrową drogą i owe "nowe" sprzęty nie chcą zbytnio z tym współpracować. Pozostaje w dalszym ciągu opcja znalezienia oryginalnego monitora ze złączem DFP to by rozwiało w 100% wątpliwości co do działania złącza DFP na karcie V3.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #4 - 02. Jul 2013 at 21:33
Print Post  
Witam,
udało mi się znaleźć w końcu monitor ze złączem DFP. Dzisiaj został wysłany, więc w krótce będą testy !!

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #5 - 08. Jul 2013 at 21:28
Print Post  
Witam,
stało się !! dzisiaj dotarła do mnie przesyłka z monitorem.

Jest to topowy monitor 15" całkowicie cyfrowy !! LCD ze złączem DFP. Rok produkcji 1999. Po ciężkich kilku godzinach pracy udało mi się go uruchomić. Niestety został tragicznie zapakowany w Kanadzie i dotarł mocno uszkodzony. W środku były zerwane zaczepy trzymające panel LCD, całkowicie urwane gniazdo zasilające, musiałem kleić i lutować. Uszkodzone zotały też mocowania kilku śrubek. Udało mi się jednak wszystko naprawić. Monitor wygląda jak nowy !! Działa idealnie. Posiada jeden bad pixel, w mało widocznym miejscu (świeci na niebiesko). Ze względu na wiek i efekt końcowy, jestem bardzo zadowolony ze zdobyczy.

Poniżej fotki, monitor został uruchomiony na karcie Riva TNT2 Ultra z oryginalnym złączem DFP.

Pozdrawiam

(You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links) (You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
DKnoto
Junior Member
**
Offline


I Love Alpha AXP

Posts: 146
Location: Warszawa/Marki/Miączynek
Joined: 31. May 2013
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #6 - 10. Jul 2013 at 16:36
Print Post  
I jaka jest fizyczna rodzielczość panela, 1024x768 czy 1280x1024?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #7 - 10. Jul 2013 at 21:06
Print Post  
Witam,
wydaję mi się, że 1024/768 ale na 100% nie jestem pewny. Od kilku dni siedzę nad retro gratami i tracę już nerwy. Na chwilę obecną stwierdzam, że monitor jest uszkodzony. Na początku jak podpinałem karty graficzne to każda na nim śmigała. Potem zacząłem testować na nim kartę 3dfx. Wszystko niby ok, ale od tego momentu żadna inna karta nie uruchamia obrazu na tym ekranie. Mało z tego 3dfx działa tylko do momentu ładowania sterowników obrazu, potem.... czarny obraz.
Zaczynam się poważnie martwić, bo po podpięciu tego 3dfxa pod nowy monitor ASUSA, poprzez DFP>DVI teraz nadaje się na złom.

Kończą mi się możliwości. Żeby tego było mało, zakupiłem dość drogą płytę główną do testów innego 3dfxa i niestety płyta pomimo zapewnień co do sprawności jest martwa. Na karcie diagnostycznej POST blokuje się na komunikacie C4.

Kończę z tym na ten tydzień bo mam ochotę to wszystko wyrzucić. Zacznę od nowa po niedzieli.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
DKnoto
Junior Member
**
Offline


I Love Alpha AXP

Posts: 146
Location: Warszawa/Marki/Miączynek
Joined: 31. May 2013
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #8 - 11. Jul 2013 at 14:51
Print Post  
Spoko. Odpocznij. Zajmnij się czymś innym na jakiś czas a nowe pomysły same przyjdą Wink
Ja dziś do prawie czwartej rano walczyłem z konfiguracją kontrolera macierzowego
Smart Array 5300. Musiałem go przeprogramować na wersję 5300A aby pasował
do mojej Alphy. Udało się ale dzień wcześniej też miałem ochotę go wywalić  Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo 3 3500 AGP DFP
Reply #9 - 17. Jul 2013 at 21:22
Print Post  
Witam,
już na spokojnie się zająłem tematem. Niestety karta 3dfx Voodoo 3 3500 DFP, działa poprawnie tylko z wyjściem VGA. Co do DFP, to uszkadza monitory, w ten sposób, że nie działają później z żadną kartą graficzną, a na samym Voodoo tylko z rozdzielczością 640x480. Być może projekt ten został niedokończony, w końcu to karta "Engineering Sample". Temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top