Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Retro komputer - Peacock (Read 2090 times)
PentiumPro
Junior Member
**
Offline


3dfx is gone but never
forgotten/Retro collector

Posts: 103
Location: Z-ce/Dęblin
Joined: 30. Jul 2012
Gender: Male
Retro komputer - Peacock
02. Sep 2013 at 15:56
Print Post  
Witam. Jako ze lubie retro komputery - dostal mi sie w lape prawie nie uzywany komputer firmy Peacock moze ktos z forumowiczow zna? Komputer nie uzywany od 13 lat. W srodku czysty jak nowy , tak samo klawiatura i caly osprzet. Komputer posiada procka 486 dx4 100 MHZ zabójcza maszynka:D

  

PC-1:Lenovo T420
PC-2:CPU:I5 2500K 3,4Ghz
MOBO:ASRock Z68 EXTREME4 GEN3
RAM:  G.SKILL 4 GB 1600MHz
HDD: SAMSUNG 1TB F3
PSU: XFX 650W PRO
AUDIO: SB AUDIGY SE
GPU HD 4870 1GB TOXIC
Back to top
 
IP Logged
 
Campaniero
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 116
Joined: 27. Apr 2013
Gender: Male
Re: Retro komputer - Peacock
Reply #1 - 11. Sep 2013 at 02:10
Print Post  
Kiedyś opiekowałem się takim kompem w pewnej instytucji reinstalki systemu, sterowniki i takie tam tzn. nie Peacock'iem ale właśnie 486DX100 też ze slotami PCI. W zamian za to miałem darmowy dostęp do netu jak już nie urzędowali Smiley Generalnie z windowsem 98 i 32MB ramu całkiem to się zwijało. Wygląda na zwykłego składaka tak jak Optimus, NTT czy jakis Tulip. Tylko kilka firm robiło/robi własne maszyny ..głównie HP, IBM, DELL, Fujitsu-Siemens chyba też. Reszta tylko własna naklejka a bebechy ogólno dostępne montowali.

Ładny stan, dorzuć jakieś V1 i przetestuj np. Quake1 na glide jak chodzi Smiley

Pozdrawiam
  
Back to top
 
IP Logged
 
PK
Ex Member


Re: Retro komputer - Peacock
Reply #2 - 11. Sep 2013 at 09:38
Print Post  
Witam,
też lubię kompy z tego okresu. Posiadam oryginalnego Optiumus'a 486 DX2-66 MHz, grafika Cirrus Logic 512 kB, HDD 500 MB Seagate, płyta główna socket 3 na chipsecie SIS, FDD 1,44, 4 MB ram, zasilacz AT 150 W. Zmodernizowałem w/w zestaw o rozbudowę pamieci ram do 16 MB, dołożyłem kartę dźwiękową Mozart 16 z kontrolerem IDE co umozliwiło podłączenie CD-ROM'u (LITE-ON). W/w komp został przywrócony do życia, wyczyszczony. Teraz jest w fazie testów. Wkrótce wystawiam go na sprzedaż.
Pozdrawiam.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top