Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Przenośna klima do domu (Read 1181 times)
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Przenośna klima do domu
09. Jun 2014 at 17:35
Print Post  
Witam, jak zapewne sami zauważyli¶cie klimat cosik się na ociepla ostatnio...
W chwili obecnej trmometr na dachu mieszkania wskazuje 39 stopni, w pokoju gdzie ¶pie mam 26, a w nocy nie spada ponieżj 25... Wiatraki chodz± prawie non stop... Tak więc chyba czas pomy¶leć o jakiej¶ klimie Smiley

Znalazlem na allegro kilka zabawek, ciężko to nazwać klimatyzatorem, nie mniej jednak w jakim¶ stopniu pewnie ochładza powietrze, dlatego chciałem was zapytać czy mieli¶cie z czym¶ takim doczynienia? Czego się spodziewać?

Mam 3 opjce na oku teraz:

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

Od 50 do 200 zł.

Nie spodziewam się po tym cudów, nie chce mieć w chacie nie wiadomo jak zimno, wystarczy żeby mi temperatura do snu spadła do tych 23 chociaż... My¶licie że warto w co¶ takiego zainwestować, któr± opcje wybrać?

Pozdrawiam
  

"...ale najpierw zrozumcie mĂłj bĂłl"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Przenośna klima do domu
Reply #1 - 12. Jun 2014 at 20:16
Print Post  
Z tego, co widzę i czytam to nie tyle klimatyzator, co nawilżacz...
I teraz pomyśl: masz w domu 26 st. C, wilgotność w normalny dzień, w 20 letnim bloku to ok 30%-wytrzymujesz, gorąco jest, ale jeszcze gacie się nie pocą...
I teraz dodajesz do tej wilgotności jeszcze drugie tyle-bo niby więcej wody w powietrzu odbierze mu temperaturę, ale zanim do tego dojdzie to gacie już mokre-zbyt wilgotne powietrze-organizm traci możliwość utraty ciepła przez odparowanie potu-pocisz się jak rura zimną wodą, a przecież temperatura w pomieszczeniu ta sama...

A działanie tych urządzeń pozorne, jeśli masz ciągły napływ energii (słońce nagrzewa pomieszczenia, zasłony, okna).

Suche gorące powietrze lepsze niż wilgotne. Parę razy byłem w warunkach pół-pustynnych. Wytrzymasz spokojnie 40 st. C w cieniu bez specjalnego pocenia, ale w wilgotnym przy 30stC jesteś po prostu mokry.

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top