Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Niesprawne karty Voodoo Rush (Read 3148 times)
Forsaken
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 225
Joined: 06. Jul 2013
Gender: Male
Niesprawne karty Voodoo Rush
11. Jul 2014 at 12:42
Print Post  
Trafiły mi w ręce dwie karty Voodoo Rush na AT3d. Niestety obie są niesprawne. Po włożeniu do kompa brak obrazu i charakterystyczne piski płyty głównej oznaczające brak karty graficznej. Da radę jeszcze przywrócić je do życia? Co mogło w nich się popsuć? Na pierwszy rzut oka nie widzę uszkodzeń, ale nie znam się na elektronice.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #1 - 11. Nov 2014 at 18:12
Print Post  
Daj fotki jakieś o ile jeszcze te karty masz.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
WhitemanFX
Senior Member
****
Offline


3DFX maniac

Posts: 1839
Location: Toruń
Joined: 14. Dec 2013
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #2 - 11. Nov 2014 at 18:43
Print Post  
Mam to samo z rushem Yakumo (juz kiedys wspominałem). W moim przypadku okazało sie, ze jeden kondensator jest uwalony ale nie mam czasu go przylutować. Wiec nie wiem czy wlutowanie coś pomoże.
  

Whiteman
(You need to Login or Register to view media files and links)

AMD K6 III 450 MHZ Socket7 Voodoo 2 creative 8MB
Back to top
IP Logged
 
Forsaken
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 225
Joined: 06. Jul 2013
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #3 - 11. Nov 2014 at 20:13
Print Post  
Niestety nie kupiłem ich jako, że nie było możliwości naprawy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #4 - 12. Nov 2014 at 23:16
Print Post  
Podczepię się pod temat. Otóż mam następujący przypadek z Rushem (bardzo uprzejmy Pan z allegro od tego Briteka):

w wyniku testów z innymi niz pierwotnie płytą (Asus na chipsecie HX z Pentium 233MMX) pojawiły się problemy z prawidłowym wystartowaniem karty. Karta bowiem po uruchomieniu z innymi płytami (Gigabyte chipset VX lub Soyo HX) wyświetla pionowe szaro-biale pasy następnie biały ekran a później kolorowe duże pixele (jest to sekwencja kolejnych ekranów podczas startu czyli ekran z logiem karty a następnie 2 ekrany informacji POST BIOSu) aby w końcu po zmianie rozdzielczości pojawił się prawidłowy ekran np z logo startującego W95.
Natomiast po zimnym restarcie  w odstepie ok 5s proces przebiega za drugim razem w 100% prawidłowo.

Posumowując: z niektórymi płytami karta nie startuje za pierwszym razem po uruchomieniu prawidłowo. Można poczekac aż po sekwencji starowej i kilku zmianach ekranu/rozdzielczosci pojawi sie znajomy widok ekranu Windows lub po kilku sekundach od startu i pojawieniu się białego ekranu wyłączyć i ponownie włączyć czyli zrestartować komputer - tym razem zobaczymy wszytkie ekrany prawidłowo.  Z płytą Asus karta uruchanmia sie prawidłowo, z płytą Soyo czasami zdarza sie by urochomiła sie prawidłowo najczęściej jednak potrzebny jest jeden restart (lub chwila cierpliwości) a Gigabyte nalezy czasami ze 3 razy zrestartować lub też spokojnie czekać aż sie wszytko samo "wyprostuje". Natomiast dalsza praca jest całkowcie prawidłowa np. w trybie 3Dfx Quake II chodzi bez problemu nawet w rozdzielczości 800x600.


Co wy na to? Stawiałem na konflikt przerwań, ale z drugiej strony spotkałem się z podobnym problemem kiedyś w jakimś s3 trio na PCI, którego uznałem za trupa i nie próbowałem naprawiać/sprawdzać... hm... Undecided

screeny pokazujące wadę:
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #5 - 13. Nov 2014 at 12:42
Print Post  
Ten efekt z 3. zrzutu miałem ostatnio na s3 gx2 pci pod w95 z nieodpowiednim sterownikiem na Batmanie intela z P60 Wink.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
WhitemanFX
Senior Member
****
Offline


3DFX maniac

Posts: 1839
Location: Toruń
Joined: 14. Dec 2013
Gender: Male
Re: Niesprawne karty Voodoo Rush
Reply #6 - 13. Nov 2014 at 16:37
Print Post  
A wez zmniejsz fsb najnizej jak sie da i zobacz.
  

Whiteman
(You need to Login or Register to view media files and links)

AMD K6 III 450 MHZ Socket7 Voodoo 2 creative 8MB
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top