Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Wczesne gry pod Direct 3D (Read 6643 times)
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Wczesne gry pod Direct 3D
Reply #15 - 28. Dec 2014 at 12:47
Print Post  
Szukam dalej...
Idąc tropem gier pod Direct X3.0 znalazłem coś takiego:
(You need to Login or Register to view media files and links)
Tutaj filmik gry:
(You need to Login or Register to view media files and links)
ale nie jestem pewien czy wykorzystuje D3D

Co do pierwszego FPS'a pod D3D to chyba dopiero Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II albo Star Wars: Shadow of the Empire z 1997 roku... Sad Wszystkie gry na Build Engine odpadają ale znalazłem coś takiego z 1996 roku: (You need to Login or Register to view media files and links) - Wygląda na 2,5D więc pewnie akceleracji też nie ma...
Myślę że trzeba by sprawdzić jeszcze takie FPS'y jak: Lifeforce Tenka (1997), Chasm the Rift (1997) kt髍ych nie jestem pewien... o 1998 nawet nie zachaczam Wink

Pierwszy TPP pod D3D to chyba MDK z maja 1997? bo Tomb Raider 1 nie miał chyba wsparcia pod to API akurat? Residet Evil (1997) miał jakąś akcelerację ale czy pod D3D?

Z pierwszych wyścig體ek to na pewno POD GOLD (1997) oraz (You need to Login or Register to view media files and links) ale to cały czas 1997 rok... a może Monster Truck Madness z 1996 roku?

A ten HyperBlade muszę wyprubować, tylko co to za rodzaj? Wink
  

"...ale najpierw zrozumcie m贸j b贸l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Wczesne gry pod Direct 3D
Reply #16 - 05. Jan 2015 at 21:07
Print Post  
Ani Lifeforce Tenka, ani Chasm the Rift nie miały akceleracji. Shadow of the Empire było chyba wcześniej - pamiętam jak się jarałem tym tytułem na N64 a potem kombinowałem by go zdobyć na PC.

Chyba uprę się przy tym swoim, że pierwszym akcelerowanym w D3D tytułem był Hellbender.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Ka偶dy z nas w g艂臋bi duszy pragnie by膰 jak ten obcy... przera偶aj膮co silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, kt贸re pozwala prze膰 naprz贸d i niszczy膰." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top