Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Komercyjne gry udostępnione za darmo. (Read 2588 times)
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 1945
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Komercyjne gry udostępnione za darmo.
Reply #45 - 05. Oct 2018 at 21:34
Print Post  
Magnet linki torrentowe. Nie tylko ściągasz (co w naszym prawie jakoś się "ślizga"), ale i udostępniasz (co z miejsca jest już §). Niezbyt bezpieczna zabawa. W moim przypadku piractwo (nawet § w zawiasach) = utrata pracy.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
OfflinePosts: 5258
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Komercyjne gry udostępnione za darmo.
Reply #46 - 05. Oct 2018 at 22:13
Print Post  
@ konku

Eee chyba nie bardzo nielegalne źródło:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Coś jest nielegalnego,ale też i legalnego.
Weźmy archive.org przecież tam też są torrenty i to całkowicie legal.

Zapewne jakieś kruczki prawne. Choć nigdy nigdzie nie czytałem żeby DMCA w praktyce ścigało za grę, która była udostępniona za darmo. Co jak co,ale jak tu utratę dochodu udowodnić  Grin co najwyżej dopieprzyć się o nielegalne rozpowszechnianie bez zgody właściciela praw, ale przecież ten nic nie stracił $ bo gra była free  Cool
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-OD/512MB/VB/SCSI/XP sp1
IBM Z Pro 6899 2xPPRO/256MB/VB/SCSI/NT4
PR440FX 2x PII-OD/512MB/VB/SCSI/W2K
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 1945
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Komercyjne gry udostępnione za darmo.
Reply #47 - 06. Oct 2018 at 22:56
Print Post  
Piraci. W dodatku żerują na "trochę naszym" GOG'u.  Angry
Tym się "zabezpieczają":
"We only provide download links that was uploaded by other users in the web/internet. We do not host or store any files in this website server so all files are hosted elsewhere and provided by other websites, all games here are copyright to their respective owners. We are encouraging all our users to support the developers and publishers. If you like the game and have enough money please buy it."
Tyle, że po wprowadzeniu nowej dyrektywy o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym (szczególnie art. 13) mogą sobie ten zapis w d. wsadzić.Cytuję:

ROZDZIAŁ 2
Niektóre sposoby korzystania z treści chronionych przez serwisy internetowe

Artykuł 13
Korzystanie z treści chronionych przez dostawców usług społeczeństwa informacyjnego polegających na przechowywaniu i zapewnianiu publicznego dostępu do dużej liczby utworów i innych przedmiotów objętych ochroną zamieszczanych przez użytkowników


1.Dostawcy usług społeczeństwa informacyjnego, którzy przechowują i zapewniają publiczny dostęp do dużej liczby utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zamieszczanych przez swoich użytkowników, we współpracy z podmiotami praw podejmują środki w celu zapewnienia funkcjonowania umów zawieranych z podmiotami praw o korzystanie z ich utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną bądź w celu zapobiegania dostępności w swoich serwisach utworów lub innych przedmiotów objętych ochroną zidentyfikowanych przez podmioty praw w toku współpracy z dostawcami usług. Środki te, takie jak stosowanie skutecznych technologii rozpoznawania treści, muszą być odpowiednie i proporcjonalne. Dostawcy usług przekazują podmiotom praw adekwatne informacje na temat funkcjonowania i wdrażania środków, a także, w stosownych przypadkach, adekwatne sprawozdania na temat rozpoznawania utworów i innych przedmiotów objętych ochroną oraz korzystania z nich.

2.Państwa członkowskie zapewniają wdrożenie przez dostawców usług, o których mowa w ust. 1, mechanizmów składania skarg i dochodzenia roszczeń, które są dostępne dla użytkowników w przypadku sporów dotyczących stosowania środków, o których mowa w ust. 1.

3.W stosownych przypadkach państwa członkowskie ułatwiają współpracę między dostawcami usług społeczeństwa informacyjnego a podmiotami praw poprzez dialog zainteresowanych stron w celu określenia najlepszych praktyk, takich jak odpowiednie i proporcjonalne technologie rozpoznawania treści, biorąc pod uwagę m.in. charakter usług, dostępność technologii i ich skuteczność w świetle rozwoju technologii.


Callahan wrote on 05. Oct 2018 at 22:13:
nigdzie nie czytałem żeby DMCA w praktyce ścigało za grę, która była udostępniona za darmo


Za to w przypadku filmów ściąganych z torrentów sporo pozwów zostało wysłanych. Nie wiem jak ze skutecznością, ale popłoch był.
« Last Edit: 06. Oct 2018 at 23:03 by konku »  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top