Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego (Read 2504 times)
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego
17. Aug 2015 at 00:30
Print Post  
Jakość przełacznika wyjść VGA w moim V2 jest taka sobie. W związku z tym chcę wykonać układ elektroniczny oparty o miniaturowe przekaźniki elektromechaniczny oraz przełącznik cmos do sygnałów synchronizacji. Oczywiście potrzebny mi sygnał do aktywacji układu, więc w którym miejscu Voodoo 2 robi się 'jedynka' w momencie przełączania? Czy mogłoby to być gdzieś w złączu sli? Jeśli ktoś to będzie wiedział ułatwi mi to sprawę, jak nie to pomierzę kartę miernikiem.
  
Back to top
 
IP Logged
 
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Re: Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego
Reply #1 - 17. Aug 2015 at 16:41
Print Post  
OK, chyba sam to znalazłem: wygląda na to, że to malutki układ S3L384Q, który znajduje się przy samych złączach VGA (jak zresztą się w sumie domyślałem...)

Wg. noty katalogowej (You need to Login or Register to view media files and links) odpowiadają za to piny BE1 i BE2. Tylko teraz pozostaje zmierzyć, czy jest jakiś wygodny punkt, w który można się wlutować żeby nie było widać przeróbki.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego
Reply #2 - 29. Aug 2015 at 12:57
Print Post  
Co chcesz osiągnąć tą modyfikacją ? Chcesz pominąć tranzystory przełączające na rzecz przekaźników ?
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Re: Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego
Reply #3 - 29. Aug 2015 at 20:55
Print Post  
Tak, bo wtedy jakoś sygnału powinna zostać mniej więcej taka sama jak była. A teraz takie lekkie fale/paskowanie na obrazie mam, gdy V2 przepuszcza sygnał z Geforca. Elektroniczne przełączanie wiąże się zawsze ze spadkiem napięcia i różnymi innymi zakłóceniami. Chyba że jakoś inaczej da się to rozwiązać? Na zagranicznych forach wiele osób pisze że przełącza sobie obraz za pomocą KVMa ale u mnie to w grę nie wchodzi, chciałbym mieć zaautomatyzowane rozwiązanie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo2 - wyprowadzenie sygnału przełączającego
Reply #4 - 06. Oct 2015 at 11:01
Print Post  
Nie wiem czy uporałeś się już z tym problemem, ale możesz wykorzystać tranzystory które załączają obraz do uruchamiania zewnętrznych przekaźników i obraz przerzucić tam.
Jakby Ci się udało zdobyć kartę Voodoo1 firmy Orchid to tam był obraz przełączany właśnie na przekaźnikach, można by je wykorzystać.

Pozdrawiam
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top