Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ?? (Read 14677 times)
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
11. Oct 2015 at 12:04
Print Post  
Witam

Jak w temacie jakie podzespoły byście polecili pod budowę retro Pc pod te karty ?? Głównie Płyta główna i procesor ,pewien zarys mam ale chciałbym coś jeszcze się dowiedzieć zanim zacznę budowę Smiley i oczywiście chodzi mi o ramy czasowe wtedy kiedy pojawiło się V2 czy V5 Smiley nic nowszego Smiley pozdrawiam
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #1 - 11. Oct 2015 at 13:07
Print Post  
Procesor to będzie Athlon na rdzeniu Thunderbird lub Pentium 4 Wiliamette. Ewentulanie pierwsze Durony (Spitfire). Z płytami z uniwersalnym AGP (3,3v) będzie pod procesory AMD znacznie łatwiej. Pod Pentium 4 jest ich znacznie mniej (niektóre konstrukcje z chipsetem od SiS). Pamięci jak najwięcej.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #2 - 11. Oct 2015 at 13:16
Print Post  
A czemu polecasz P4?? I Athlona XP?? A co powiedz o P3 ??
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #3 - 11. Oct 2015 at 13:38
Print Post  
P4 z racji kompatybilności kombinacji płyta+procesor z systemami operacyjnymi (było mniej z tym kłopotów), a Athlona (NIE jest to generacja XP!) bo to łatwiejsza do skomponowania obecnie konfiguracja. P3 owszem, można uzyć, jednak nie będzie to topowa na rok 2000 konstrukcja.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #4 - 11. Oct 2015 at 13:44
Print Post  
Voodoo 5 w jakim roku zostało wydane ?? I jak cos to P4 lub Athlon xp ?? A co pod voodoo 2 cos pokroju AMD k6 lub Pentium 2??
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #5 - 11. Oct 2015 at 13:58
Print Post  
V5 i V4 w sprzedaży były w 2000r.
A pod V2 to idealnie pII 300-400 lub K6/2.
Ja wiem, że wszyscy pakowaliby p3 lub k6/3,ale jak rocznikami to rocznikami.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #6 - 11. Oct 2015 at 14:35
Print Post  
Czytalem teraz Troszkę o P4 z tego okresu i sa takie średniawe troszkę, chyba będę szukał abo cos z AMD albo P3 tualatin ,a pod voodoo 2 jaka płyta głowna?? Bo AMD k6-2 400 mam w domu i jakieś Pentium 2 tez chyba 500mhz
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #7 - 11. Oct 2015 at 15:52
Print Post  
Pod Voodoo 2 jedyne wymaganie to slot pci 2.0/2.1 Czyli zadziała (prawie) na wszystkim.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #8 - 11. Oct 2015 at 16:38
Print Post  
Jak dla mnie Vooodoo2 idealnie jest budować na prockach z FSB 100 MHz, Pentium 2 400 MHZ to dla niego sporo mocy a P3 z 800 MHz to już maksa z niego wyciąga Wink pod K6-2 400 MHZ to też dobrze idzie ale sporo gier wymaga nakładek pod instrukcje od AMD żeby wyciągnać maksy z tego procka

Z moich testów wynika że Vooodoo 5 ma prawie idenyczne osiągi na Pentium 3 Tualatin 1400 MHz kontra Pentium 4 HT 3,06 GHz (Northwood) kontra AMD Athlon XP 3000+ (Barton) a to Intel wypuścił w 2000 roku jako pentium 4 to jakiś żart był przecież....
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #9 - 11. Oct 2015 at 17:01
Print Post  
Eee nie przesadzajmy. Pentium 4 obecnie przy budowie "platformy 2000" opartej o Intela jest lepszym wyjściem. Łatwiej dostępne i tańsze procesory i chłodzenia, płyty (porównując do obsługujacych Tualatina) też. A jak dorwiesz płytę z universal agp to wciśniesz do niej praktycznie wszystko na agp oprócz naprawde kapryśnych kart agp x8.
Poza tym "zegar w zegar" PIII w grach nie było o wiele szybsze od P4:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #10 - 11. Oct 2015 at 20:19
Print Post  
Zależy co chcesz robić na tym sprzęcie, jeśli stare gierki, powiedzmy ok rok 2000 to Pentium3 spokojnie wystarczy do V5, ok 1GHz, ale jeśli mają to być już nowsze tytuły w których P3 dostaje zadyszki to warto rozejrzeć się za P4. Voodoo2 skaluje się całkiem nieźle, na vogons jest niezly temat, koleś testował V2 od P100 do tualatina 1.4 ale sądzę że coś ok 700 MHz jest gitarka dla SLI
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #11 - 11. Oct 2015 at 21:07
Print Post  
To już coś więcej wiem Wink głównym przeznaczeniem będą stare gry ,ale też chce mieć te komputery w późniejszym czasie na pokaz i żeby sobie w nich cos pogrzebać Wink Czyli tak V2 SLI Pentium 2 tak z 500mhz lub P3 około 800mhz ,Voodoo5 P3 Tualatin około 1.4 ghz lub P4 około 3,0 ghz ??
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #12 - 11. Oct 2015 at 21:50
Print Post  
Generalnie tak. Ale... P4 3.0GHz ma 800 MHz FSB. Nie wiem czy jest płyta z AGP 3,3V obsługujaca taką predkość szyny...A nie sorki to tylko te  z HT maja 800. Zwykłe chodzą na 533.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #13 - 11. Oct 2015 at 22:02
Print Post  
Mniej więcej tak to wygląda, chociaż P4 3.0ghz to chyba aż na wyrost. Osobiście wolę P3, ponieważ dla mnie P4 to juz nie takie "retro" a składając kompa szukałem tualatinów ponieważ były wydajniejsze od pierwszych P4, lepsze były dopiero northwoody jakos 1.8-2.0 mhz. Dokładnie juz nie pamietam. Poza tym tualatiny to diabły OC Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 195
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Jaki sprzęt pod voodoo 2 SLI i Voodoo 5 AGP ??
Reply #14 - 11. Oct 2015 at 23:05
Print Post  
Ja osobiście mam PII 450 asus P2B i tnt2 ultra do tego Voodoo2 12mb w SLI
PIII 1ghz asus P3BF z Voodoo 5, PIV Wiliamette 2Ghz
Intel i850 z radeon 9800xt
Jak dla mnie są to odpowiednie konfiguracje Smiley
Oczywiście to tylko moje 3 przykładowe zestawy retro PC, a posiadam 10 Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top