Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc (Read 8387 times)
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
06. Nov 2015 at 21:47
Print Post  
Witam, dzisiaj w pracy dostałęm małego natchnienia i postanowiłem zrobić radiatory do kart voodoo ,na początek wybrałem V1 i V2 jak wypali to pokombinuje nad innymi kartami Wink ale potrzebował bym jakiejś pomocy nie wiem może jakieś wzory wymiary, zdjęcia może ktoś mógłby podesłać jeden do skopiowania , chciałbym zrobić je jak najbardziej podobne do oryginałów o ile będzie się dało ,ale tez myślałem zrobić takie z logiem 3dfx Wink ale to na później zostawię , jak się dowiem będę miał możliwość anodowania na dowolny kolor Wink puki co moja mała inicjatywa zobaczymy co z tego będzie prosił bym o wszelkie sugestie pomoc rady wsparcie (może być duchowe) Wink puki co tyle
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx Voodoo 2
Reply #1 - 21. Jan 2016 at 19:42
Print Post  
Witam

  W końcu udało mi się zrobić te radiatory rozmiar i wielkość dobrałem sam , poniżej przedstawiam zdjęcia ,jedyny problem to ich montaż ,nie chciałbym ich przyklejać na stałe a taśma dwustronna termoprzewodząca jest kosmicznie droga ,puki co wersja srebrna surowa ,jak dogadam się z gościem to będzie możliwość wyboru praktycznie dowolnego koloru ale zobaczę jak z ceną Smiley

Kolejnym celem jest radiator na V2 aby przykrywał 3 procesory Smiley czyli jeden radiator na 3 procesory oczywiście odpowiednio wycięto to będzie Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #2 - 21. Jan 2016 at 20:38
Print Post  
Łoo super wyszło, jestem pod wrażeniem. Jak myślisz, możliwe jest wykonanie radiatorów takich jak na kartach gainward? Są trochę pozakręcane i przez to pewnie trochę trudniejsze w wykonaniu. Jaki jest koszt wykonania takiego radiatora?
  
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #3 - 21. Jan 2016 at 20:41
Print Post  
Szacuneczek  Cool kiedy można składać zamówienia ? Cheesy
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #4 - 21. Jan 2016 at 20:57
Print Post  
Co do Gainwarda ,będę w stanie takie coś zrobić ale żebra będą proste i tylko góra zaokrąglona , w tym przypadku to jest gotowy profil który jest cięty jak kiełbasa Smiley takie coś da się zrobić ale to już trzeba sprzęt wyższej klasy Smiley
  Moje radiatorki maja wysokość 8mm chce jeszcze zrobić 5mm ,będą szybsze w wykonaniu Smiley a co do kosztów to nie wiem robiłem to w pracy z odpadków i dla chętnych w wolnym czasie mogę zrobić takie i jedyny koszt to opłacenie wysyłki Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #5 - 21. Jan 2016 at 22:01
Print Post  
Radiatory szyte na miarę Wink Czy jest możliwość zrobienia radiatorów z logiem 3dfx albo w różnych kolorach (nie wiem czy zwykłe radiatory mają tylko pomalowaną powierzchnię czy też mają "kolorowe wnętrze") i tak się zastanawiam czy jest opcja zrobić logo na radiatorze ale coś w stylu hologramu, takiego jak naklejki na kompach
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #6 - 21. Jan 2016 at 22:47
Print Post  
Z logiem 3dfx też będę chcial zrobić ,z ręki mogę zrobić grawer np 2 mm gleboki z logiem 3dfx ,a taki wypukły to będę próbowałSmiley pokaz jakieś zdjęcie z takim hologramem?? Co do malowania to nazywa się ten proces anodowaniem , aluminium jest srebrne w środku i pokryte kolorem, też będę chcial to spróbować na początek czyny i zielony jak u gainwarda:)
  
Back to top
 
IP Logged
 
WhitemanFX
Senior Member
****
Offline


3DFX maniac

Posts: 1839
Location: Toruń
Joined: 14. Dec 2013
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #7 - 21. Jan 2016 at 23:44
Print Post  
ooo co ja widze ale fajna opcja Cheesy z grawerem to i ja biore.
  

Whiteman
(You need to Login or Register to view media files and links)

AMD K6 III 450 MHZ Socket7 Voodoo 2 creative 8MB
Back to top
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #8 - 22. Jan 2016 at 17:53
Print Post  
Proszę oto projekt puki co jak się spodoba to zrobię więcej Smiley jutro wykonam test , puki co takie logo 3dfx , oryginalne muszę obrobić co troszkę czasu mi zajmie Smiley ale jak tylko coś zdziałam od razu dam znać Smiley Co do koloru wyjdzie na pewno jak pozostałe Smiley tym proszę się nie sugerować Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #9 - 22. Jan 2016 at 19:14
Print Post  
Grawer to fenomenalny pomysł, jaram się tym projektem jak ziomki w klatkach Tongue a z tym hologramem chodziło mi o coś takiego jak na obrazku ale chyba wyobraźnia za bardzo mnie poniosła Tongue
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #10 - 22. Jan 2016 at 19:45
Print Post  
Cieszy mnie to że jest zainteresowanie Smiley co do tych hologramów to niestety nie bardzo Smiley jedynie co to spróbuje wypukłe logo 3dfx zrobić  Smiley mam jeszcze kilka pomysłów w zanadrzu ale po kolei wszystko Smiley będe tutaj zamieszczał kolejne projekty jeśli ktoś będzie miała jakiś pomysł proszę śmiało pisać Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #11 - 22. Jan 2016 at 20:54
Print Post  
Jak skomplikowany może być grawer, tylko jakiś napis czy jakaś grafika też wchodzi w grę?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #12 - 22. Jan 2016 at 21:15
Print Post  
Jeśli opanuje chociaż podstawy programu CorelDraw to myślę ze grafika nie będzie problemem, oczywiście nie jakos bardzo szczegółową bardziej kinie zewnętrzne kontury  ogólny kształt
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #13 - 23. Jan 2016 at 21:00
Print Post  
@ Godlike

Pięknie to wychodzi.
A co na taki pomysł jakbym zamówił radiatory do pentium pro? Rysunek podeślę  Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
Ex Member
*


3dfx

Re: Radiatory do kart 3dfx !!! Pomoc
Reply #14 - 23. Jan 2016 at 22:31
Print Post  
Chociaż nie mam pentium Pro ,przegrałem licytacje Sad sam myślałem żeby pod ten procesor jakieś radiatorki zrobić Smiley pewnie podeślij rysunki zobaczymy co da się zrobić Smiley jutro wrzucę zdjęcia z grawerem 3dfx niestety czcionka programowa ,ale w przyszłym tygodniu będzie grawer z oryginalnego loga 3dfx Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top