Page Index Toggle Pages: [1] 2  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Budowa domu (Read 5099 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Budowa domu
12. Dec 2015 at 01:03
Print Post  
Prosto i na temat:
Budował ktoś z Was kiedyś dom?
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 195
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #1 - 12. Dec 2015 at 07:57
Print Post  
Ja zacząłem, jestem na etapie zalane ławy i zrobiona podmurówka z ociepleniem. Kolejny etap budowy na wiosnę Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #2 - 12. Dec 2015 at 10:29
Print Post  
Ja jestem na etapie dachu. Za rok już powinienem mieć super pokój dla 3dfxów Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 195
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #3 - 12. Dec 2015 at 14:18
Print Post  
No ja nie ukrywam, ale też szykuje sobie pomieszczenie na retro kompy i kolekcje kart Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #4 - 13. Dec 2015 at 16:29
Print Post  
Co jakiś czas coś mnie ciągnie by się wyprowadzić z bloku z powrotem do domu. Wystarczy jednak, że trochę poodśnieżam i pokoszę trawniki i mi przechodzi. Ale dodatkowe pomieszczenie faktycznie by mi sie przydało. Może trzeba bedzie pomysleć o większym lokum bo teraz siedzimy sobie w 3 pokojach plus kuchnia i łazienka i robi się ciasno.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #5 - 13. Dec 2015 at 20:56
Print Post  
Ja od urodzenia mieszkałem w domu. Teraz od 6 lat mieszkam w bloku i nie mogę doczekać się powrotu na własne. Sąsiedzi uciążliwi, zero swobody, zero wygody. A robienie w domu i w około domu traktuję jako przyjemność.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
DKnoto
Junior Member
**
Offline


I Love Alpha AXP

Posts: 146
Location: Warszawa/Marki/Miączynek
Joined: 31. May 2013
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #6 - 21. Dec 2015 at 12:57
Print Post  
Ja budowałem dwa razy, pierwszy raz od zera a za drugim razem kupiłem mury pod dachem. To pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze   Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 195
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #7 - 02. May 2018 at 10:56
Print Post  
Wkrótce przychodzi ekipa do posadzek. Po tym będzie etap glazura, terakota. Przy wykańczaniu chałupa dopiero nabiera wyglądu Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #8 - 02. May 2018 at 12:10
Print Post  
W domu mieszkałem do 19 roku życia, potem jeszcze 4 lata koło 30-tki. Brrr.
Faktycznie jak ktoś lubi sam malować dach lub wymieniać papę na dachu, modernizować sieć wodociągowo-kanalizacyjną ciepłowniczą, elektryczną, opiekować się drzewami i krzewami, kosić trawnik, odśnieżać, zamiatać, uprawiać ogródek/kwietnik, malować ogrodzenie,......, i mogę tak wymieniać w nieskończoność.
Co burza z wichurą, modlić się żeby nie zostać z zalanymi 3dfx-ami bez dachu  Cheesy
Ja dom pamiętam z ciągłych prac okołodomowych.
Jak ktoś to lubi to czemu nie, ale wtedy by dać upust pasji to można założyć firmę budowlano-remontową Smiley
W dzisiejszych czasach to też problem z internetem, kiedyś go nie było to nie było tego problemu Smiley

Dom nadaje się idealnie IMHO do:
1) Hodowli dzieci do max 10 roku życia, zwłaszcza do 7lat.
2) Hodowli zwierząt psy/koty

Ale oczywiście to jeszcze różnica, czy to dom w mieście, czy w Bieszczadach Wink
Ten kto myśli, że postawi dom i to sobie po prostu stoi i entropia tego nie trawi to jest naiwny. Oczywiście jak się ma pieniądze, to wystarczy mieć numery telefonów do poszczególnych firm Smiley Tak można mieszkać w domu i z mojego punktu widzenia  Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Bosman
Junior Member
**
Offline


3Dfx Voodoo

Posts: 195
Location: Mazowsze
Joined: 25. Jun 2015
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #9 - 02. May 2018 at 12:26
Print Post  
20 lat mieszkałem w bloku więc wiem co to znaczy siedzenie w czterech ścianach, jak przychodziła sobota i jechałem na wioskę do dziadka to byłem bardzo szczęśliwy Grin
15 lat mieszkam w domu rodziców 150m2  i trawę skoszę co 2 tyg, 1godz pracy Smiley i nie narzekam, jest gdzie wyjść przed domem w majtkach Grin i sąsiedzie nie hałasują. W swoim domu 230m2 wiadomo już technologie nowsze typu: ocieplenie domu, ogrzewanie itd trawników będzie mniej, więcej kostki.
Ogólnie do bloku bym nie wrócił  Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #10 - 02. May 2018 at 16:34
Print Post  
20 lat mieszkałem na wsi. Do sąsiada 100m, wielkie podwórko. Do cywilizacji kilometr.
Teraz mieszkam w bloku. 150m od szkoły, 200m do przedszkola tyle samo do poczty, apteki, fryzjera,  biblioteki, 50m od 3 sklepów w tym tesco. Do pierwszych świateł, które są na skrzyżowaniu z DK73 - 300m tyle samo do miejskiego targowiska. Wyglądając przez południowe okna widzę ogródki działkowe i wzgórza, jezdnia gdzieś poniżej. Na północ osiedlowy chodnik i za trawnikiem i parkiem-szkoła. Inne bloki widzę gdzieś na horyzoncie miejskim. Teraz zieleń to poza koronami drzew nic nie widać. I ma mi być źle?  Huh
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #11 - 02. May 2018 at 17:09
Print Post  
Bosman, powiem tak, jeśli:
1) Lubisz prace przydomowe
2) Masz pieniądze na wszystko co może się zdarzyć
To dom super sprawa.

Dlatego, gdy miałem małe dzieci to mieszkałem w domu (a nie musiałem).
Wiadomo, basen, huśtawki, trampolina, jezioro 300m, więc z pontonem w rękach można było iść. No i ogród krzaczki, maliny, borówki, agrest, porzeczki, truskawki, zielony groszek, dzieciaki jak miały 2 i 4 latka buszowanie w krzaczkach, zabawy z psem. Zimą quad i dzieciaki na sankach, zabawy śnieżkami, bałwanów cała rodzina.
Sam uwielbiałem dom do 10 roku życia. Potem już nie cierpiałem. Daleko do kolegów no i ciągle coś do robienia wokół domu.
Syn wczoraj dzwoni, mówi sprawdziłem u babci internet jest teraz 8mb/s, a jest aktualizacja Fortnite 10GB, ile to się będzie ściągało. Synku mówię realnie 3 godziny. W dodatku z pakietu Aero 2, będzie to kosztowało 10zł. A on coooo? A ja teraz chcę grać, jak to zrobić, zrób coś.
Już tam zrobiłem co mogłem, router LTE, antena na dachu, siła sygnału jest, Plus ma tam najszybsze łącze, sprawdzone. Chyba najwyraźniej cała wieś zamiast zażywać świeżego powietrza siedzi w długi weekend przez konsolami i komputerami  Grin
Niestety najbliższy BTS jest na mikrofali, a nie światłowodzie.

PS " trawników będzie mniej, więcej kostki."
No to zawczasu zaopatrz się w spryskiwacz i Roundup Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #12 - 03. May 2018 at 00:32
Print Post  
Nienawidzę kostki brukowej:nie da się w słoneczny letni dzień stanąć bosą stopą... Zimą trzyma chłód, że szklanka jest pomimo dodatniej temperatury. Kto to wymyślił? Beton tak nie ma...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #13 - 03. May 2018 at 09:01
Print Post  
Dom czy mieszkanie w bloku to poza fizycznymi różnicami odmienne ideologię życia. Sam w zeszłym roku skończyłem budowę i od pół roku mieszkam w domu z dużą działką, uwielbiam pracę przydomowe, nienawidzę blokowe ciasnoty i braku prywatności. Żeby nie było - zasmakowałem życia w mieście w ciasnym mieszkaniu.
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #14 - 03. May 2018 at 10:03
Print Post  
mitnick wrote on 03. May 2018 at 09:01:
uwielbiam pracę przydomowe,


Czyli dom dla Ciebie Smiley

Ale nie opowiadaj mi, że uwielbiasz chodzić po podwórku w masce i okularach ochronnych z plecakiem ze zbiornikiem wypełnionym Roundap i oczyszczać kostkę brukową z mchu i chwastów. Alternatywnie z nożykiem na kolanach wydłubywać kostkę po kostce.
W takie coś nie uwierzę.

Dom jest dla lubiących prace przydomowe, ale warunek drugi konieczny, nie mogą mieć charakteru perfekcjonisty i pedanta, bo by im życia zabrakło na dom Wink
Alternatywnie można mieszkać w domu będąc pedantem, ale też zamożnym człowiekiem, tak aby płacić firmom za utrzymanie wszystkiego na akceptowalnym przez siebie poziomie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top