Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Hot Topic (More than 10 Replies) Budowa domu (Read 5110 times)
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #15 - 03. May 2018 at 12:10
Print Post  
Prywatność to szeroki temat. Zdarzyło się, że przez rok mieszkałem na nowym przedmieściu. Działki takie same, kosteczka, równy trawnik, płot,  bramy elektryczne itp. Prywatność? Ech... wychodzę letnim porankiem i słyszę zza płotu: o sąsiedzie; dziecko chore, prawie całą noc płakało? Pohałasować muzyką też nie szło: płot w płot podwórka i domy... jaka to prywatność jak słyszę kłótnie sąsiadów w domach? Gdy do sąsiada jest 100m to tak, jest prywatność.
O której prywatności kolega zatem mówi?  Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #16 - 03. May 2018 at 13:28
Print Post  
Callahan wrote on 03. May 2018 at 12:10:
Prywatność to szeroki temat.

Fakt, dlatego trzeba odróżnić dom w mieście i poza miastem i nie na osiedlu. Niestety na uboczu trudno o media i to nie tylko chodzi o internet.
Oczywiście, można powiedzieć, że wystarczy doprowadzić prąd, a nawet postawić wiatrak Wink Ogrzewanie elektryczne, albo pompa ciepła. Przydomowa oczyszczalnia ścieków, woda ze studni głębinowej ze stacją filtrów. Wszystko można, tylko taki samowystarczalny dom, to kosztuje już naprawdę sporo.

Mój znajomy 2 lata temu pobudował dom na uboczu (pod Wrocławiem), 240m parterowy wszystko tip top, ale....
Okazało się, że wody ze studni nie będzie, bo wody gruntowe za wysoko i koszt oczyszczenia bajoński, zatem i nie będzie też przydomowej oczyszczalni ścieków.
Trzeba było 300m ciągnąć kanalizację i wodę na swój koszt, przez drogę wojewódzką. W sumie wyszło 100k zł, bo gmina nie zgodziła się na mniejsze przekroje rur Smiley
Druga sprawa droga, droga wojewódzka 150m, ale do tej drogi to ścieżka jak by czołgi jeździły, niby droga gminna, ale przecież gmina nie wyłoży na to grosza, to przecież nie wójt tam mieszka.
Sam znajomy musiał zrobić tą drogę 60kzł, poszło na żwir i kostkę do wysypu i ubijanie. 20 tirów wywrotek przyjechało.
Po roku ziemia część tego żwiru zeżarła i kolejne 20kzł musiał wyłożyć, alternatywnie przerzucić się na pojazdy gąsienicowe Wink
Asfalt niestety gmina wyraża tylko zgodę nie na wąską drogę na 1 auto, bo i tak tylko on tędy jeździ, ale na drogę o standardzie pożarowym czyli 4m, w dodatku o nachyleniu nie przekraczającym 5%, a tam jest akurat więcej, więc wchodziło by w grę równanie terenu. Jak się dowiadywał wstępnie ile by to kosztowało, to sobie darował, będzie kostkę na drogę dosypywał Wink
A problemów wiele innych też ma. Długo by pisać. Aktualnie już twierdzi, że to był błąd, za ten 1mln który wyłożył, to by sobie we Wrocławiu kupił dwupoziomowe mieszkanie 150m z podziemnym parkingiem na 2 auta i by nie musiał jeździć co dzień 25km do pracy. A przed blokiem o odśnieżanie nie on by musiał dbać. Zimą 2017, dwa razy nie dojechał do pracy, bo tak zasypało te 150m, że swoim Pasatem nie szło wyjechać Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #17 - 03. May 2018 at 13:31
Print Post  
Ja wybrałem ta prywatność że do sąsiada mam 100 metrów i nie słyszę co tam się u niego dzieje w czterech ścianach.

Perfekcjonista też nie je st em żeby latać z randapem i pryskać kostke.

Dlatego też napisałem na początku że to głównie ideologia życia. Znam wielu ludzi którzy życia w bloku nie zamienili by na nic innego bo jest wygoda a miasto dostarcza rozrywki. A ja sobie siadam wieczorem na tarasie, otwieram zimne piwko i nikt mi do ogródka nie zagląda.
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Budowa domu
Reply #18 - 03. May 2018 at 13:34
Print Post  
mitnick wrote on 03. May 2018 at 13:31:
Ja wybrałem ta prywatność że do sąsiada mam 100 metrów i nie słyszę co tam się u niego dzieje w czterech ścianach.

Perfekcjonista też nie je st em żeby latać z randapem i pryskać kostke.

Dlatego też napisałem na początku że to głównie ideologia życia. Znam wielu ludzi którzy życia w bloku nie zamienili by na nic innego bo jest wygoda a miasto dostarcza rozrywki. A ja sobie siadam wieczorem na tarasie, otwieram zimne piwko i nikt mi do ogródka nie zagląda.


To w takim razie super wybrałeś, dom jest dla Ciebie Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tomek
Full Member
***
Offline



Posts: 466
Location: Warszawa
Joined: 23. Dec 2017
Re: Budowa domu
Reply #19 - 07. May 2018 at 22:54
Print Post  
Jak by ktoś chciał, mam dobrą ekipę budowlaną, profesjonalną. Wyremontowali moje siostrze cały dom i w okolicy pobudowali kilka przy okazji, wszyscy są zadowoleni. Działają w okolicach Warszawy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top