Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Młody Elektronik 4 (Read 1668 times)
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Młody Elektronik 4
27. Apr 2016 at 15:28
Print Post  
Po około 10 latach "polowania" na Allegro i OLX (choć oczywiście na pewno jakieś oferty przeoczyłem, no i zależało mi na wersji w folii a nie box) udało mi się zdobyć takie cudo jak w załączniku;-) Z zestawu który miałem w dzieciństwie zostały co najwyżej luzem jakieś części "gdzieś"Wink

Sentyment do początków zabaw z lutownicąWink Niestety elektronika analogowa (mimo zlutowania z próbą zrozumienia kilku "Młodych Elektroników" i "Zrób to sam") i tak pozostała dla mnie praktycznie czarną magiąWink

Ktoś z Was też miał takie początki z lutownicą?Wink
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Młody Elektronik 4
Reply #1 - 27. Apr 2016 at 18:47
Print Post  
Jak byłem mały, to mój ojciec był właścicielem złomnicy. Czasem ludzie mu tam przynosili nie do końca działające radia i patrzyłem jak je próbuje naprawić. W ten sposób się zainteresowałem tematem. Z wraków wylutowywałem potem części i sortowałem do pudełek po zapałkach - nadal je mam i używam teraz do budowy wzmacniacza. Nieco później z podobnych zestawów budowaliśmy "moduł kształtowania dynamiki" do wieży
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Młody Elektronik 4
Reply #2 - 28. Apr 2016 at 20:05
Print Post  
Ja sobie zbudowałem kiedyś wskaźnik poziomu audio i wmontowałem go w swojego International'a. Ostatnio zmontowałem domowy zasilacz laboratoryjny. Czasami zdarzy się coś tam przylutować, ale nic szczególnie ambitnego.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top