Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Konwerter DVI-D - VGA (Read 1674 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Konwerter DVI-D - VGA
04. Jul 2016 at 22:40
Print Post  
Witam,
borykam się z problemem podłączenia monitora, który posiada tylko wejście VGA do płyty głównej, która ma wyjście tylko DVI-D. Problem jest tego typu, że niemożliwa jest wymiana monitora, zmiana płyty głównej niestety też nie. Nie patrząc na środki finansowe muszę to uruchomić. Macie jakieś pomysły ??

Problemem jest fakt iż złącze DVI-D jest wyjściem cyfrowym, a monitor analogowy. Więc wszystkie przejściówki odpadają. Po konsultacji z pewnym serwisem, polecono mi przejściówkę DVI-D do HDMI (wszystko cyfrowe i śmiga). Do tego konwerter za 59zł z HDMI do VGA. Tu już działa elektronika konwertując sygnał cyfrowy z HDMI do analogowego VGA. I to rozwiązanie też działa - sprawdziłem. Ale po połączeniu tych dwóch rzeczy niestety na wyjściu już sygnału nie mam, a podłączyłem to pod DVI-I i działa. Ręce mi opadły.

Gdzieś w internecie widziałem niedawno konwerter taki jak potrzebuje, w postaci boxa, dołączało się osobno zasilanie, z jednej strony DVI z drugiej VGA i to podobno by działało, było drogie. Niestety nie mogę coś teraz tego wygoglować...

A może macie inne pomysły ???

EDIT
Znalazłem, ale cena jest zabójcza... jeśli nie podpowiecie jakiegoś innego rozwiązania, to pozostanie mi tylko to:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Konwerter DVI-D - VGA
Reply #1 - 04. Jul 2016 at 23:07
Print Post  
Najtańsze co znalazłem to:
(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

Może chiński ebay coś "wypluje"?

Np:
(You need to Login or Register to view media files and links)

albo:

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
nukleon
YaBB Newbies
*
Offline


Retro Nukleon

Posts: 39
Location: Stargard
Joined: 01. Mar 2015
Gender: Male
Re: Konwerter DVI-D - VGA
Reply #2 - 19. Oct 2016 at 15:01
Print Post  
Pewna firma, która się opiekuje kupiła sobie nowe komputery Siemensa... i też wyjścia są HDMI, DP i dvi-d. Niestety monitory mają stare tylko z dsub. Sprawdzałem różne kable, adaptery i dupa.. Żadne z rozwiązań nie działało poprawnie. Kabel  display port zakończony d-subem co pare minut przestawał działać. Rozwiązaniem skutecznym był zakup nowych monitorów z HDMI.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top