Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 64 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Fotografie kart dźwiękowych (Read 176731 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #15 - 27. Nov 2016 at 16:08
Print Post  
Dorzucę też coś od siebie:
The Aztech Sound Galaxy NX II
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #16 - 27. Nov 2016 at 21:39
Print Post  
O! Aztech w normalnym kolrze a nie tym żółto-wyblakłym...Fajne...

A te pudełkowe sound blastery pro i 2.0 masz jeszcze? (pisałeś o nich na 9 stronie zdjęć antyków)...

Ja jakoś do Aztecha nigdy nie miałem "serca"... chociaż nie miałem też serca do Yamahy i do MediaVision i... i mi się odmieniło  jak pierwsze sobie kupiłem Cheesy

Z Aztecha chciałbym mieć kiedyś Aztech Waverider 32+ bo z tego co słuchałem porównań na prawdę przyzwoicie gra...
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #17 - 27. Nov 2016 at 22:40
Print Post  
Batyra wrote on 27. Nov 2016 at 21:39:
O! Aztech w normalnym kolrze a nie tym żółto-wyblakłym...Fajne...

A te pudełkowe sound blastery pro i 2.0 masz jeszcze? (pisałeś o nich na 9 stronie zdjęć antyków)...

Ja jakoś do Aztecha nigdy nie miałem "serca"... chociaż nie miałem też serca do Yamahy i do MediaVision i... i mi się odmieniło  jak pierwsze sobie kupiłem Cheesy

Z Aztecha chciałbym mieć kiedyś Aztech Waverider 32+ bo z tego co słuchałem porównań na prawdę przyzwoicie gra...
(You need to Login or Register to view media files and links)


Tego Aztecha wyjąłem z Highscreena z 386 wygląda jak nowy. Co do pudełkowych kart to mam, nie pozbywam się takiego sprzętu Smiley
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #18 - 27. Nov 2016 at 22:44
Print Post  
Varus wrote on 27. Nov 2016 at 22:40:
Co do pudełkowych kart to mam, nie pozbywam się takiego sprzętu (You need to Login or Register to view media files and links)


Jak będziesz miał chwile daj ładne foto pudełek.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #19 - 29. Nov 2016 at 20:17
Print Post  
Przy okazji wątku sprzedaży Pacific'a w "Markecie" padł temat kart dźwiękowych na PCI...

Tak jak napisałem w mojej kolekcji jest miejsce tylko na trzy karty na PCI  Wink  (chyba, że o jakiej jeszcze nie wiem)...
Yamahę SW1000XG, SB AWE64D PIC (szukam) oraz Guillemot MaxiStudio ISIS i to właśnie fotkę tej trzeciej właśnie wurzam.

Francuski (francusko-kanadyjski) producen kart Guillemot (jest to nazwa czrnego ptaka morskiego po naszemu Nurnik - ale tak na prawdę pochodzi od nazwiska prezesa Claude Guillemot'a Smiley )

Karta oparta o DREAM SAM 9707 z zewnętrznym panelem podłączanym przez dodatkową kartę. W odróżnieniu od jej poprzedniczki na ISA (Home Studio Pro64), która panel miała w postaci drugiej karty na śledziu... Karta do zastosowań profesjonalnych, ale w przeciwieństwie do Yamahy SW1000XG można na niej "grać w gry"... próbka niżej.

DOOM II
(You need to Login or Register to view media files and links)

Obok Terratec EWS64 jedyna (znana mi) karta ze slotem na pamięci pozwalająca na instalacje nawet 64! MB pamięci na soundfonty... To na prawdę dużo biorąc pod uwagę, że topowy AWE64 pozwalał tylko na 28MB dodatkowej pamięci, tak samo jak AWE32...

A w do kolekcji niedługo dołączy jej poprzedniczka Guillemot Home Studio pro64 na ISA...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #20 - 01. Dec 2016 at 16:04
Print Post  
Żeby nie było, że Batyra nie dba o swój ukochany dział Smiley

Karta, od której zacząłem swoją przygodę ze zbieraniem dźwiękówek... AWE64 Gold... Najpierw "normalny" CT4390 który miał być tylko uzupełnieniem ślicznego zestawu z SLI do starych gier... Ale ziarno trafiło na podatny grunt i na tym AWE się nie skończyło... Niedługo później udało mi się kupić AWE64 Gold (również CT4390) ale z pamięcią SIMMConn i Gravisa Classic 3.73 i już nie mogłem przestać zbierać... Smiley

Później do kolekcji dołączył mocno przepłacony Sad AWE64 Gold CT4540 i wszystkie AWE64 Gold są w komplecie...

Coś dla ciekawskich: AWE64 Gold II !!!
(You need to Login or Register to view media files and links)

Niestety Są to jedyne znana mi i z tego co czytam na Vogons jedyne znane w ogóle zdjęcia tej karty. Najprawdopodobniej jest to prototyp, który nie wszedł na rynek - został zamieniony SB Live! na PCI... Więc po AWE64Gold nic już nie było na ISA od Creative'a
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #21 - 01. Dec 2016 at 16:27
Print Post  
Varus wrote on 27. Nov 2016 at 16:08:
Dorzucę też coś od siebie:
The Aztech Sound Galaxy NX II


Ja do Aztecha też nie mam serca, ale ta karta to coś zupełnie wyjątkowego. Na VOGONS uchodzi za jedną z najlepszych konstrukcji 8-bitowych.

Jest to ciekawy kombajn, obsługujący kilka martwych standardów:

- Disney Sound Source
- CMS (Creative Music System)
- Covox (karta emuluje port równoległy)
- OPL 2

Duża część tych standardów jest pretty obsolete, ale z kolekcjonerskiego punktu widzenia to fajna rzecz.

Do tego, jako chyba jedyna (?) karta 8-bit ma interfejs CD-ROM. Nie to, żeby był potrzebny, ale ma.

Poziom szumów i czystość dźwięku o niebo lepsza od produktów Creativa z tego okresu (IMO) - porównywałem z serią CT13xx.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #22 - 01. Dec 2016 at 18:36
Print Post  
Nem84 wrote on 01. Dec 2016 at 16:27:
Disney Sound Source


Karty Disney'a to rzeczywście niezłe "ciekawostki" w sumie podobnie jak Microsoftu czy IBM... Szczególnie, że to autorskie konstrukcje a nie tylko markowane nowym logo....
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #23 - 01. Dec 2016 at 18:48
Print Post  
I coś od producenta, który w tym poście jeszcze się nie pojawiał.
Karta Spea V7 media FX jest klonem Ensoniq Soundscape S2000 choć przyznam, że poza naklejką nie dopatrzyłem się różnicy wzgledem oryginału...

Karta ciekawa o tyle, że (na ile informacje, które mam są prawidłowe) ma coś na wzór pseudo-inteligentego trybu MPU-401 (chodzi o interface midi) w odróżnieniu od UART w SB16/AWE, który w nowszysch grach zupełnie wystarcza ale w najstarszych produkcjach już nie - dzięki temu jest to idealny partner do podpięcia Rolanda SC55-MKII. (Zaznaczam że to info, którego nie miałem jeszcze możliwości potwierdzić w testach). - jak się nie potwierdzi dam znać Smiley

@Nem84 - wrzucisz zdjęcie Elite?
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #24 - 01. Dec 2016 at 23:27
Print Post  
Batyra kolego... znawco wszechsoundów Cheesy

Znasz taką kartę TerraTec XLerate ?

Znając życie, karta jakiś standardowy bubel. Ale fakt, iż jest to nowa sztuka, błyszcząca i nie śmigana robi swoje. I ten złoty, nie popalcowany śledź... A do tego fakt, że jest w pudełku razem z 3dfx Banshee i okularami robi swoje  Cool
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #25 - 01. Dec 2016 at 23:48
Print Post  
Gravis Version 1.0

PS.
Zdjęcie robione telefonem, z lampą diodową, przyznam szczerze, że na zdjęciu czerwień wyszła ochydnie. Karta w rzeczywistości wygląda jak nowa i ma soczyście czerwoną barwę Smiley
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #26 - 02. Dec 2016 at 00:02
Print Post  
Nie znam i nie chcę znać Grin  (GŁĘBOKI WDECH)...
...bo jest na PCI i jest na pierwszym Aureal Vortex'ie tak samo jak dziesiątki kart które można kupić na Allegro za 10-30zł

(na drugim Vortex'ie - takim jak diamond MX300 - takim jak ostatnio w Markecia szukła konku - jest Xlerate ale w wersji Pro)

Ale fajne jest to, że powinno się dać  do niej podłączć kartę-córkę  z radiem... (You need to Login or Register to view media files and links) tak samo jak do Terratec Base 1 (choć w linku jest inna karta Terratec'a)

Ujmując to w skrócie: na przełomie '99 i '00 wielu producentów umierających na polu kart dźwiękowych (jak Diamond  Cry czy Turle Beach  Cry Cry ) wypuściło podobne karty właśnie na vortex'ach... ale ani nie udało się im dzięki temu przetrwać na rynku ani powtórzyć sukcesu swoich topowych kart na ISA...
(z wyjątkiem diamonda, który kart na ISA z tego co kojarze nie robił, a MX300, także dzięki sowim kartom-córkom ma dobrą opinię wśród zbieraczy)...

Karta podobno działająca w DOS'ie kompatybilna z SB i SB pro.

Ostatnio na eBay jak była to poszłą za 22EUR...

(WYDECH)  Cheesy
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #27 - 02. Dec 2016 at 00:06
Print Post  
Ad 1. nie widziałem zdjęć... widzę że ma jeszcze wavetable - czyli można podłączyć kartę córkę.

Ad 2. to nie jest Gravis PnP...  Cool  To jest Gravis PnP w wesji PRO! świadczy o tym czip NEC'a pod gniazdem na CD-ROM... wersje "normalne" jak ta, którą mam go nie miały... nie mam pojecia na czym polega różnica pomiedzy pro a nie-pro  Smiley

powiem tak COŚ-PIĘK-NE-GO!  Cheesy Cheesy Cheesy
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #28 - 02. Dec 2016 at 00:12
Print Post  
Na tej wersji PRO są jeszcze jakieś zworki, na Twojej nie ma, ale nie mam pojęcia do czego one służą, nie zagłębiałem się w detale Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Fotografie kart dźwiękowych
Reply #29 - 02. Dec 2016 at 00:20
Print Post  
A te różnice w wersji PRO od nie PRO to pewnie to na naklejce...
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 64
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top