Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Porównania i muzyka (Read 15004 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #15 - 30. Nov 2016 at 12:10
Print Post  
Paczka ciekawych porównań dla różnych gier:

Duke Nukem 3D:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Doom:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Black Thorne (cóż to była za gra!):
(You need to Login or Register to view media files and links)

One Must Fall 2097:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Pinball Fantasies (stereo!):
(You need to Login or Register to view media files and links)

Dune 2:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Raptor (SB 2.0 brzmi tu super):
(You need to Login or Register to view media files and links)

Settlers:
(You need to Login or Register to view media files and links)



  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #16 - 30. Nov 2016 at 22:21
Print Post  
Heh, wczoraj grałem w Dune 2 na GUSie MAX. Dźwięk miażdży.
Natomiast to co w Raptorze opisane jest jako PC speaker to na pewno nie jest PC speaker - za mało brzęczenia i pierdzenia.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #17 - 14. Dec 2016 at 17:54
Print Post  
Uprzednio zamieściłem w niewłaściwej kategorii.

Wczoraj przypadkiem trafiłem na film dokumentalny o dźwiękowym aspekcie gier komputerowych - od ich zarania.

Film porusza wątki hardware'owe, software'owe i takie po prostu artystyczne.

(You need to Login or Register to view media files and links)

[EDIT:] Film jest świetnie zrealizowany i bardzo dobrze się ogląda. Pozostawia odrobinę niedosytu treści dotyczącej samego sprzętu.

  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #18 - 02. Jan 2017 at 10:00
Print Post  
Doom po raz kolejny.
W opisie skróty nazwy kart, które odtwarzają w danym momencie.

W porównaniu dużo zewnętrznych modułów midi, kart-córek oraz np. różne sounfonty do Gravisów.

Część I:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Część II:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #19 - 02. Jan 2017 at 20:40
Print Post  
AWE z 8 MB bankiem brzmi zaskakująco wyśmienicie... Coraz bardziej mi się chce instalować Windows 95 (na 98 nie da rady ręcznie załadować banku, albo mam karty trzaśnięte)
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #20 - 02. Jan 2017 at 21:12
Print Post  
Mówcie co chcecie ale seryjny gravis 1mb dał ciała  Sad natomiast orchid soundwave 512 kb - kupa . SB lepiej to zagrał na opl-3 .Wave blaster - również kupsko
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #21 - 02. Jan 2017 at 21:21
Print Post  
Doom najlepiej! Brzmi na Rolandzie po pod niego był pisany... na drugim miejscu jest Yamaha sw60xg / db50...

Gravis w dumie wypada słabo... niestety... widać, że nie był pod niego pomyślany i "translacja" tych brzmień jest robiona jakby "z automatu"... zgadzma się w 100%
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #22 - 02. Jan 2017 at 21:26
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
Tutaj vorteX na żółwiu .Analogiczna karta jak diamond sonic impact. Batyrro czekam na test
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #23 - 02. Jan 2017 at 21:39
Print Post  
Tak jest!
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #24 - 03. Jan 2017 at 19:45
Print Post  
Gravis moim zdaniem generalnie wypada słabo.

Jestem absolutnie zafascynowany właśnie tą kartą, w podstawowym wydaniu, ale jednak trzeba ją moim zdaniem postrzegać raczej historycznie, jako pierwszy akcelerator dźwiękowy, odciążający poczciwego 386. No i legenda "demosceny", której poza aspektem popisu programistycznego nigdy nie rozumiałem (w szczególności jeśli chodzi o estetykę).

Jeśli chodzi o brzmienie, to według mnie brzmi to okropnie sucho (brak sprzętowej obsługi reverb). Dlatego według mnie z poczciwym GUS-em wygrywa dla mnie zwykłe OPL3, nie mówiąc już EMU8000 z AWE32 (choć tu z kolei reverb trzeba jak na mój gust zwyle nieco ograniczyć, bo znów gra zbyt mokro).
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #25 - 03. Jan 2017 at 22:26
Print Post  
Niestety zgadzam się... doom nie jest pozycją dobrą dla Gravisa... ale już np. raptor... na niczym innym tak nie brzmi... niczym...

Co jak co ale najczęściej świetne brzmienie jest jak w pudle siedzi Yamaha... to jest taki gwarant, że zawsze będzie ładnie brzmiało... (teraz akurat chodzi mi o DB50)...

Mi np. Duke dużo bardziej podoba się z GUS'a niż AWE w awe taki jakiś suchy jest... a GUS ma taki retro-komputerowy dźwięk (choć nie jest on naturalny)...

Tak czy inaczej jest coś takiego w GUS'ach co ciężko jest opisać... To może tak jak z Garbusami czy jakimiś muscle-car'ami... Nie jest to lambo ale ma w sobie to coś... W pierwszym gravisie jest to na pewno kolor... Classic ma taki "rubin" z jaki lekkim połyskiem... totalnie tego nie ma w ACE tam kolor jest taki "tani"... ale sam pomysł... łączenie dwóch kart...

No waśnie... o GUSach to można gadać i gadać i gadać  Roll Eyes

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #26 - 03. Jan 2017 at 22:35
Print Post  
Tak w ogóle, to mnie nie porywa jakoś soundtrack tytułowy z Doom'a, który jest chyba najczęściej wykorzystywany do porównań. Brzmi to na mój gust bardzo nieoszlifowanie, niezależnie od sprzętu, coś nie tak z tempem, etc.

Najbardziej do porównań lubię intro Descent'a (o to: (You need to Login or Register to view media files and links) i to: (You need to Login or Register to view media files and links)). Nieco mniej ścieżkę z Tyriana - no i muzykę z Transport Tycoon.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #27 - 03. Jan 2017 at 22:40
Print Post  
Nem84 wrote on 03. Jan 2017 at 22:35:
Tak w ogóle, to mnie nie porywa jakoś soundtrack tytułowy z Doom'a, który jest chyba najczęściej wykorzystywany do porównań. Brzmi to na mój gust bardzo nieoszlifowanie, niezależnie od sprzętu, coś nie tak z tempem, etc.

Najbardziej do porównań lubię intro Descent'a (o to: (You need to Login or Register to view media files and links)). Nieco mniej ścieżkę z Tyriana - no i muzykę z Transport Tycoon.


To samo uważam, OST z Dooma średnio mi przypadł do gustu, natomiast z Dooma II to chociażby The Pit wpisał mi się w pamięć.

Co do Descenta, swego czasu zgrałem dwie ścieżki z gry uruchomionej pod BeOSem na subnotebooku Sony Vaio PCG-C1VE z układem Yamaha DS-1 (YMF-754):

Main menu/title theme: (You need to Login or Register to view media files and links)
Level 1: (You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #28 - 03. Jan 2017 at 22:44
Print Post  
Doom II dla mnie to kawał dzieciństwa... pare m-cy grałem w 1 i 2 planszę zanim zorientowałem się, że trzeba z shiftem się rozpędzić i przeskoczyć  Cheesy  ale jak już przeskoczyłem to emocje były takie, ze mało jajka nie zniosłem...  W Descenta nigdy w sumie nie grałem... tyrian, raptror czy wczesnienj xenon i electro man... to było coś...

Hehe tak sobie wałśnie zacząłem słuchać soundtrack z theme hospital...

A tak na marginesie - pamiętasz stwoją pierwszą kartę dźwiękową? Ja do dziś pamiętam te emocje jak szliśmy do sklepu komputerowego po taką kartę (miałem wtedy 486sx 33) i za dłuuuugo zbierane pieniądze (rodzice dołożyli) kupiłem SoundVision 16Gold...

(You need to Login or Register to view media files and links)

Ile ja bym dał żeby tą kartę odszukać...  Smiley


@Nem84
PS1. w końcu ostatecznie dogadałem się z tym aztechem... wysło 50zł  Cheesy
PS2. yyy... no... że... tego... Pamiętasz o mnie?  Wink  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Nem84
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 191
Joined: 17. Apr 2016
Gender: Male
Re: Porównania i muzyka
Reply #29 - 03. Jan 2017 at 22:48
Print Post  
Nigdy jakoś nie miałem karty dźwiękowej z prawdziwego zdarzenia... (choć CD-ROM miałem). Pierwszą miałem chyba w Pentium 133 - i był to jakiś totalny szajs, nawet nie wiem, co).

Wcześniej, przez bite 10 lat jechałem na PC speakerze - dlatego pomimo gromadzenia kart, nic więcej do retro mi nie potrzeba Wink. Samplowana muzyka w mojej nowej Amidze 1200 (też dla mnie ciało w gruncie rzeczy obce; kończę z innymi niż PC platformami) wręcz mnie drażni.

Kurczę, ja jeszcze zagrywałem się dosłownie w polską grę - Heartlight PC, która też miała bardzo fajny soundtrack!

Poza tym Xenon II Megablast faktycznie brzmi świetnie. Kocham też (!) muzyczkę z Arkanoida. Włączam tę grę tylko po to, by posłuchać PC speakera - tak samo Grand Prix Circuit (w które grałem w CGA, bo nie wiedzialem, że jest też EGA Wink.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top