Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 8 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Ciekawstki z życia serwisanta (Read 23766 times)
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #15 - 09. Dec 2016 at 21:31
Print Post  
Hej, to wcale nie jest kreatywne, one przecież mają to we krwi. Wink

Pamiętam jak jedna koleżanka mojej siostry chciała zrzucić kilka gier na dyskietkę (1,44MB), mówię że nie da rady to pomieścić chyba że wykona kompresje z podziałem a ona oczywiście mądrzejsza i ogólnie że "gówno tam wiem". Olałem sprawę, kilka dni później przynosi siostra z koleżanką dyskietkę, obie uradowane z faktu że są mądrzejsze i dały radę, a samiec alfa nie dał rady. No cóż, kwestia tego że skopiowały jedynie skróty i się dziwiły dlaczego gry nie chcą się uruchomić. A już w ogóle nie mogły zrozumieć dlaczego nie mają ikonek, no i tekst "u mnie działało z dyskietki". Cheesy Ot, kobieca kompresja oraz logika. Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #16 - 09. Dec 2016 at 22:15
Print Post  
ee to git kompresor  Cheesy
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Dominiq
Ex Member
*


I Love YaBB 2.5

Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #17 - 13. Dec 2016 at 10:27
Print Post  
Tux wrote on 09. Dec 2016 at 21:31:
Ot, kobieca kompresja oraz logika.


Heh... Kobieta + komputer/tablet to inny stan umysłu.

Miałem kiedyś przypadek następujący - poszedłem do Pani, której szwankował komp, a że w nawyku miałem opróżnianie kosza to pierwszą czynnością, jaką uczyniłem po odpaleniu Windy to opróżniłem kibelek. Po chwili wraca właścicielka kompa, zagląda przez ramię i drze się na mnie dlaczego "Kosz" jest pusty? Mówię, że opróżniłem, bo faktycznie było coś około 30gb danych po czym Pani mówi mi, że w "koszu" trzyma wszystkie swoje zdjęcia i ważne dokumenty  Shocked
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #18 - 13. Dec 2016 at 10:34
Print Post  
heeeej, opisywali taką historię kiedyś dawno temu w CD-Action! To był właśnie Twój przypadek, czy tylko taki sam?
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #19 - 13. Dec 2016 at 10:35
Print Post  
Dobra anegdota zawsze musi być opowiadana w pierwszej osobie... inaczej już nie jest taka śmieszna  Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #20 - 13. Dec 2016 at 11:03
Print Post  
To opowiem dzisiejszy telefon.
Dzwoni człowiek, którego brat jest moim klientem. Obaj pasjonaci kina wysokiej jakości. Każdy po kilka 4-5TB dysków USB podłączanych do TV.
Dzwoni nawiązują do naszej 45 minutowej rozmowy telefonicznej z wczoraj i mówi, że dzwonił do serwisu LG (telewizor) i na jego pytanie, czy jego model ma DLNA odpowiedzieli tak ma gniazdko RJ45 można podłączyć do sieci Smiley
Chłopina (emeryt) biedak (autentyczny) ma TV, który nie czyta dysków powyżej 4TB, podsunąłem mu pomysł, niech kupi NAS, tam można wkładać duże dyski bez problemu, no ale potrzeby protokół komunikacji. Dzwonił do LG, a potem do mnie przekazać nowinę. Dziś znów 30min mi zajęło aby mu wytłumaczyć, że to, że jest sieć nie znaczy, że jest klient DLNA. W końcu zrozumiał Smiley
Stanęło na tym, że skoro ma lapka z Win10, to taniej jak multidock NAS będzie skorzystać z WMP Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #21 - 15. Dec 2016 at 15:54
Print Post  
Ciekaw jestem czy babka zobaczy różnicę Wink
Znów komp na już, winxp SP3, znów chkdsk /r, ale jak popatrzyłem na wyposażenie, to stwierdziłem, że zaproponuję upgrade.
Wymiana CPU,
(You need to Login or Register to view media files and links)
wiele mocniejszy na tą płytę nie wchodził

512MB RAM do 1,5GB RAM

Bateria 0V na 3,12V Smiley

Niestety nie było czasu na defragmentację HDD, liczyły się minuty Smiley

Zobaczy?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Joohan
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 418
Location: Bieruń
Joined: 03. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #22 - 15. Dec 2016 at 16:05
Print Post  
Na pewno zauważy dodanie pamięci ram, z tego co pamiętam to do komfortowej pracy na XP trzeba mieć 1GB a najlepiej 2GB. He jak to kobita to wątpie że zauważy zmianę procka i baterii, na pewno by zauważyła zmianę dysku na ssd
  

Pentium Pro 200MHz, 128MB 60ns, SB 32PNP CT3600, Matrox Millennium 4MB, WD 850MB, Voodoo1 4MB Win95 USB PLUS.
Pentium III 700MHz S1, 512MB PC133, GF 2Ti 64MB, Voodoo2 12MB SLI, SB AWE64 CT4500, Win 98
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #23 - 15. Dec 2016 at 16:16
Print Post  
Wymiana dysku na SSD nie wchodziła w grę. Za dużo $. Co do CPU sam jestem ciekaw, do internetu używała, a HT jednak daje się zauważyć. W SSE2 na których bazują dzisiejsze aplikacje, też będzie sporo %. Podobnie przy rozpakowywaniu/instalacji oprogramowania.
No, ale ma zadzwonić jak "potestuje" Smiley 

Tak z ciekawości popatrzyłem ile kosztuje MAX CPU jaki można było włożyć w jej płytę

Tu ładnie popłynęli Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)

Tu już znacznie lepiej Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #24 - 07. Mar 2017 at 15:00
Print Post  
Dziś dostał mi się prawdziwy zabytek, biorąc pod uwagę potrzeby dzisiejszego internetu.
IBM desktop, P4 Northwood 2,6GHz, 1,5GB RAM, GPU Intel integra, 250GB HDD, to na win XP.
Niestety nowoczesna przeglądarka SeaMonkey (bo niewiele otrzymujących aktualizacje chodzi już na XP) pożerała CPU jak misio miód. Strony wp.pl czy onet.pl to 30s czekania, aż CPU spadnie ze 100%.
Defragmentacja, wyłączenie wszystkich śmieci z autostartu i zastąpienie starego,  byczego avasta  Bitdefender Antivirus Free Edition niewiele pomogło. Virusów, malware o dziwo nie było. pod tym względem, to jeszcze nie widziałem tak czystego kompa Smiley

Niestety emerytka będzie musiała zainwestować, albo w nowy komputer, albo w cierpliwość Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #25 - 07. Mar 2017 at 16:18
Print Post  
Na gorszych konfiguracjach używałem Seamonkey. Na Twoim miejscu zrobił bym formata.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #26 - 07. Mar 2017 at 16:36
Print Post  
Format, może pomóc na responsywność otwierania zamykania aplikacji, szybkość uruchamiania systemu, ale nie na 100% CPU, gdy na stronie wp.pl ładuje się i odtwarza wideo.
Być może ten sam config, na Win 7 32bit z grafiką ze wsparciem h264 by sobie radził ze stronkami na których z automatu ładują się filmy. Na win XP bez DXVA 2 nie ma szans na internet 2017r.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #27 - 07. Mar 2017 at 18:00
Print Post  
Zainstaluj FF i dodatek ublock (origin) i dodaj polską listę AD. Nie na takich kompach śmiga internet (wp.pl) aż miło  Cool
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #28 - 07. Mar 2017 at 19:12
Print Post  
To nic nie da, bo ta osoba chce właśnie oglądać to wp TV, YT, ipla, cda.
Jak to się mówi z g... bata nie ukręci.
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #29 - 12. Jun 2017 at 14:34
Print Post  
No to ten "retro" komp co dzisiaj klientka mi dowiozła to był:
AMD Geode socket A
Geforce FX 5500 AGP
Płyta Epox (padnięta)
1GB DDR w 1 slocie
160GB HDD ATA
Nagrywarka DVD ATA
Napęd DVD ATA
FDD

Odpalam tego kompa post wywala C1, no myślę RAM padnięty. Wkładam swój dalej C1. Pewnie myślę GPU. Wymieniam, dalej C1. A myślę zasilacz. Wymieniam C1.
Coś mnie tknęło przedmuchałem sloty DDR, przetarłem styki i poszło. Myślę zapuszczę jeszcze memtesta z UBCD. No i sypie błędami. Stało się nawet coś czego nigdy nie widziałem, choć setki razy go zapuszczałem na setkach platform. Mem test z UBCD się zawiesił Smiley
Niestety płyta padnięta, zresztą niemal każdy kondensator 2,2mF do wymiany. Szkoda zachodu.

Ale to nie koniec. Myślę sobie mam płytę s478 z ramem i CPU (którą od wielu tygodni usiłuję opchnąć na Allegro), wsadzę do tej obudowy i będzie komp s478. Wszystko złożyłem zainstalowałem Win ME i Win XP, poinstalowałem stery i w trakcie testów 3dmark-a, patrzę na pocztę i płyta się sprzedała. A tygodnie stała i nic. To się nazywa złośliwość rzeczy martwych Smiley
Test z 3dmarka 2001SE Cel 3GHz + FX 5500 mi został Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 8
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top