Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Ciekawstki z życia serwisanta (Read 23863 times)
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #75 - 29. Aug 2018 at 13:52
Print Post  
Można zawsze zadzwonić do żony w domu, niech odwrci i przeczyta z czarnej tabliczki Wink

Choć jak pisałeś, że to było lata temu, to być może sprzedawcy nie mieli netu na sali, gdzie mogli by sprawdzić specyfikacje.
No bo nikt rozsądny nie wymaga, aby sprzedawca na pamięć znał specyfikacje laptopw na przestrzeni lat.

Do mnie dzwonią nieraz fantaści z pytaniami typu, mam laptopa, podają model, nie uruchamia się, jest cisza. Ile będzie kosztowała naprawa? Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #76 - 14. Nov 2018 at 15:00
Print Post  
Wczoraj przychodzi człowiek z laptopem. Uszkodzona partycja WIn 7. Ponieważ ma licencję proponuję instalacje WIn 10.
W sumie sprawdzanie dysku i instalacja zajęła 2 godziny. Wszystko zrobione, gość patrzy nie ma kasy, przybiegł na szybko po telefonie jak się umawiał (faktycznie).
Umawia się ze mną na 8-9 dziś rano, czy mi pasuje, pasuje. Gość nie przychodzi, a ja całego dnia nie mam na to aby na niego czekać. 9:30 dzwonię kiedy będzie, on mówi za godzinę. Fajnie wyskoczyłem do sklepu załatwiłem parę spraw, a gościa dalej nie ma. Dzwonię o 12:00 gość, że nie może rozmawiać oddzwoni za 5min. Napisał sms-a po 30min, że po południu, bo musi jechać do Warszawy(faktycznie wczoraj o tym wspominał). Dobrze, że zadzwoniłem o 12:00 bo dzięki temu mogłem kolejne sprawy załatwić.

Dla mnie to jest niepojęte. Ja rozumiem, że się plany na dzień mogą zmienić, ale priorytetem w takim wypadku jest informacja dla wszystkich wcześniej umówionych jak sprawy wyglądają.
A nie nowy grafik lecimy, a stary grafik jest niebyły.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #77 - 14. Nov 2018 at 20:50
Print Post  
Priorytetem jest szacunek...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #78 - 15. Nov 2018 at 07:40
Print Post  
Callahan wrote on 14. Nov 2018 at 20:50:
Priorytetem jest szacunek...

Zgadza się.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #79 - 15. Nov 2018 at 19:52
Print Post  
Ale ostatecznie dostarczył kasę?
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #80 - 15. Nov 2018 at 20:36
Print Post  
Nie.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #81 - 15. Nov 2018 at 23:26
Print Post  
Eh, żeby mu A-PRESS kompa składał! Żeby mu cybertycz retrograty sprzedawał!
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #82 - 16. Nov 2018 at 07:14
Print Post  
Ja już mam listę klientów, do których nigdy więcej nie pojadę z powodu „zapomnienia zapłacenia”.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
IIIdfx
Full Member
***
Offline



Posts: 527
Joined: 23. May 2012
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #83 - 29. Nov 2018 at 13:54
Print Post  
Cześć, po długiej przerwie. Chciałem przeprosić kolegę @HanJammer. Zachowałem się chamsko i jeszcze za to obraziłem na całe forum niesłusznie i z mojej winy Angry A teraz do rzeczy...

Dostałem od kumpla Asus GTX470 1280MB. Karta startuje do momentu instalacji sterowników. Dalej bluescreen na Win10, artefakty i zwis na Linuxach. W najlepszym wypadku kod błędu 43 i software w windzie. Czytam sobie po forach... Łooo, panie kod błedu 43 to karta trup i tylko piekarnik ale w przypadku niektórych 8800, się smieja. Myślę co mi zależy... Po odpięciu plastiu gdzie tylko się dało karta do pieca na 180C z termoobiegiem - 10min. Wyciagam grafike studzę, podłaczam do kompa i... No kurfa, nie pomylili się karta działa jak złoto  Grin
  

Powered by GNU Linux Gentoo
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #84 - 29. Nov 2018 at 14:06
Print Post  
Te karty to grzałki, a do tego posiadają niefortunny patent z rozpraszaczem ciepła pod którym jest pasta termoprzewodząca. Skalpowałem kilka dni temu GTX 560 Ti i zamiast pasty był kamień. Myślę, że 180*C tym bardziej jej nie pomogło Wink

Grzałem 10 lat temu 8800 GTS 512MB w piekarniku jakies osiem razy zanim padła. Pierwszy raz podziałała 9 miesięcy, z każdym grzaniem działała co raz krócej - po ostatnim grzaniu podziałała tydzień i padła na amen.

W przypadku Fermi, a zwłaszcza GTX 470 / 480 problemem jest to, że krzywa wentylatora jest ustawiona w taki sposób, że wentylator wchodzi na wysokie obroty dopiero przy około 90*C. Długo raczej to nie podziała...
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #85 - 29. Nov 2018 at 14:06
Print Post  
IIIdfx wrote on 29. Nov 2018 at 13:54:
Cześć, po długiej przerwie. Chciałem przeprosić kolegę @HanJammer. Zachowałem się chamsko i jeszcze za to obraziłem na całe forum niesłusznie i z mojej winy Angry A teraz do rzeczy...


Shocked ale o co chodzi, coś mnie ominęło?
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #86 - 29. Nov 2018 at 14:09
Print Post  
HanJammer wrote on 29. Nov 2018 at 14:06:
IIIdfx wrote on 29. Nov 2018 at 13:54:
Cześć, po długiej przerwie. Chciałem przeprosić kolegę @HanJammer. Zachowałem się chamsko i jeszcze za to obraziłem na całe forum niesłusznie i z mojej winy Angry A teraz do rzeczy...


Shocked ale o co chodzi, coś mnie ominęło?

Pewnie o to chodziło:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #87 - 30. Nov 2018 at 01:05
Print Post  
Hehehe a to Ci... nie widziałem tych postów. Spoko, płyty i tak nie sprzedałem póki co. Nawet już jakiś gość teoretycznie kupił na Allegro... teoretycznie bo potem mi zaczął jechać, że mu nie wysłałem płyty następnego dnia (mimo, że w aukcji było jasno napisane, że wysyłka w ciągu 48h od zapłaty, a gość chciał, żebym wysłał zanim kasa do mnie dotarła) i że mu obiecałem jakieś rzeczy, których nie obiecałem. Ostatecznie płyty w ogóle nie dostał, a mi wypisał negatywa ;]
Więc wiecie... takie posty jak tamten po mnie dość spływają bo z 'klientami' z OLX i Allegro mam grubsze jazdy... i IIIdfx nie ma za co przepraszać...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #88 - 02. Dec 2018 at 22:42
Print Post  
IIIdfx wrote on 29. Nov 2018 at 13:54:
Cześć, po długiej przerwie. Chciałem przeprosić kolegę @HanJammer. Zachowałem się chamsko i jeszcze za to obraziłem na całe forum niesłusznie i z mojej winy Angry A teraz do rzeczy...

Dostałem od kumpla Asus GTX470 1280MB. Karta startuje do momentu instalacji sterowników. Dalej bluescreen na Win10, artefakty i zwis na Linuxach. W najlepszym wypadku kod błędu 43 i software w windzie. Czytam sobie po forach... Łooo, panie kod błedu 43 to karta trup i tylko piekarnik ale w przypadku niektórych 8800, się smieja. Myślę co mi zależy... Po odpięciu plastiu gdzie tylko się dało karta do pieca na 180C z termoobiegiem - 10min. Wyciagam grafike studzę, podłaczam do kompa i... No kurfa, nie pomylili się karta działa jak złoto  Grin


Miałem podobnie z GTX 780 Ti. Też myślałem, że trup bo co może być z kartą jak kod 43? Wbrew internetowym poradą karta ma się dobrze i działa ale z starszymi sterownikami. Dobrze bo już reballing byłem skłonny robić.

Nieraz używałem piekarnika, ale to rozwiązanie na krótką chwilę.
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Ciekawstki z życia serwisanta
Reply #89 - 20. Dec 2018 at 09:35
Print Post  
Hehe
Ktoś na Allegro kupił ode mnie
(You need to Login or Register to view media files and links)

Coś mnie tknęło dzwonie i pytam czy na pewno jego płyta to LGA775. Okazało się, że to
(You need to Login or Register to view media files and links)
Pytam dlaczego brał Celerona D 331. Po kilku słowach zorientowałem się, że człowiek nie ma pojęcia o sprzęcie komputerowym. Kupił go, bo miał taki sam w komputerze który ostatnio uruchamiał ponad 5 lat temu. Wtedy chodził super, teraz 100% CPU na każdej stronie www na WInXP Opera. Komp 1,5GB RAM. W jego mniemaniu procesor się zużył i trzeba drugi mniej zużyty  Cheesy
Próbowałem mu wyjaśnić, że wymiana nic nie da i żeby brał C2D E6700, to zobaczy różnicę. Mówiłem mu, że mogę wycofać zakup, ale on stał przy swoim, że zużyty Smiley
Przynajmniej powiedziałem mu, że jak będzie to samo, a będzie, to niech kupi C2D E6700 Smiley
Sumienie mam czyste  Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top