Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Głośniki do retro (i nie tylko)... (Read 18793 times)
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4202
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #30 - 14. Aug 2017 at 11:29
Print Post  
Myślę że zauważy. Wszedłem kiedyś do salonu high-end audio i podpiąłem mój telefon do najlepszych Sennheiserów jakie mieli - różnica kolosalna do średniej klasy na jaką mnie stać Wink

Po takim czymś stwierdzasz, że wcześniej tylko Ci się wydawało, że twój sprzęt brzmi dobrze.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #31 - 14. Aug 2017 at 12:20
Print Post  
Cholera, aż się boje ze jeszcze się zakocham i co wtedy zrobie?!?  Roll Eyes
Z teogo co czytałem to słuchawki to już bardzo wysoka półka najwyższy model denona... jak czytałem recenzje tego wzmacniacza słuchawkowego to w tej konfiguracji i z ta lampa i zasilaczem tez rewelka... ciekawe jak to gra. Jak będę miał u siebie do zabawy to opisze.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #32 - 26. Aug 2017 at 15:53
Print Post  
No i dupa...
zakochałem się.

Denon D7200 + Aune S6 + Przewód Forza AudioWorks Noir Hybrid XLR londują na moim biurku... kude... jasny szlak... bedę odgrywał midi na deptaku może ktoś coś do czapki wrzuci  Grin

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4202
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #33 - 26. Aug 2017 at 17:35
Print Post  
Hahaha mówiłem Grin

Jak będziesz przekonująco udawał, że grasz na keyboardzie, to pewnie wrzuci Wink
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #34 - 26. Aug 2017 at 18:44
Print Post  
Przetworniki i budowa słuchawki - rozumiem. Dobry DAC - też. Ale z kablami... Zaczynamy chyba wkraczać w sfery audiovoodoo Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #35 - 26. Aug 2017 at 20:11
Print Post  
Hehe... już nie pisałem o customowym kablu z wtykami wtykami Pailiccs i filtrze DC aby to podpiąć do sieci Wink...

nom... audiovoodoo - wiecie przecież że mnie do audio jakoś ciągnie  Wink

ale zestaw już "kompletny" bo każdy upgrade to już parę tysi trzeba wydać bo w tym przedziale cenowym zarówno DAC jak i Słuchawki, które mam rządza... najbliższy DAC czy słuchawki to już przynajmnie 1,5K w górę a skok różnicy nie jest taki duży... tam w audio od pewnego pułapu (z tego co czytałem i słuchałem to można powiedzieć, że właśnie od tego na którym jestem) cena do jakości idą logarytmicznie więc różnica w kablu za 40 do kabla za 300 jest duża a z kabla za 300 do kabla za 10'000 tak duża już nie jest - oczywiście zależy jaki sprzęt masz bo to wszystko musi być zrównoważone. Do DAC'a za 2,5k nie kupisz kabla usb za 750zł... (Słuchawkowy to co innego)...

hehe i już się rozgadałem... Ale dźwiękowych nie porzucam, a raczej nie wchodzę dalej w audio bo już nie ma w co i za ile (na razie Wink )
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #36 - 26. Aug 2017 at 20:52
Print Post  
No i zapomaniałem o jeszcze chyba najważniejszym że przesiadłem się na Tidal HiFi - i różnica jest na prawdę słyszalna.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #37 - 10. Apr 2019 at 15:13
Print Post  
Kupiłem właśnie Monitory studyjne aktywne Roland DS50A za 700zł (para)!!!!

Ale pięknie będą pasować do mojego retro!

(You need to Login or Register to view media files and links)

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1699
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #38 - 10. Apr 2019 at 15:24
Print Post  
Batyra wrote on 10. Apr 2019 at 15:13:
Kupiłem właśnie Monitory studyjne aktywne Roland DS50A za 700zł (para)!!!!

Ale pięknie będą pasować do mojego retro!

(You need to Login or Register to view media files and links)



No i znów przeorałeś mi czachę pod moim beretem... Gdzie takie cudo dorwałeś... też szukam coś sensownego w tym deseniu z XLRem aby podłączyć do mojego DACa.

A tu widzę jeszcze milion innych możliwości. SB AWE32 ma wyjście SPDIF na PCB (2 piny) - zakładam, bo nie drążyłem tematu, że to pewnie w standardzie COAXialnym, więc można by podłączyć do tego rolanda i naprawdę mieć jakość mega... ja to bym podpiął pod mojego DACa i puścił dalej XLRem. I tak muszę zrobić, wyciągnąć SPDIF z AWE32 i podpiąć pod DACa! - powinno udać się ominąć ułomność całego toru analogowego tamtych lat.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #39 - 10. Apr 2019 at 15:55
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
Na tym słucham sobie na co dzień. Jak mi tylko dojadą będę się pozbywać moich Microlab 6C new... bardzo fajna konstrukcja ale Roland to Roland Smiley
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1699
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #40 - 10. Apr 2019 at 16:03
Print Post  
Ja mam od jakiegoś czasu mocno podrasowanego ASUSa Essence One MKII - Op-ampy mam pozmieniane na Muses 01 oraz Burson Audio V5i, a bufory na Muses 8820, dało mi to dźwięk jaki lubię. Na razie korzystam wyłącznie z słuchawek, ale szukam właśnie jakiś fajnych monitorów, tylko koniecznie muszą być na XLR i te mi się spodobały właśnie bo to Roland i mają regulację krańców pasma. Także jeśli chodzi o DAC na razie znalazłem ideał i sobie go dostosowałem pod własne preferencje, ale czasami fajnie by odpalić coś na głośnikach a nie tylko słuchawkach.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3250
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #41 - 10. Apr 2019 at 19:11
Print Post  
314TeR wrote on 10. Apr 2019 at 15:24:
SB AWE32 ma wyjście SPDIF na PCB (2 piny) - zakładam, bo nie drążyłem tematu, że to pewnie w standardzie COAXialnym, więc można by podłączyć do tego rolanda i naprawdę mieć jakość mega... ja to bym podpiął pod mojego DACa i puścił dalej XLRem. I tak muszę zrobić, wyciągnąć SPDIF z AWE32 i podpiąć pod DACa! - powinno udać się ominąć ułomność całego toru analogowego tamtych lat.

AWE32 nie potrafi wypuścić przez SPDIF dźwięku FM z YMF262/289, CD-Audio oraz wavetable. Do tego, SPDIF nie jest kompatybilny z Coaxialem.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1699
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #42 - 10. Apr 2019 at 20:13
Print Post  
forteller wrote on 10. Apr 2019 at 19:11:
AWE32 nie potrafi wypuścić przez SPDIF dźwięku...


Odpowiedziałem tutaj, niech już dyskusja o możliwości AWE32 i SPDIF będzie w jednym miejscu. (You need to Login or Register to view media files and links)
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Campaniero
Junior Member
**
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 116
Joined: 27. Apr 2013
Gender: Male
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #43 - 11. Sep 2020 at 13:56
Print Post  
W latach '90 miałem 2 kolumny od jakiegoś starego chyba gramofonu albo szpulowca takie z owalnymi głośnikami. Miałem karte Genius'a Yamaha OPL3SA i zadziwiająco fajnie to grało. Karta generowała na tyle mocne wzmocnienie że nie potrzebowało to to wzmacniacza - w moim małym pokoju jak naszło się kumpli to były odgłosy jak w salonie gier Smiley.

Obecnie siedzę na aplitunerze z lat 80 Fisher RS-90, i do tego mam kolumny od jakiejś wieży już takiej nowocześniejszej - które zabrałem wraz z wieżą ze śmietnika  spod firmy gdzie pracuje Cheesy. Nie trzeba mi nic więcej. Jak chce po cichu to mam też słuchawki które kupiłem bardzo tanio za około 40 zł na Allegro Sennheiser HD201 nówki!
  
Back to top
 
IP Logged
 
m4us
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1372
Joined: 21. Jan 2019
Re: Głośniki do retro (i nie tylko)...
Reply #44 - 11. Sep 2020 at 15:26
Print Post  
to chyba od gramofonu tonsile, jak wstane pozniej machne fote czy takie Wink
  

Dell 420 MT 2x PIII 1Ghz 2GB RIMM GF2MX
nieretro SZUFLE Cheesy
Lap 486DX2 4MB Ram i kilka innych WiP
MB  Procomp BVC1A-H ktore lubi sie przywiesic zamienie
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top