Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Postanowienia noworoczne (Read 10298 times)
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Postanowienia noworoczne
01. Jan 2017 at 21:22
Print Post  
Jakie macie plany na ten rok odnośnie retro sprzętu? to znaczy

1. Co musicie koniecznie zdobyć w tym roku?
2. Jakie retro gry chcecie przejść/przetestować?
3. Co byście chcieli zrobić ze swoim retro sprzętem?

1. Ja koniecznie chciałbym zdobyć Videologic Apocalpyse 3D (5D sonic też by było super) oraz XGI Volari V8 DUO, jest jeszcze kilka brakujących układów ale to są moje priorytety
2. Aż wstyd się przyznąć ale nigdy nie dokończyłem grać w Unreal'a 1... i chciałbym w końcu odpalić Crysis 1 bo nigdy na oczy nie widziałem(może nie takie retro ale jakby nie patrzeć to już 10 lat będzie mieć w tym roku...)
3. Chciałbym "podopieszczać" swoje retro kompy, zrobić w końcu gablotkę na wszystkie karty, usprawnić swoją "kafejkę"(4 kompy na 12 nie chodzą albo są niestabilne)

Co się uda w tym roku to zobaczymy bo 2016 nie był zbyt przełomowy w tych tematach dla mnie...
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #1 - 01. Jan 2017 at 21:30
Print Post  
Pod koniec 2017 zrobimy podsumowanie? Co nam wyszło a co nie?

1. Wszystkie Gravisy Smiley powoli zacząć zamieniać karty na wersje pudełkowe - mała kolekcja ale same cacka w boxach Smiley zdobyć jakąś kartę super-hiper-ultra rare... takiego LPAC czy coś takiego... ahhh... I'm a dreamer, but I'm not the only one
2. Diablo I + Hellfire z synem i Revenanta
3. Odpalić złożyć i dopieścić dwa zestawy jeden "wolny" socket 7 do czystego dosa ew Win95i większości kart dźwiękowych, odpalić drugi "nowy" na super socket 7 K6-III i V5...

No i uruchomić stronę, która już jest gotowa wymaga tylko kilku poprawek. Nagrać dobre próbki ze wszystkich swoich kart - takie na prawdę dobre...

EDIT: Ciekawe czy ktoś z Was się "gapnie" że już zacząłem wykreślanie pozycji z listy  Cool... PS nie mam LPAC'a...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #2 - 01. Jan 2017 at 21:40
Print Post  
Batyra wrote on 01. Jan 2017 at 21:30:
Pod koniec 2017 zrobimy podsumowanie? Co nam wyszło a co nie?


To jest super pomysł Tongue To ja będe musiał tylko swoją listę doprecyzować żebywm widział ile z tego dokładnie mi wyszło Wink

Batyra wrote on 01. Jan 2017 at 21:30:
zdobyć jakąś kartę super-hiper-ultra rare


hehe to wiadomo, każdy o tym marzy o tym cały czas, ja nawet nie wypisywałem takiej oczywistej oczywistości jak codziene marzenie zdobycia 3Dfx Voodoo 5 6000, które to teoretycznie powinno być obiektem westchnień każdgego z nas (no oprócz Varusa z wiadomych względów) Cheesy

A w Diablo 1 to też nigdy sam nie grałeś? Ja mógłbym to w sumie do listy dodać bo tyle o tym słyszałem a na oczy nigdy nie widziałem...
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #3 - 01. Jan 2017 at 21:44
Print Post  
Diablo 1 przeszedłem jako dzieciak 11 razy a hellfire 16 razy  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Chodzi o to aby zagrać razem z synem... no wiesz... życie robi krąg i te sprawy... zasadzić drzewo, zabić diablo itp Smiley

A co do super-rare to ja ją zdobędę. Kropka... to nie jest "marzenie" to jest postanowienie Smiley Jeśli zbieram od około 175dni (tyle co jestem na forum) i dorobiłem się takiej kolekcji - często (choć nie zawsze) kupionej mega okazyjnie (np. Yamahę sw1000xg boxową dorwałem za około 55Euro) to wiem że wszystko mogę  Cheesy Cheesy Cool
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #4 - 01. Jan 2017 at 21:51
Print Post  
Batyra wrote on 01. Jan 2017 at 21:44:
A co do super-rare to ja ją zdobędę. Kropka... to nie jest "marzenie" to jest postanowienie


Podziwiam twoje poświęcie i determinację Cheesy Jesteś na prawdę niesamowity Smiley szkoda, że nie zacząłeś trochę wcześniej, aż "strach" pomyśleć co już byś teraz miał. Pozdro
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #5 - 01. Jan 2017 at 21:53
Print Post  
Złożyć maks silny komp dla Win 98. Stabilny i kompatybilny z tytułami gier od 486, po ostatnie wspierane w DirectX 9.

Chyba padnie ostatecznie na s775, i925, i945 lub i965, do tego wysoki P4, może P4 EE. P4 dlatego, że najbardziej odczuje, jak wyłączy mu się L1 i L2 i będzie z niego 486.
Grafika od Geforce 6800 GS po Gefore 6800 ultra, oczywiście druga do 2D, jakieś S3 PCI.
Płyta najchętniej z SATA II, do tego SSD na MLC 120GB.
Obudowę już mam na ten projekt, Coolmaster elite.
Zasilacz bez szaleństw 450W bequite, chieftec itp, najchętniej modularny tak aby ładnie w środku było Wink

Jeśli czytając macie coś z tego na zbyciu, śmiało pisać na PM Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #6 - 01. Jan 2017 at 21:54
Print Post  
ah.... no.... aż mi się łza w oku kręci... no nic myślę o tym, że za kilka lat kolekcja i tak będzie "poważna"... ja mam duży gen "szperacza"... np. przegrałem aukcję z Guillemotem... chciałem dać 100 zło z chakiem i koleś mnie przebił - kropka... tak się wkurzyłem, ze zaczałem szukać i znalazłem boxową wersje z francji za 10Euro!!!! 20 euro dostawa kosztowała - ale 30 euro to za tą kartę w full boxie maluteńko Smiley

Więc jak się wkurzę i zaczynam szukać w czeluściach internetu to takie rzeczy znajduję  Cool oczywiście nie zawsze ale bardzo wiele mam tak zdobytych rzeczy...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #7 - 01. Jan 2017 at 21:55
Print Post  
VooDooMan wrote on 01. Jan 2017 at 21:22:
1. Ja koniecznie chciałbym zdobyć Videologic Apocalpyse 3D (5D sonic też by było super) oraz XGI Volari V8 DUO, jest jeszcze kilka brakujących układów ale to są moje priorytety

Pierwsza karta megaproblematyczna jeżeli chodzi o konfigurację, drugą miałem (odkupiłem z redakcji PCLab) i ... mi padła.  Tongue

Co do planów: chyba pozbyć się części gratów, zostawić ze dwa retro zestawy i na tym koniec.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #8 - 01. Jan 2017 at 21:55
Print Post  
Batyra wrote on 01. Jan 2017 at 21:44:
Chodzi o to aby zagrać razem z synem


Patrząc na twój wiek, to ile ma syn, nie za mały na diablo ?  Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #9 - 01. Jan 2017 at 21:56
Print Post  
Druga podstawówki... ja w jego wieku grałem już w mortala Smiley - wszystkie fatality znałem  Cool  Wink  Cheesy
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #10 - 01. Jan 2017 at 22:01
Print Post  
Ja to dopiero w 4 klasie grałem, ale to w river raid, frog, boulder dash, no i w Basic Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #11 - 01. Jan 2017 at 22:03
Print Post  
Hehe... ja pół "dzieciństwa" spędziłem w AC Logo... np 100 pw 90 opu  Cheesy
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #12 - 01. Jan 2017 at 22:06
Print Post  
To po kolei:

1. Chciałbym zdobyć tylko brakujące egzemplarze z rodziny Virge, to byłoby ukoronowanie mojej kolekcji. W zasadzie tu mogę przestać ponieważ kolejne pozycje są mało realne ale coś czuję że w tym roku może mi się poszczęścić i zdobędę Savage 2000, Verite 2200 i Voodoo4 Smiley Plus paręnaście kart jako brakujące rodzynki Smiley

2. Od lat regularnie grywam w fallout 2 ale nie przeszedłem jeszcze tacticsa więc to może już czas

3. Chciałbym naprawić mój RetroPC, wymienić obudowę na taką z oknem lub takie zrobić oraz zrobić oświetlenie ze starych diod z zapalniczek. Ponadto dopieścić platformę portami USB 2.0 i ewentualnie zmienić HDD na jakieś karty CF/SD

Na szczęście do końca 2017 roku daleko Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #13 - 01. Jan 2017 at 22:07
Print Post  
Pamiętam wtedy Logo to nie mogłem pojąć za chiny jako 10 latek  Sad  Basic był logiczny dla mnie i pisało się proste programiki.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Postanowienia noworoczne
Reply #14 - 01. Jan 2017 at 22:10
Print Post  
MarianX wrote on 01. Jan 2017 at 22:06:
wymienić obudowę na taką z oknem lub takie zrobić oraz zrobić oświetlenie ze starych diod z zapalniczek.

Wink  Smiley
"been there, done that"
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top