Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) wtopy merytoryczne phil-a (Read 9030 times)
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
wtopy merytoryczne phil-a
03. Jan 2017 at 17:14
Print Post  
Kolejna wtopa Phil-a
(You need to Login or Register to view media files and links)

Porównuje ET6000 PCI do Voodo Banshee AGP i na tej podstawie wyciąga wniosek, że platforma SS7 czerpie korzyści z AGP.
Zamiast wsadzić Voodo Banshee PCI i Voodo Banshee AGP i wtedy porównywać, to porównuje gruszki do orzechów.
Przecież jakbym porównywał na tej platformie Voodoo 3 3000 PCI do Voodoo Banshee AGP to bym wyciągnął przeciwny wniosek, że SS7 czerpie korzyści z PCI.

Bez dalszego komentarza.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #1 - 03. Jan 2017 at 17:18
Print Post  
Ciiiiii, bo jak się Vogons dowie to zbanują nas na własnym forum...  Grin Grin Grin
Pamiętaj, że tykasz świętą krowę. Grin

A tak na serio, nie chcę tego oglądać, nawet nie klikam. Wink

EDIT:

Dobra, zobacz co narobiłeś... kliknąłem, zatrzymałem odtwarzanie, patrzę komentarze:

"Great Video! ..."
"Nice video as usual Smiley"
"Lots of good Info Thanks ..."

Ok, I'm out. Shocked

Nawet nie chcę wiedzieć co na tym filmiku jest, wystarczy mi wiedza o poprzednich żeby tego nie oglądać. Wiem, że tak nie powinienem, ale serio nie mam nerwów do jego twórczości...

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #2 - 09. Jan 2017 at 22:42
Print Post  
Dopóki nie brał się za porównywanie czegoś z d!@ą to było nawet nieźle na jego kanale.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #3 - 10. Jan 2017 at 20:21
Print Post  
Rzadko zaglądam na stronę Philla, ale ostatnio obejrzałem "recenzję" płyty Gigabyte 586 ATX i zawiodłem się. Lanie wody typu, ma wejścia IDE i ram DIMM i gniazdo na procki. To samo wywnioskowałem po obrazkach. Porównam np do testu auta gdzie autor mówi: Samochód ma koła, lusterka po obu stronach i nawet kierownicę Tongue Dwója na szynach ode mnie

Z drugiej strony duży plus za recenzję Savage 4 Wink Kto dziś recenzuje jakiegoś savage skoro są 3dfx'y i inne ciekawsze karty
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #4 - 10. Jan 2017 at 20:31
Print Post  
MarianX wrote on 10. Jan 2017 at 20:21:
Porównam np do testu auta gdzie autor mówi: Samochód ma koła, lusterka po obu stronach i nawet kierownicę


Dokładnie! A teraz dodaj sobie do tego komentarze, które on otrzymuje takie jak np. "Lots of good Info Thanks"... Ja naprawdę nie rozumiem dzisiejszego świata...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #5 - 10. Jan 2017 at 21:17
Print Post  
Haha, nie no bez przesady, ale to że mam tyle lat ile mam nie oznacza że nie mogę tak sądzić. Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #6 - 10. Jan 2017 at 21:38
Print Post  
Tux wrote on 10. Jan 2017 at 20:31:
A teraz dodaj sobie do tego komentarze, które on otrzymuje takie jak np. "Lots of good Info Thanks"... Ja naprawdę nie rozumiem dzisiejszego świata...

Ludzie cofają się w rozwoju, nie rozumieją co oglądają ani piszą. Jest tendencja do propsowania tego co chwalą inni nawet jeśli uważamy inaczej to nie powiemy bo reszta się rzuci a w interntach same bohatery Smiley Takie kółko wzajemnej adoracji

Podoba mi się część projektów Philla, np testy Voodoo2 na wielu platformach, albo porównanie wydajności K6 po przekroczeniu limitu keszowanego ramu. To jest super, dużo informacji jak i włożonego trudu i poświęconego czasu ale niektóre są po prostu kiepsko zrealizowane i bez pomysłu
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #7 - 10. Jan 2017 at 21:54
Print Post  
Super, czyli jakbym odnosił się do teraźniejszości (zwrot "dzisiejszego świata") pod względem historii poznanej podczas nauki w szkole, podczas studiów (przykład) czy informacji zdobytych od rodziców to oczywiście nie mogę tego robić z racji wieku? Ty tak na serio czy po prostu zły dzień masz? Poza tym kto powiedział, że cofam się dalej niż np. 10 lat w mojej wypowiedzi? WTF? Batyra (albo ja to robiłem?) już zwracał Ci uwagę na notoryczne wciskanie niewypowiadanych słów do ust rozmówcy...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #8 - 10. Jan 2017 at 22:14
Print Post  
barwniak wrote on 10. Jan 2017 at 21:47:
ale dodanie słowa dzisiejszego sugeruje osobistą znajomość II RP, a co najmniej czasów Gomułki


Nosz... a mi to nie sugeruje. Roll Eyes
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #9 - 10. Jan 2017 at 22:32
Print Post  
barwniak wrote on 10. Jan 2017 at 22:19:
Z książek nigdy nie poznasz odczucia danego czasu. Z relacji starszych bliskich osób dostajesz szczątkowe informacje nie oddające przeżycia osobistego.
To tak, jak ktoś kto skoczył z wieżowca w celach samobójczych i przeżył opowiedział by Ci o sowich doznaniach.


Naprawdę? Wow, nie zdawałem sobie z tego sprawy, dzięki za info! Wink

barwniak wrote on 10. Jan 2017 at 22:19:
Także twierdze, że napisanie w twoim czy moim wieku "Ja naprawdę nie rozumiem dzisiejszego świata... " jest absolutnie nieuprawnione.


Czekam na słownik/zbiór zwrotów nieuprawnionych by barwniak v1.0. Dodaj do tego przedziały wiekowe, dozwolone sytuacje życiowe oraz najlepiej odniesienie do korzeni co by wieśniacy się nie odzywali no i postaraj się o dorzucenie jakichś statystyk, żeby było jeszcze bardziej zajebiście. Na okładce już widzę napis "no kids allowed", a na dole okładki dopisz "redefiniujemy język polski na nowo, małymi krokami od 2017r".

barwniak wrote on 10. Jan 2017 at 22:19:
Przecież ten świat za czasów twojej (czy mojej) świadomości się tak wiele nie zmienił.


Bo Ty tak sądzisz? Naprawdę poważnie? A co by było jakbym miał inne zdanie? Znając życie pewnie byś głosowanie jakieś najpierw przeprowadził, nie? Natomiast jeżeli chodzi o resztę, nie komentuję.

Co jak co, wybacz za styl wypowiedzi, bardzo rzadko wypowiadam się do starszych osób w ten sposób, ale ja naprawdę już odpuszczam - nie mam nerwów ani czasu na odpowiadanie.

Z całym szacunkiem do twej osoby, ale czas zacząć unikać Twoje posty - a jest mi bardzo przykro to pisać. Szczerze mówiąc przy takim podejściu coraz mniej mi się te forum podoba, tak btw...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #10 - 10. Jan 2017 at 22:37
Print Post  
I tak nie rozumiem dzisiejszego świata-jak koledzy powyżej.
Natomiast @ barwniak Ciebie bardziej nie rozumiem; co kogo do czego uprawnia? Jak to oceniasz? Ciekawe. Nie zdobyłbym się na ocenę co komu wolno określać.

barwniak wrote on 10. Jan 2017 at 22:19:
ten świat za czasów twojej (czy mojej) świadomości się tak wiele nie zmienił.


Jak to nie? Telefonia gsm, internet, LTE, nic takiego nie było wcześniej, a pojawiło się kolejno i zamieniało się za mojego krótkiego życia.

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #11 - 10. Jan 2017 at 23:08
Print Post  
Ejże, kolego wykształcony... To jest temat "offtopic"  Grin Grin Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #12 - 10. Jan 2017 at 23:25
Print Post  
Dostrzeganie zmian zależy od obserwatora i jego aktywnego uczestnictwa w tym świecie czyli otoczeniu. Daję przykład, gdy miałem 17 lat nie miałem komórki jak i żaden z moich kolegów ale zawsze wiedziałem gdzie ich znajdę, nalot na chatę albo na pobliskie boiska i do nocy pykaliśmy w piłkę. Dziś dzieci mogą pograć co najwyżej w pokemony a w kilku to nawet CS:GO. Na tych wakacjach skoczyłem do marketu mam kawałek więc cisnąłem z buta, boiska prawie puste, chodnikiem idzie trzech dzieciaków z tabletami nic nie mówią tylko grają. Wracając wpadłem do kumpla, pod klatką było z siedmiu chłopaków większość z tabletami. Nie wiem czy ktoś ma jeszcze piłkę w domu Tongue. Jestem aktywnym obserwatorem w moim otoczeniu i mam porównanie. W moim odczuciu

Dla kontrastu. Mój zgredzik jest już sporo na emeryturze. Czas spędza w necie i przed TV, jak jest ciepło to w garażu pieści furkę. Z jego perspektywy nic się nie zmieniło w ciągu ostatnich lat bo nie jest aktywnym obserwatorem. Ale gdybym zapytał co zmieniło się w ludziach np po upadku komuny to doskonale by wiedział bo wtedy był aktywnym obserwatorem

Dla mnie sformułowanie "dzisiejszy świat" może być używane do porównania z XVw, II RP, komuną albo dniem wczorajszym o ile istotna zmiana zaszła
  
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #13 - 10. Jan 2017 at 23:30
Print Post  
@MarianX, dokładnie.

@barwniak, zagranie z usunięciem swoich postów uważam za co najmniej żałosne - od tego jest Varus, a nie Ty - i tak, ja tak uważam.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: wtopy merytoryczne phil-a
Reply #14 - 11. Jan 2017 at 07:27
Print Post  
Tux wrote on 10. Jan 2017 at 23:30:
@barwniak, zagranie z usunięciem swoich postów uważam za co najmniej żałosne - od tego jest Varus, a nie Ty - i tak, ja tak uważam.


Oczywiście możesz tak uważać, tym niemniej znów się mylisz.
Dowód jest w tej postaci, że istnieje możliwość (pozostawiona właśnie przez administratora) usuwania postów przez użytkowników. Gdyby administrator uważał tak jak ty, to by usunął tą funkcję.
Odnośnie inwektyw nie będę się wypowiadał.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top