Page Index Toggle Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Dzisiaj gram w .... (Read 62160 times)
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #120 - 29. Dec 2019 at 16:56
Print Post  
sajmon wrote on 29. Dec 2019 at 15:49:
dokładnie ,najlepsze jest to że musiałem wgrać crack do oryginalnej gry bo kodu ori nie przyjmowała i po 5 próbach zablokowała się możliwość odpalenia gry

przeciez na stronie Cenegi jest plik usuwajacy zabezpieczenia kodem - juz kilka lat temu zastapili aktywacje kodem wlasnie tym plikiem, a ma to zapewne zwiazek z serwerami, ktore juz dawno nie dzialaja,
multiplayer tez nie dziala (chyba, ze na jakims prywatnym serwerze)
  
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #121 - 29. Dec 2019 at 19:21
Print Post  
pokaż gdzież to jest?
edit: juz mam , nawet nie wiedziałem że cos takiego jest  Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #122 - 29. Dec 2019 at 19:47
Print Post  
teraz trudniej sie do tego dokopac, ale gdy cztery latat temu kupilem uzywana plyte z gra i wyskoczyl mi komunikat przy probie odpalenia, to jakos szybko namierzylem rozwiazanie i plik,
tylko dzis juz nie pamietam jakim sposobem to zrobilem   Cheesy
teraz okno pobierania wyglada inaczej i jest jeszcze jakis maly patch 13mb, ktorego wczesniej nie bylo razem z "odblokowywaczem"

i tak przezornie zgralem sobie patch na plyte DVD i umiescilem w pudelku, bo pudelko ma dwa miejsca na plyte, a stalker jest na jednej,
a ze plycie DVD po nagraniu ~250mb zostalo jeszcze duzo miejsca, to dorzucilem jeszcze Zew Czarnobyla ,zeby sie miejsce nie marnowalo  Tongue
kupilem jeszcze za jakies pojedyncze zlotowki wersje GOGowe Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba, ale nie mialem czasu odpalic,
jezeli ktos uzywal wersji GOGowych i byly z nimi trudnosci z odpaleniem, to prosilbym o jakies podpowiedzi
  
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #123 - 29. Dec 2019 at 20:04
Print Post  
KGB wrote on 29. Dec 2019 at 19:47:
jezeli ktos uzywal wersji GOGowych i byly z nimi trudnosci z odpaleniem, to prosilbym o jakies podpowiedzi

Mam wszystkie części na GOG, ale od początku do końca przeszłam tylko Cień Czarnobyla, bo dupa leniwa ze mnie. Porównanie mam kiepskie, bo po raz pierwszy grałam w wersję z pudełka w 2008 roku na swoim poprzednim, siłą rzeczy dużo słabszym komputerze. Ale jednak na wersji GOG gra zaliczyła dużo mniej crashów, niż spatchowana z pudełka. Wink
CS i CoP odpalałam sporadycznie, ale tak ogólnikowo to wszystko ładnie śmiga na Win 10 no i oczywiście GOG ma naszą ukochaną polską wersję.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #124 - 29. Dec 2019 at 21:18
Print Post  
Vader: Immortal - epizod I już ograny.
no niezłe niezłe... dla fanów SW jest to szał pyty... tylko czemu takie krótkie...
(You need to Login or Register to view media files and links)

No i trwa darmowy weekend z Heatblur: F-14B Tomcat w DCS. Ależ to jest dopracowany moduł... Tylko czemu kurde on kosztuje 80 USD... nawet w promocji która teraz jest to 64 USD czyli 245 zł...
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #125 - 29. Dec 2019 at 23:02
Print Post  
coż to jest ten DCS?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #126 - 29. Dec 2019 at 23:41
Print Post  
Lou Fontaine wrote on 29. Dec 2019 at 20:04:
tak ogólnikowo to wszystko ładnie śmiga na Win 10 no i oczywiście GOG ma naszą ukochaną polską wersję.

do bardziej rozbudowanych gier bez polskiej wersji jezykowej to nawet nie podchodze - nawet gdybym dobrze znal angielski, to bylaby meczarnia z takim Stalkerem lub Falloutem,
a jak jest okazja cos spolszczyć to korzystam np. do Bioshocka znalalem plik i instrukcje jego uzycia, by uzyskac polskie napisy,

co do dzialania na win7/10 gier z GOGa to jestem spokojny - bardziej interesuje mnie mozliwosc odpalenia na win98 lub winXP (w przypadku Stalkerow), bo te wersje sa obudowane emulatorami lub innymi dosboxami, a na starym sprzecie z win98 trzeba pominac to badziewie,
bede mial wiecej czasu, to pomecze unreala i szadow wariora na win98
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #127 - 29. Dec 2019 at 23:56
Print Post  
Podstawowym problemem jest to, że instalator goga wymaga Windows XP do działania. Pominając ten problem (można skopiować zainstalowana na współczesnym komputerze grę), to często warstwa emulacji (nglide na przykład), albo różne patche uniemożliwiają grę na win98, albo obniżają wydajność.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
KGB
Senior Member
****
Offline


Kyro - HE NEVER SLEEPS

Posts: 1027
Joined: 03. Sep 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #128 - 30. Dec 2019 at 00:03
Print Post  
wlasnie tego sie obawiam,
jednak widzialem na tubie, ze Filip uruchamial Unreal Gold chyba wlasnie z GOGa na starszym sprzecie,
wiec jestem dobrej mysli  Roll Eyes
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #129 - 30. Dec 2019 at 00:30
Print Post  
sajmon wrote on 29. Dec 2019 at 23:02:
coż to jest ten DCS?


Digital Combat Simulator -> (You need to Login or Register to view media files and links)

W praktyce najwierniejszy symulator współczesnych (i nie tylko) samolotów wojskowych.

Tak sobie można polatać (na filmiku jest gameplay, tak to wygląda w praktyce, a w VR wrażenia są jak w prawdziwym odrzutowcu - choć oczywiście bez przeciążeń itp Wink:
(You need to Login or Register to view media files and links)
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #130 - 30. Dec 2019 at 09:21
Print Post  
KGB wrote on 29. Dec 2019 at 23:41:
do bardziej rozbudowanych gier bez polskiej wersji jezykowej to nawet nie podchodze - nawet gdybym dobrze znal angielski, to bylaby meczarnia z takim Stalkerem lub Falloutem,
a jak jest okazja cos spolszczyć to korzystam np. do Bioshocka znalalem plik i instrukcje jego uzycia, by uzyskac polskie napisy,

Mam podobnie - niby znam angielski, ale jeśli jest okazja spolszczyć, to czemu nie skorzystać. Steamowego BioShocka można spolszczyć bez żadnego problemu i w wersji klasycznej i Remastered (obie części), a co do Stalkera - nie grałabym w żadną inną wersję, niż polska z lektorem, bo angielski dubbing w tej grze jest okropny i zabija cały klimat.

Za to nienawidzę polskiego dubbingu w grach. No chyba, że to gry typu Postal 2.  Grin W każdym innym przypadku polski dubbing przyprawia mnie o usterkę układu pokarmowego... Ale to tylko moje zdanie. Wink

Więc napisy są zawsze na propsie, a jak już serio nie ma wyboru, to pomęczę się z angielską wersją.
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #131 - 30. Dec 2019 at 09:52
Print Post  
Ja zawsze serdecznie gardziłem polskimi wersjami. Efekt jest taki, że w zasadzie mógłbym powiedzieć, że z gier nauczyłem się angielskiego.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #132 - 30. Dec 2019 at 10:24
Print Post  
Z polskich wersji na prawdę dobrze zrobiony był Airline Tycoon. Ale tylko pierwszy, bo Evolution jest kometnie spartolony. Warcraft 3 też miał dobry dubbing, Neverwinter Nights również było ok. A współczesnych obcojęzycznych tytułów z polskimi głosami lepiej nie ruszać. Mam takie same objawy jak Lou. Tylko język, w którym były oryginalnie stworzone. Tomb Raidery tylko po angielsku, Chernobylite tylko po rosyjsku. A napisy jak są to raczej angielskie włączam. Wpadki tłumaczy są czasem zbyt rażące  Roll Eyes
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #133 - 30. Dec 2019 at 14:32
Print Post  
Także ten...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #134 - 31. Dec 2019 at 01:26
Print Post  
A ja wymiękłem i kupiłem tego Tomcata do DCS... a na do tego jeszcze 'frytki' w postaci F-5 Tiger II... ;(

No nic, trzeba sobie będzie odpuścić nieco zakupów starych gratów do PC póki co...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 18
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top