Page Index Toggle Pages: 1 ... 15 16 [17] 18  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Dzisiaj gram w .... (Read 61576 times)
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #240 - 19. Dec 2020 at 22:38
Print Post  
Cieło się kiedyś, fajna seria Cheesy
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #241 - 20. Dec 2020 at 10:14
Print Post  
Ja przeszedłem CP2077 i od razu zacząłem RDR2. Szczerze powiem, że jeśli chodzi o poziom wyrafinowania i dbałość o szczegóły, to po paru chwilach spędzonych z rdr2 stwierdzam, że to zupełnie Inna klasa gry. Poziom interakcji, to jak zachowuje się bohater i jakie ruchy wykonuje, jak zachowuje się śnieg... No i co prawda w CP nie ma koni, ale to jak biegnie w galopie, jak układa ciało biegnąc pod górę... No poezja.

Miało być o CP2077 a ja zachwycam się 30 minutami gry w rdr2 Smiley chodzi o to, że ta gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Może to po prostu nie mój klimat, ale mam podobne odczucia co leosh. Linia fabularna jest bardzo ciekawa, zakończenie jest piękne i w sumie wszystkie postacie poza tą którą gramy są unikatowe i bardzo dobrze zagrane. Jedyne co, to musiałem przełączyć się na angielską ścieżkę dźwiękową, bo głosy są dużo lepiej zagrane i bardziej wiarygodne. Ilość linii dialogowych faktycznie jest mniejsza niż w Wiedźminie i czasem brakowało mi odpowiedzi których chciałbym użyć, ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo.

Jeśli chodzi o bugi to zasługują u mnie na osobny akapit. Ja spotkałem ich ogrom i też kilka takich, które uniemożliwiały mi progress. Od psującego się UI, przez problemy z dźwiękiem, lewitujace przedmioty, postacie wyskakujące z samochodu/motoru na które można przymknąć oko, po znikające linie dialogowe, zacinające się misje, wywalanie do pulpitu które już wkurzały i psuły grę.

Grało mi się dobrze, ale dupy mi nie urwało. No może poza zakończeniem, które było naprawdę ładne.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #242 - 20. Dec 2020 at 17:25
Print Post  
forteller wrote on 20. Dec 2020 at 10:14:
Ja przeszedłem CP2077 i od razu zacząłem RDR2. Szczerze powiem, że jeśli chodzi o poziom wyrafinowania i dbałość o szczegóły, to po paru chwilach spędzonych z rdr2 stwierdzam, że to zupełnie Inna klasa gry. Poziom interakcji, to jak zachowuje się bohater i jakie ruchy wykonuje, jak zachowuje się śnieg... No i co prawda w CP nie ma koni, ale to jak biegnie w galopie, jak układa ciało biegnąc pod górę... No poezja.

Miało być o CP2077 a ja zachwycam się 30 minutami gry w rdr2 Smiley chodzi o to, że ta gra nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Może to po prostu nie mój klimat, ale mam podobne odczucia co leosh. Linia fabularna jest bardzo ciekawa, zakończenie jest piękne i w sumie wszystkie postacie poza tą którą gramy są unikatowe i bardzo dobrze zagrane. Jedyne co, to musiałem przełączyć się na angielską ścieżkę dźwiękową, bo głosy są dużo lepiej zagrane i bardziej wiarygodne. Ilość linii dialogowych faktycznie jest mniejsza niż w Wiedźminie i czasem brakowało mi odpowiedzi których chciałbym użyć, ale nie przeszkadzało mi to tak bardzo.

Jeśli chodzi o bugi to zasługują u mnie na osobny akapit. Ja spotkałem ich ogrom i też kilka takich, które uniemożliwiały mi progress. Od psującego się UI, przez problemy z dźwiękiem, lewitujace przedmioty, postacie wyskakujące z samochodu/motoru na które można przymknąć oko, po znikające linie dialogowe, zacinające się misje, wywalanie do pulpitu które już wkurzały i psuły grę.

Grało mi się dobrze, ale dupy mi nie urwało. No może poza zakończeniem, które było naprawdę ładne.



Już przeszedłeś ? Tak szybko ? Ja tam się nie chcę zbytnio rozpędzać. Na razie wykonuję kontrakty, eksploruję miasto, podziwiam bugi, wbijam kolejne levele itp. A główny wątek powolutku, bo nic innego na horyzoncie nie ma. No ale zaintrygowałeś mnie tym RDR2. Nie mam tej gry i nie przepadam za westernami, ani za GTA V, więc sobie odpuściłem. No i cena też nie mała, ale może może...
  
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #243 - 20. Dec 2020 at 22:05
Print Post  
w dooma 1 grałem ze miesiąc...
a tu gra co zajmuje pewnie 150 GB - pare dni ?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #244 - 21. Dec 2020 at 06:26
Print Post  
No przeszedłem, bo dużo grałem Tongue zajęło mi to 37 godzin więc po 4h dziennie. Trochę zaskoczyłem się tym jak główny wątek jest krótki - zrobiłem dużo/większość misji pobocznych w trakcie, choć kontraktów malutko.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #245 - 21. Dec 2020 at 08:40
Print Post  
forteller wrote on 21. Dec 2020 at 06:26:
No przeszedłem, bo dużo grałem Tongue zajęło mi to 37 godzin więc po 4h dziennie. Trochę zaskoczyłem się tym jak główny wątek jest krótki - zrobiłem dużo/większość misji pobocznych w trakcie, choć kontraktów malutko.


No ja mam 44h i dopiero spotkałem Dexa. Nie kończę szybko bo w co bede grał w Sylwestra ? No chyba nie Tomb Raidera ? Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #246 - 21. Dec 2020 at 19:25
Print Post  
Zamówiłem CP2077 jak tylko udostępnili preorder. Pewnie dla tego, że skoro CDPR popełnił serię Wieśków to i CP2077 może nie dogoni W3, ale będzie przyniesie sporo przyjemności z grania. Ogólnie uczucia mam mieszane... faktem jest, bug buga pogania, wiele aspektów np drzewko rozbudowy postaci jest wg mnie totalnie klapą, bo nie czuję żadnego przełożenia na zwiększenie skuteczności mojej postaci. To mocno zniechęca, bo postanowiłem grać "po cichu" a takie granie od początku jest nie dość że bardzo trudne bo postać niewiele potrafi, to kiedy musisz walczyć bronią, to ta broń jest jeszcze mniej skuteczna niż jakbyś od początku wybrał rozwiązanie siłowe.

Odniesień do W3 pewnie będzie masa, ale ja nie grałem w W3 ani w W2 skończyłem "niedawno" dopiero W1 - który graficznie trącił mychą, ale miał fajną fabułę. Nie będę się więc odnosił czy jest lepszy czy gorszy.

Dla mnie mocna strona to właśnie historia, oraz postacie. Na tyle wyraziste i różne, że nie ma się wrażenia, że to kolejny NPC na siłę wstawiony Copy/Paste z tymi samymi tekstami tylko inny lektor gada, tylko po to aby sztucznie wydłużyć grę. Ja postanowiłem grać totalnie powoli, na luzie, wszystkie rzeczy poboczne a wątek główny zostawiam na deser... bez pośpiechu. Dla mnie ważniejsze jest gonienie króliczka niż jego dogonienie. To tak jak z dobrą książką, żal jest jak się okazuje, że jest po prostu "za krótka".

Ja gram po polsku, dlatego, że gra powstała cała po polsku. Wszystkie dialogi i scenariusz był pisany po polsku, dopiero z polskiego był tłumaczony na angielski a z angielskiego na pozostałe języki. Jeśli ma być jakaś wersja najbardziej zbliżona do oryginału i tego jak autorzy chcieli aby to wyglądało, to właśnie w polskiej wersji. Mnie nie kłują w żaden sposób dialogi, wręcz odwrotnie, wreszcie NIE są głupie, nudne, jest co wybierać, aż chce się ciągnąć rozmowy dla ciągnięcia i wybierać wszystkie możliwe opcje dialogowe. Pod względem fabularnym gra dotychczas dla mnie (25h spędzone) jest majstersztykiem i najlepszą grą RPG FPS w którą grałem.

Niestety poziom techniczny pozostawia ogromny niedosyt, dra w takim stanie w ogóle nie powinna być upubliczniona. CDPR moim zdaniem totalnie przestrzelił z założoną datą, stąd przesunięcia premiery, a sama sytuacja z COVID też na pewno im pokrzyżowała plany. Moim zdaniem ta gra powinna wyjść jedynie na konsole PS5 i XSX, a nie na stare paździochy technologicznie mające po kilkanaście lat. To wg mnie zepsuła masakrycznie PR wokół gry. Niepotrzebnie nakręcili hype, a jak balonik strzelił to był żal.

Ja na razie odstawiłem grę, poczekam pewnie do świąt zanim zacznę grać, a być może w ogóle zawieszę aż pojawią się na rynku wreszcie podzespoły aby zmodernizować mojego 5-cio letniego peceta do gier, żeby cieszyć się w pełni RT i miastem w nocy. Moim zdaniem wiele się traci grając bez RT. CDPR włożył ogrom pracy w konstrukcję miasta, jest ono po prostu ogromne, czyje się ten rozmach i widać, że pewnie połowa roboczo- godzin poszła na stworzenie samego miasta. Pewnie mieli w tym cel, aby za rok wydać np CP2077 on-line.

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto pograć w CP2077 - to wg mnie warto, ale nie dziś... poczekać 2-3 miesiące, kogo stać zainwestować w sprzęt na tyle mocny aby pociągną RT i wtedy cieszyć się pełnią doznać wizualnych, fabularnych bez wkurzających błędów.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #247 - 21. Dec 2020 at 20:35
Print Post  
Miasto duże i robi wrażenie z niemal każdej perspektywy, ale... w nim niewiele miejsc gdzie można wejść Sad Większość budynków i pomieszczeń zamknięta i to już psuje początkowy efekt. RT też nie jest jakimś cudem, gram z włączonym na max i tylko w noc w odbiciach na asfalcie czy powierzchnia wody wygląda wtedy zjawiskowo, ale już w dzień w żadnej witrynie sklepowej nie ujrzysz swojego, ani żadnego innego odbicia Sad
Jak nie grałeś w Wiedźmina 3 to wybacz, ale CP2077 to nie ta liga. Jest płasko, nijako, linia dialogowa uboga, prostolinijna, a postacie nijak nie zapadają w pamięć.
Przyjemnie się strzela, podróżuje fantastycznie wyglądającymi pojazdami (ich design jest niesamowity), ale po 4 krotnym przejściu Wiedźmina 3 trudno ukryć rozczarowanie - nawet jeśli tak jak ja, nie spodziewałem się lepszej gry, ale przynajmniej bardzo dobrej. A jest tylko ok, jeśli nie bierzemy pod uwagę bugów.
  
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #248 - 22. Dec 2020 at 14:40
Print Post  
To ja też sterotypowo w CP 2077 Smiley ale robię tylko główną misję (wątek) raczej ze względu na małą ilość czasu  powiedzmy i nawet chyba chęci. Kupiłem grę głównie ze względu, że polacy ją robili i wspieram polski dev.

Myślę, że jako nastolatek mógłbym się wkręcić. Obecnie już mi ciężko. Real jakoś przejął nade mną kontrolę "niestety".
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Lou Fontaine
Full Member
***
Offline



Posts: 285
Joined: 07. Nov 2019
Gender: Female
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #249 - 24. Dec 2020 at 06:51
Print Post  
Kupiłam na steamowej wyprzedaży Prodeus. Interesujące połączenie klasyki z nowoczesnością i, chociaż grałam póki co krótko, wciąga. Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #250 - 24. Jan 2021 at 00:01
Print Post  
Dungeon Siege i zastanawiam się, czy na niej przejść też ultime..


  

]
Back to top
 
IP Logged
 
pawlak
Full Member
***
Offline


.

Posts: 463
Location: Starogard Gdański
Joined: 29. Jan 2018
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #251 - 24. Jan 2021 at 10:32
Print Post  
Wczoraj ukonczylem resident evil 1 pierwszy raz w życiu  Roll Eyes pobieram dwójkę  Cheesy
  
Back to top
 
IP Logged
 
leosh
Senior Member
****
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 1748
Joined: 19. May 2019
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #252 - 07. Feb 2021 at 10:50
Print Post  
Przeglądając stare Top Secrety natrafiłem na taką oto gierkę:


Jakby ktoś chciał potestować to po uruchomieniu gry należy wpisać imię Nikel, bo inaczej gra się wyłącza.

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #253 - 28. Mar 2021 at 22:18
Print Post  
Valheim, już 40h.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
WhitemanFX
Senior Member
****
Offline


3DFX maniac

Posts: 1839
Location: Toruń
Joined: 14. Dec 2013
Gender: Male
Re: Dzisiaj gram w ....
Reply #254 - 03. Apr 2021 at 23:52
Print Post  
W najlepsza grę Wink każdego roku ;p
  

Whiteman
(You need to Login or Register to view media files and links)

AMD K6 III 450 MHZ Socket7 Voodoo 2 creative 8MB
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top