Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Opłaty celne przy zakupach na eBay (Read 2339 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Opłaty celne przy zakupach na eBay
04. Apr 2017 at 21:29
Print Post  
Cześć!

Kupiłem sobie dwie mega fajne karty (tak zgadliście Gravisy  Cool ) i dostałem wezwanie ze służb celnych do (chyba) uiszczenia opłat... jakieś delkaracje... bla bla bla...

Czy ktoś z Was już to przechodził? Przesyłka z USA kupiona na eBay'u
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #1 - 04. Apr 2017 at 21:38
Print Post  
Ja przechodziłem z "większymi" przesyłkami z Chin i Japonii. Odsyłasz dokumenty mailem - przy czym interesuje ich całkowity koszt (cena+przesyłka). Od tego naliczą Ci 23% VAT, cło zazwyczaj przy zakupach prywatnych odpuszczają. Najlepiej jak w załączeniu dasz zrzut z ebaya z ceną, pdf z wpłatą z paypala itp.
Ja miałem to szczęście, że prosiłem o przyklejenie faktury/rachunku w folii do przesyłki (oczywiście z "przyjazną" ceną na fakturze).
Urząd jest bardzo szybki - jedną z przesyłek zamawiałem w czwartek o 22:00, wysłana w piątek FedExem, w weekend załatwiłem formalności i we wtorek o 10:00 rano miałem paczkę pod drzwiami. VAT kasuje kurier przy odbiorze przesyłki.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #2 - 04. Apr 2017 at 21:47
Print Post  
Dzięki!

Do mnie przesyłka szła USPS (czyli Amerykańską "Pocztą Polską" Wink ) Podatek mi nalicza bo kwota niestety przekracza 200 USD...

Na przesyłce faktury nie ma bo to prywatny zakup z eBay... Rozumiem że taki screen + potwierdzenie płatnoście z PayPal powinno wystarczyć?

Martwi mnie tylko to że w paczce są dwa Gravisy a w aukcji był jeden... (ten drugi dostałem "gratis")... hmmm napiszę po prostu części komputerowe... może to być jakiś problem?

Tam trzeba jakieś specjalne pisma? To jest do pobrania ze strony? Skan tego wezwania też?

To mój "pierwszy raz" więc jestem trochę niespokojny... Undecided
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #3 - 04. Apr 2017 at 22:10
Print Post  
Mi przysłali wszystko mailem - formularze pdf do wypełnienia. Myślę, że jak napiszesz, że to części komputerowe to i tak nie będą wiedzieć o co chodzi. W razie czego powiesz, że to komplet.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #4 - 05. Apr 2017 at 12:09
Print Post  
Wyslalem mailem... czas start Smiley
Zobaczymy czy będzie OK.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #5 - 08. Apr 2017 at 14:37
Print Post  
Było dokładnie tak jak pisał Jenot.
Wysłałem na podanego maila screen z "purchase info" z eBay - zwykły jpg. Wysłałem potwierdzenie z PayPal pdf'a oraz skan zawiadomienia.

Oczywiście opisałem zgodnie z instrukcją co to i dla kogo i za ile.

Po dwóch dniach przesyłka ma status "zwolniono po kontroli celnej" i jest juz w Lublinie...

Synegry Viper Max (inaczej brandowany Gravis Extreme) oraz Gravis PnP Pro ale w wersji 3.0 już niebawem będą w domu!

Dzięki Jenot
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Opłaty celne przy zakupach na eBay
Reply #6 - 10. Apr 2017 at 18:00
Print Post  
Aktualizacja.
Paczka trafiła do poczty... listonosz mimo, że byłem w domu zostawił awizo  Angry

Na poczcie urząd celny mnie zczesał niemiłosiernie! Ale co zrobić - zaraz pochwalę się w "zdjęciach antyków" Smiley
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top