Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 12 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Kryptowaluty (Read 38065 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Kryptowaluty
09. May 2017 at 23:29
Print Post  
Bawi się ktoś z Was w to?
Obserwuję od dość długiego czasu i przyznam się szczerze, że żałuję, że nie zainwestowałem w to trochę grosza. Choć, po analizie rynku można wywnioskować, że waluta nadal będzie się rozwijać i drożeć. Kupiłem sobie jakieś ułamki za 100zł, żeby zobaczyć fizycznie jak to działa i szczerze spodobało mi się  Cool
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #1 - 09. May 2017 at 23:52
Print Post  
Śledziłem ze względu na karty graficzne. Na początku było dość opłacalne. Teraz znacznie mniej i w dodatku całość trochę niestabilna...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #2 - 10. May 2017 at 00:36
Print Post  
konku wrote on 09. May 2017 at 23:52:
Śledziłem ze względu na karty graficzne. Na początku było dość opłacalne. Teraz znacznie mniej i w dodatku całość trochę niestabilna...

Wydobywanie już dawno nie jest opłacalne. Ale kupno już owszem. Biorąc roczny wzrost wartości BTC pod lupę, takich zysków nie da nam żadna lokata w banku. Już nie wspomnę o tym, że do tych pieniędzy nie może się dobrać US lub komornik.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #3 - 10. May 2017 at 01:11
Print Post  
No tu masz rację.  Można i tak inwestować,  ale akurat chyba spora przecena jest. No i zdarzają się różne "awarie". 😕 Ostatnia w PL w ubiegłym roku o ile kojarzę artykul z niebezpiecznika.pl... Coś tam ludziom poznikało. Ja jakoś nie mam zaufania. W całej historii tego systemu posiadałem 2 BC gdy były przeliczane na $ 1:1. Jakaś grę sobie kupiłem.  Cheesy
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #4 - 10. May 2017 at 07:47
Print Post  
konku wrote on 10. May 2017 at 01:11:
No tu masz rację.  Można i tak inwestować,  ale akurat chyba spora przecena jest. No i zdarzają się różne "awarie". 😕 Ostatnia w PL w ubiegłym roku o ile kojarzę artykul z niebezpiecznika.pl... Coś tam ludziom poznikało. Ja jakoś nie mam zaufania. W całej historii tego systemu posiadałem 2 BC gdy były przeliczane na $ 1:1. Jakaś grę sobie kupiłem.  Cheesy

No i tu mam kolejny kontrargument.
Owszem czytałem też o wpadkach. Ale miały miejsce tylko w zewnętrznych portfelach lub gdy trzymało się walutę na giełdzie. Ja mam ją u siebie na kompie.

PS.
Dziś za te 2BTC to mógłbyś kupić duuuuuuuuużo gier  Cheesy
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #5 - 10. May 2017 at 11:13
Print Post  
Odnośnie opłacalności w wydobyciu, to oczywiście, że jest to opłacalne. Tyle, że nie na GPU, tylko na ASIC. W dodatku, aby zwrot nastąpił przed tym zanim hangar ASIC zacznie tracić, trzeba inwestycje dobrze zoptymalizować. No i chcąc z tego w miarę dobrze żyć to trzeba zainwestować na start ~100k$.
Dziś to tak wygląda
(You need to Login or Register to view media files and links)
Gdyby to było nieopłacalne, to by ta waluta nie drożała. To, że drożeje jest wynikiem rosnących inwestycji w centra obliczeniowe. Którym oczywiście nowy "górnik" musi sprostać Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #6 - 10. May 2017 at 19:33
Print Post  
BitCoin drożeje moim zdaniem prawie wyłącznie na zasadzie spekulacji. Koszt "kopania" (coraz trudniej kończącego się sukcesem) ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w wartości waluty i tym się w spekuluje obecnie wprowadzając przez koszt centrów obliczeniowych "prawdziwe środki" do świata kryptowalut. A przecież kopanie się kończy. Kiedyś szło dość sprawnie, teraz jest wielokrotnie słabiej. Co potem, tego nikt nie wie. Zawsze wychodzę z założenia, że nie ma nic za darmo i obecny wysoki kurs nie bierze się znikąd. Komuś na nim zależy. Obserwujemy dość często takie zjawisko gdy poważną korektę poprzedza taki okres nieuzasadnionej hossy pozwalającej dużym graczom bezpiecznie wycofać się z rynku. Tymi dużymi graczami moim zdaniem są kopalnie w których wykupuje się moc obliczeniową do kopania.

Problematyczne pozostaje też to, co się stanie gdy któreś z państwo "mocnej waluty" dostrzeże zagrożenie w tym  systemie i zwyczajnie bitcoin zdelegalizuje.

Varus wrote on 10. May 2017 at 07:47:
No i tu mam kolejny kontrargument.
Owszem czytałem też o wpadkach. Ale miały miejsce tylko w zewnętrznych portfelach lub gdy trzymało się walutę na giełdzie. Ja mam ją u siebie na kompie.

Naturalnie, racja. Ale i tak ich wartość nie zależy od tego gdzie się znajdują i za ile je pozyskałeś.
Quote:
PS.
Dziś za te 2BTC to mógłbyś kupić duuuuuuuuużo gier  Cheesy

No wieeem...
Ale... z drugiej strony i tak "dopinam swego":
(You need to Login or Register to view media files and links)
Wink
A to tylko steam...  Roll Eyes Lepiej by połówce nie rzucało się w oczy ile moja lista faktycznie obejmuje tytułów...  Lips Sealed

EDIT: Naturalnie mogę się mylić tak samo jak wtedy gdy pozbyłem się swoich BTC. Z drugiej strony - dostałem wtedy parę dolców za friko. W sprawach finansowych jestem zwyczajnie ... zachowawczy i bywam zdecydowanym pesymistą. Nie wygrywam przez to milionów, ale i kłopotów nie miewam.  Wink Szczyt emocji to dla mnie puszczenie 5x lotka gdy kumulacja jest ponad 15 baniek.  Cheesy
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
adalbert
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 280
Joined: 01. Aug 2015
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #7 - 10. May 2017 at 21:22
Print Post  
konku wrote on 10. May 2017 at 01:11:
No i zdarzają się różne "awarie". 😕 Ostatnia w PL w ubiegłym roku o ile kojarzę artykul z niebezpiecznika.pl... Coś tam ludziom poznikało. Ja jakoś nie mam zaufania.


Ja kupiłem kiedyś na bitcurexie bitcoinów za 500 złotych i niestety nie zadbałem o bezpieczeństwo, traktowałem to jako ciekawostkę Tongue byłoby z tego teraz chyba ze 4 tysiące no ale giełda padła, a ja nie przelałem tego nawet do internetowego portfela. Prokuratura prowadzi jakieś tam śledztwo ale guzik im zrobić mogą.

Szczerze mówiąc to cały ten biznes z kopaniem to straszne marnotrawstwo - buduje się maszyny tylko po to, żeby je za chwilę wyrzucić, bo będzie potrzebna 10x większa moc obliczeniowa i tak dalej. I się prąd marnuje, a dzieci w Afryce głodują Tongue
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #8 - 10. May 2017 at 21:28
Print Post  
konku wrote on 10. May 2017 at 19:33:
Ale... z drugiej strony i tak "dopinam swego":
(You need to Login or Register to view media files and links)
Wink
A to tylko steam...  Roll Eyes Lepiej by połówce nie rzucało się w oczy ile moja lista faktycznie obejmuje tytułów...  Lips Sealed

Prawie 12h w Teddy Floppy Ear - The Race???!!! Ale jak?
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #9 - 10. May 2017 at 21:50
Print Post  
TY-SIĄC O!SIEMSET!... wow!
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #10 - 10. May 2017 at 23:27
Print Post  
kazeobi wrote on 10. May 2017 at 21:28:
konku wrote on 10. May 2017 at 19:33:
Ale... z drugiej strony i tak "dopinam swego":
(You need to Login or Register to view media files and links)
Wink
A to tylko steam...  Roll Eyes Lepiej by połówce nie rzucało się w oczy ile moja lista faktycznie obejmuje tytułów...  Lips Sealed

Prawie 12h w Teddy Floppy Ear - The Race???!!! Ale jak?

Karty dropiłem, bo fajne były. Polskie retro samochody.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #11 - 15. Oct 2017 at 21:43
Print Post  
Chyba niedługo będę mógł powiedzieć, że jestem górnikiem...

12x Sapphire Radeon RX 580 8GB
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #12 - 15. Oct 2017 at 22:17
Print Post  
Ładna koparka.  Smiley No bitcoin ostatnio szczytuje. Etherum chyba rośnie poziom trudności. Jakieś inne krypto będziesz próbował? No i czy kalkulowałeś co lepsze: własna koparka czy tez udziały w jakiejś azjatyckiej kopalni?
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #13 - 15. Oct 2017 at 22:20
Print Post  
Ogólnie kopie od 2 miesięcy inną krypto. ETH już od dłuższego czasu nie jest opłacalne. Tzn są inne bardziej dochodowe waluty na tym algorytmie. Chociażby Ethereum Classic. I z doświadczenia... kalkulatory oplacalności kłamią.

Ogólnie z tego co widzę to całe kopanie polega na kopaniu czegokolwiek i wymianie na BTC.

A o udzialach zapomnij. Zarabiają wszyscy tylko nie Ty.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Bitcoin
Reply #14 - 18. Oct 2017 at 10:26
Print Post  
Na jednej fazie to stoi razem z pralką i kuchenką elektryczną?
Jaki setup? Pentium G4600+H110M?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 12
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top