Page Index Toggle Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Kryptowaluty (Read 38295 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #90 - 09. Dec 2017 at 23:21
Print Post  
barwniak wrote on 08. Dec 2017 at 09:16:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Coś ETH nie rośnie ostatnio w tempie BTC. Wcześniej pisałeś, że kopiesz ETH i inne i od razu zamieniasz na BTC.
No to teraz trzeba sporo więcej prądu na ten sam stosunek ETH/BTC. Z drugiej strony BTC tak rośnie, że jeśli nie będzie krachu w stylu 20k$ na 1K$, to w klika dni trzymając BTC zarobisz tyle %, że można założyć stratę od różnicy ceny kupna i sprzedaży na poziomie 30% i trzymać w ciemno.
Rozumiem, że na giełdzie kryptowalut można dawać takie same zlecenia jak na giełdach?
A ten czerwony riser SATA/USB, to podłączasz z jednej strony GPU, a z drugiej SATA, czy USB do kompa. To USB to 3.1 Gen 1, czy USB 2.0. Tak mały ruch jest, że wystarczy USB?
A po co RAM 3733MHz, jak wymiana danych między kartami (chipsetem), a RAM jest taka mała?


Nie pisałem jaką walutę kopie. ETH kopałem na samym początku. Ogólnie teraz wymieniam połowę krypto na BTC, drugą trzymam wierząc, że będzie tzw. Pump.

Można dawać zlecenia tak jak na tradycyjnych giełdach lub od razu w markecie opchnąć wg zleceń.

Riser to tylko przejście z jednego PCI 1X na 16x (karta). Kabel USB nic nie ma wspólnego z USB, jest używany tylko bo wygodnie tak podpiąć, a ma wystarczającą ilość przewodów do transmisji.

RAM bo jestem fanatykiem Corsair, więc ładuje górną półkę, można włożyć jakikolwiek. Prędkość nie ma znaczenia, tym bardziej, że korzystam z konsolowego linucha.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #91 - 09. Dec 2017 at 23:24
Print Post  
kva.pl wrote on 08. Dec 2017 at 14:15:
To jest w ogole "smieszna" sprawa. Nie mialem swojego portfela u nich, po prostu robili mi transfer jak uzbieralo sie to 0,01BTC. We wtorek do tylu dobilem, w czwartki robili transfery, w srode mieli wlam (podobno) i ktos im rabnal prawie 70 milionow $. Wala mnie te miliony, chce moja stowe z hakiem :<


Główna zasada w krypto:
- nie wierzyć giełdą, mocy wynajmowanej w chmurze, nicehash itp.

Ja mam jeszcze swoją dodatkową zasadę:
- TYLKO pełne portfele razem z nodami (desktop). Żadne tzw lekkie, na smartfony, czy przeglądarkowe
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #92 - 09. Dec 2017 at 23:26
Print Post  
konku wrote on 08. Dec 2017 at 21:38:
(You need to Login or Register to view media files and links)
4096684955433613


Konku muszę przyznać im rację. Opłaty górników są mocno przesadzone. Sytuacja się zmieni jak się spopularyzuje Lighting Network w Bitcoinie. Transakcje będą szybsze i dużo tańsze. Póki co Bitcoin praktycznie robi jak to określają jako cyfrowe złoto, tylko jako inwestycja.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #93 - 09. Dec 2017 at 23:30
Print Post  
barwniak wrote on 02. Nov 2017 at 18:47:
Ahh, jak napisałeś o 54 GPU, to od razu zadzwoniłem do tego sprzedawcy energii. I znowu T-mobile poczta głosowa. Jutro jak nie zapomnę to zadzwonię do ich firmy i dowiem się co z człowiekiem.

A tak nawiasem to która wersja CUDA wymagana i czy te 4GB to nie mogą być z RAM?
Jaka była by najstarsza spełniająca jednoczesny warunek CUDA/OpenCL i 4GB pamięci na GPU?
Pewnie jakieś Quadro z 2010 roku najwcześniej. Chyba, że Tesla C1060 4GB z 2008 roku dała by radę.


Coś wiadomo w sprawie tej energii ?
Nie jest to tajemnica więc się podzielę co udało mi się załatwić.
Hala 150m2, 6,8m wysoka, przyłącze o mocy 150kW z możliwością zwiększenia o kolejne 150kW. Cena za prąd 32gr netto (z wszystkimi przesyłami itp.)
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #94 - 17. Dec 2017 at 10:32
Print Post  
150m kw to nie hala Grin to pomieszczenie po średnim sklepie osiedlowym...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #95 - 17. Dec 2017 at 12:13
Print Post  
Biorąc pod uwagę kubaturę (prawie 7m wysokości) - to jednak hala.  Wink W kosza można zagrać.  Roll Eyes
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #96 - 18. Dec 2017 at 21:09
Print Post  
Póki co koparki ogrzewają mi skutecznie budowę, więc przeprowadzka dopiero na wiosnę. A na razie rozkręcanie kopalni ciąg dalszy. Uruchomione na chwilę obecną 72x RX580.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #97 - 19. Dec 2017 at 08:15
Print Post  
Hehe, nie wiem czy widziałeś Antimer-y, robią już na inne algorytmy Smiley Antminer D3 na X11 (15GH/s Dash) przy 1,2KW, Antminer L3 Litecoin 504MH/s przy 800W.
Ciekawe, czy zaczną robić na FPGA, tak aby można zmienić algorytm, czy będą wypuszczać kolejne ASIC AntMinery wraz z popularyzacją poszczególnych walut.

Varus, a po ile masz GPU na płytę w większości setup-ów. Kiedyś nie było płyt x12, raczej królowały x6.

Optymalizujesz zasilacze? Bo sprawność zasilacza mocno zależy od mocy którą dostarcza. To, że ma nalepkę Gold 85%, nie znaczy, że w całym zakresie mocy dla dowolnej konfiguracji napięć ma taką sprawność.
Antminer deklaruje, że jego zasilacz z S9 ma sprawność 93%.
No, ale wiadomo, jak się robi zasilacz do konkretnego urządzenia, to można go lepiej zoptymalizować jak zasilacz do PC.
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #98 - 19. Dec 2017 at 08:22
Print Post  
Varus wrote on 09. Dec 2017 at 23:30:
Coś wiadomo w sprawie tej energii ?

To ja się pytam czy coś wiadomo. Telefon Ci wysłałem. kontaktowałeś się, dało się coś utargować?
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #99 - 19. Dec 2017 at 10:31
Print Post  
Ja zawieszony jestem. Teraz przejrzałem PM. Zadzwonię się dowiedzieć co i jak.
Co do zasilaczy to używam Corsair 1000W lub 1200W co dostępne. Chodzą na ok 80% swojej mocy i przy tym jest najlepsza jego sprawność. Przynajmniej wg wykresu producenta.

Co do antminerów to nie wierz w zapewnienia wydajnosciowe. Miałeś w rękach jakiegokolwiek? To są chińskie sprzęty, wyglądają jak domowa samoróbka. Ja bym tego nie zostawił bez nadzoru z obawy czy coś się nie spali.

Druga sprawa będzie o nie coraz gorzej ze względu na brak Europejskich certyfikatów. Od 1 stycznia zamknie się kolejny kanał przerzutów - Ukraina. Ja to popieram, precz z tanią chińszczyzną  Tongue

Co do setupów wszystkie mam już na 12GPU i wszystkie na Sapphire Nitro+ 8GB. Pozbyłem się 6 kartowych koparek wraz z kartami innymi niż wspomniałem.
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #100 - 19. Dec 2017 at 11:27
Print Post  
Varus wrote on 19. Dec 2017 at 10:31:
Co do setupów wszystkie mam już na 12GPU i wszystkie na Sapphire Nitro+ 8GB. Pozbyłem się 6 kartowych koparek wraz z kartami innymi niż wspomniałem.
                   

Ooo, to fajnie. A  tak z ciekawości w to złącze PCIe x16 na tych płytach z 12xPCI-e x1, to nie da się włożyć GPU, a w bios ustawić first load iGPU?

Varus wrote on 19. Dec 2017 at 10:31:
To są chińskie sprzęty, wyglądają jak domowa samoróbka.

Pracowałem w Lab-ie, gdzie był sprzęt laboratoryjny, który kosztował x50 tego co miner S9, a wyglądał jak on.
To nie jest badziewny wygląd, tylko przemysłowy. Gdyby to był taki badziew, to by Antminer nie sprzedawał tego tyle.
Są farmy w który Antminery S9 kopią w tysiącach.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #101 - 19. Dec 2017 at 17:02
Print Post  
barwniak wrote on 19. Dec 2017 at 11:27:
Ooo, to fajnie. A  tak z ciekawości w to złącze PCIe x16 na tych płytach z 12xPCI-e x1, to nie da się włożyć GPU, a w bios ustawić first load iGPU?


Tak właśnie mam zrobione.
Wolne jest jedno złącze PCIe x1 (Obudowy mam na 12szt.)
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #102 - 29. Dec 2017 at 13:28
Print Post  
Varus, słyszałeś o wypowiedzeniu umowy przez BZ WBK człowiekowi, któremu bank podejrzewał o handel kryptowalutami?

Pamiętaj, że banki mają obowiązek rejestrować kwoty 15k euro i wyżej. Ale jeśli to będzie wiele transakcji wskazujących na to samo źródło, to również 15K*1euro jest rejestrowane. Także jak zaczniesz realizować zysk, to transzami rozłożonymi w czasie. W innym przypadku to za pralnie pozostaje Ci Cypr i Luxemburg (jeśli chodzi o EU)Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #103 - 29. Dec 2017 at 21:57
Print Post  
Po pierwsze ja prowadzę działalność i mam obroty na koncie po ok 200-400 tys miesięcznie, więc i tak pewnie mam wszystko rejestrowane.
Poza tym z krypto chcę robić wszystko legalnie, Coinroom wystawia normalnie faktury za sprzedaż krypto, więc nawet nie trzeba się zastanawiać jak to księgować.

O wypowiadaniu umów nic nie słyszałem, ale słyszałem o blokowaniu kont przy próbach zakupu/sprzedaży. Potem wymagana jest wizyta w banku w celu podpisania dokumentu, w którym deklarujemy swoją świadomość na temat ryzyka związanego z kryptowalutami. Potem można działać dalej. Ja na szczęście mam konto w normalnym banku i nie ma takich "udziwnień".
Sprzęt do kopania mam legalnie złożony, z fakturami na wszystko, kopanie i jednostki mam dokładnie dokumentowane.

Ja nie wiem wszyscy w krypto widzą tylko pralnie, a nie patrzą obiektywnie Smiley

Tak dla informacji,

Kryptowaluty nie są zakazane, nie są nielegalne i obrót nimi także.

I druga sprawa, może i kryptowaluty są obarczone jakimś ryzykiem, większym bądź mniejszym. Ale zakładając, że spieniężam waluty na bieżąco, wykopanie kosztuje mnie 10zł, a przychód z tego tytułu 100zł to gdzie tu jest ryzyko ?
Jak ktoś kupi ileś jednostek i liczy na zysk w czasie to ma 50% szansy zarówno na wzrost jak i upadek. Proste jak .....
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Kryptowaluty
Reply #104 - 30. Dec 2017 at 09:19
Print Post  
To nie jest tak, że jak założysz firmę i płacisz te 19% podatku, to możesz już handlować czym popadnie. Do określonych działań potrzeba określonych uprawnień. Np. Kantor, pożyczki pieniężne, alkohol, itd.
A na jakie PKD ty w ogóle to masz?
Nie wymaga to wpisu jako działalności kantorowej, np. handel złotem itd. wymaga ?

(You need to Login or Register to view media files and links)

Tak pytam z ciekawości i daję Ci linka, tak abyś zorientował się w zagrożeniach. No może bardziej problemach.
A w ogóle to życzę Ci wzrostów w 2018, takich jak w 2017 Smiley

PS przy takim wzroście to za 7 lat 1 BTC będzie wart tyle co AAPL Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top