Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Voodoo Rush - parę pytań (Read 2249 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Voodoo Rush - parę pytań
06. Jun 2017 at 22:14
Print Post  
Strzałka, zgodnie z powszechną wiedzą Voodoo Rush występowały w wersjach z układami alliance oraz micronix. Alliance posiadał ramdac o częstotliwości 175 MHz natomiast micronix 160 MHz. Ale znalazłem w necie zdjęcie pudełka Intergraph na którym jak byk jest napisane ramdac - 220 MHz. O co chodzi? Wałek taki czy pomyłka?
(You need to Login or Register to view media files and links)

Jak to jest z różnym taktowaniem układów 3dfx i alliance? Wygrzebałem stare zrzuty karty atrend i oba układy ponoć latają po 50 MHz ale intense3D raportuje 50 MHz dla 3dfx i 72 MHz dla aliance. Za opcją różnych taktowań przemawia to że wszystkie karty rush jakie widziałem miały pamięci 35ns
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #1 - 07. Jun 2017 at 00:06
Print Post  
MarianX wrote on 06. Jun 2017 at 22:14:
Alliance posiadał ramdac o częstotliwości 175 MHz natomiast micronix 160 MHz. Ale znalazłem w necie zdjęcie pudełka Intergraph na którym jak byk jest napisane ramdac - 220 MHz. O co chodzi? Wałek taki czy pomyłka?

Nie pomyłka. faktycznie miały taki RAMDAC.
Co do taktowań - to jak najbardziej normalne. Układy 3dfx taktowane standardowo, układy 2D - w zależności od chipsetu. Aliance dawały jeszcze radę, ale Macronix to było już straszne dziadostwo.
Nie zmienia to faktu, że uwielbiałem te karty  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #2 - 07. Jun 2017 at 00:19
Print Post  
Tylko Intergraph miały ramdac 220 MHz czy jeszcze jakiś producent wypuścił takie wersje?

Rozumiem że karty z układem aliance były taktowane 50 mhz dla układu 3dfx i 72 dla AT. Zatem te 50/50 karty atrend to błąd programu? Czy może jest taka opcja? Zrzuty robiłem w różnym czasie i na różnych wersjach aidy, prawdopodobnie sterowniki były te same.

Wiesz może z jaką prędkością był taktowany układ micronix?
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #3 - 07. Jun 2017 at 00:38
Print Post  
Co do pierwszej sprawy - nie wiem niestety.
Maksymalne taktowanie w obu chipach wynosiło z tego co spotkałem w okolicach 75 MHz. Mogło być w różnych kartach oczywiście niższe.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #4 - 07. Jun 2017 at 00:48
Print Post  
A czy jest możliwość zainstalowania sterowników tylko dla alliance lub MX bez 3dfx?

Chyba ostatnie pytanie na dziś. W voodoo rush spotkałem się z dwiema wersjami alliance a dokładnie AT25 i AT3D. Były jakieś różnice? Np AT25 -tylko2D a AT3D -2D +3D
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #5 - 08. Jun 2017 at 14:14
Print Post  
Było dodane "jakieś 3D"  Wink w AT3D (nigdy tego nie udało mi się uruchomić) ale nawet sterowniki były te same dla obu wersji. Różnic żadnych nie zauważyłem używając kart Rush.
Jedyne dwa przypadki użycia AT3D, które miałem, to było Rush od Innovision (do tej pory mam nadzieję go kiedyś odzyskać) oraz drugi w Stingray'u.

Przy okazji - wygląda na to, że tylko Intense 3D miało RAMDAC 220 MHz. Reszta max 180 MHz.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Voodoo Rush - parę pytań
Reply #6 - 08. Jun 2017 at 23:43
Print Post  
Znalazłem fajną stronkę z kilkoma informacjami Smiley wszystko tak jak mówiłeś Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top