Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Moduły MIDI (Read 18478 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #30 - 08. Jan 2019 at 00:55
Print Post  
szu wrote on 08. Jan 2019 at 00:22:
wiem że zaraz spadnie na mnie fala krytyki ale jak chce posłuchać dźwięku starych gier to korzystam z Munt MT-32 i Sound Canavas VA. Dźwięk z tych emulatorów jest niemal identyczny z oryginałem. Może nie ma tego fizycznego, namacalnego kontaktu z retro sprzętem ale jak zaczynamy grać to zapominamy o tym. Wszystko za darmochę i działa bardzo fajnie.


Munt jest spoko. Do czasu jak chcesz pograć na prawdziwej 286-tce bo wtedy kombinowanie z midi-in do współczesnego peceta już przestaje mieć wg mnie sens ;]
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #31 - 08. Jan 2019 at 23:37
Print Post  
szu wrote on 08. Jan 2019 at 00:22:
korzystam z Munt MT-32 i Sound Canavas VA. Dźwięk z tych emulatorów jest niemal identyczny z oryginałem.

Wink No to w kwestii podejścia do emulacji jest nas tu dwóch.  Grin
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Moduły MIDI
Reply #32 - 09. Jan 2019 at 04:34
Print Post  
HanJammer wrote on 08. Jan 2019 at 00:55:
szu wrote on 08. Jan 2019 at 00:22:
wiem że zaraz spadnie na mnie fala krytyki ale jak chce posłuchać dźwięku starych gier to korzystam z Munt MT-32 i Sound Canavas VA. Dźwięk z tych emulatorów jest niemal identyczny z oryginałem. Może nie ma tego fizycznego, namacalnego kontaktu z retro sprzętem ale jak zaczynamy grać to zapominamy o tym. Wszystko za darmochę i działa bardzo fajnie.


Munt jest spoko. Do czasu jak chcesz pograć na prawdziwej 286-tce bo wtedy kombinowanie z midi-in do współczesnego peceta już przestaje mieć wg mnie sens ;]


a dlaczego przestaje mieć sens ? sensem jest uruchomienie softu. Jeżeli soft jest wiernie odtworzony z oryginałem to ma to jak najbardziej sens. Zapominasz że to nie 286 i pogrywasz sobie jak na 286 i tyle  Wink. Te wszystkie graty nie mają sensu bez softu. Soft to dusza komputera. Miałem okazje kupić adlib gold jakieś 2 lata temu za 100zł i go nie kupiłem. Po co mi karta, na którą prawie wogóle nie ma oprogramowania - opl4 jest martwy. Po co mi to żeby mieć płytke drukowaną złotego koloru ??
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #33 - 09. Jan 2019 at 08:33
Print Post  
szu wrote on 09. Jan 2019 at 04:34:
Zapominasz że to nie 286 i pogrywasz sobie jak na 286 i tyle

Nie każdy tak potrafi Tongue Ja na przykład nie mogę zdzierżyć kiedy 90% zasobów mojej maszyny jest niewykorzystane. Dlatego już mając Socket 7 na nowo złożyłem Socket 3 do DOSa. I montuję 386 dla softu przy którym 5x86 się nudzi. Emulator nie daje pełnego doświadczenia obcowania z rzeczywistą maszyną.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #34 - 09. Jan 2019 at 10:28
Print Post  
@szu
Rozumiem Twoje podejście. Tak też można patrzeć na retro, każdy ma na to swój sposób patrzenia. Choć z poniższym się nie zgadzam.

szu wrote on 09. Jan 2019 at 04:34:
Te wszystkie graty nie mają sensu bez softu.


Ja kolekcjonuję hardware i uwielbiam sprzęt, te ścieżki pcb itp itd... soft jest dla mnie na drugim miejscu bo szczerze mówiąc nie mam czasu nawet grać. Czasem sobie posłucham tylko. Dlatego dla mnie emulacja nie wchodzi w grę. I uważam że brzmienie gry na oryginalnym sprzęcie ma i swój klimat i jest zauważalne w porónaniu ze sprzętem (to jak być w na koncercie a słuchać nagrania z płyty - niby to samo ale dwie różne rzeczy). Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie.

szu wrote on 09. Jan 2019 at 04:34:
Miałem okazje kupić adlib gold jakieś 2 lata temu za 100zł i go nie kupiłem


Zaznaczam, że nie twierdzę, że tak nie było. Wierzę Ci. Ale nie lubię takiego czczego gadania... "Mogłem chozić z Claudią Shiffer ale nie chciałem... fotki w gazecie mi wystarczają"...  Wink  To co każdy z nas mógłby... gdyby... dwa lata temu... "to se ne vrati pane havranek"

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #35 - 09. Jan 2019 at 11:21
Print Post  
Uh... to może tak - brzmienie hardware-u to nie tylko sample, zapisane w jego pamięci odtworzone z doskonałą precyzją przez współczesne słuchawki na USB...
Dochodzą niedoskonałości przetworników DAC, szumy wzmacniacza itd. i już samo to powoduje że warto skorzystać z oryginalnego sprzętu bo dodaje to uroku i klimatu. Jak się bawić w retrogaming to tylko na vintage gratach aby mieć pełne doświadczenie.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Moduły MIDI
Reply #36 - 09. Jan 2019 at 16:54
Print Post  
Częściowo oczywiście podzielam wasze zdanie bo jakby tak nie było to nie miałbym złożonych dwóch kompów z tamtej epoki. Problem polega na tym że ja te sprzęty poskładałem we względnie niskiej cenie. Dzisiaj ceny np munułów mt-32 to kosmos i bańka dalej z każdym rokiem sie pompuje.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #37 - 09. Jan 2019 at 18:17
Print Post  
szu wrote on 09. Jan 2019 at 16:54:
ceny np munułów mt-32 to kosmos i bańka dalej z każdym rokiem sie pompuje.


to prawda... choć wiele razy już rozmawialiśmy o tym czy to bańka czy nie... ale to juz dyskusja nie na ten dział.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #38 - 09. Jan 2019 at 18:26
Print Post  
Batyra wrote on 09. Jan 2019 at 18:17:
to prawda... choć wiele razy już rozmawialiśmy o tym czy to bańka czy nie... ale to juz dyskusja nie na ten dział.


Oczywiście, że bańka spekulacyjna Cheesy
Wilki na Wallstreet siedzą i zacierają łapki śledząc aukcje na Allegro, a Soros (na Allegro znany jako cybertycz) liczy szekle Cheesy
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Moduły MIDI
Reply #39 - 09. Jan 2019 at 19:10
Print Post  
cybertycz mt-32 to pewnie miałby za 2000zł Grin Kupiłem kiedyś od niego karte, miała być w dobrym stanie. Po rozpakowaniu klejący sie syf i niesprawna (uszkodzone fizycznie ścieżki). Przepłaciłem oczywiście myśląc że mam doczynienia z firmą prof. niestety sie pomyliłem.  Takie same dziadostwo sprzedaje A-press. Sprzedaje przedmioty jako nowe a wszystko używka . Tyle dobrze że zwrócili kase  Angry
  
Back to top
 
IP Logged
 
szu
Junior Member
**
Offline



Posts: 106
Location: Rybnik
Joined: 31. Dec 2018
Re: Moduły MIDI
Reply #40 - 16. Mar 2019 at 19:35
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
koleś jest genialny Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #41 - 16. Mar 2019 at 23:26
Print Post  
szu wrote on 16. Mar 2019 at 19:35:
(You need to Login or Register to view media files and links)
koleś jest genialny Smiley


Hehe właśnie oglądałem inny jego filmik jak na to kliknąłem ;]
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #42 - 14. Feb 2020 at 14:53
Print Post  
Wpadła Yamaha FB-01. Jakby ktoś nie wiedział to jest to to samo co IBM Music Feature Card, tylko w postaci modułu midi (czyt. kwestia wyprowadzenia midi jakkolwiek z PC i działa jako ta karta). Cena bez rewelacji (drożej niż najtańsze na eBay, ale z drugiej strony stan bardzo ładny). Ot ciekawostka bo GM to nie ma, a wsparcie w sofcie dla IMFC jest dość ograniczone, ale ja używam tych rzeczy także do muzyki, więc zastosowanie podwójne (a dźwięki FM uwielbiam, chociaż przy DX7 to te 4 operatory w FB-01 to bida).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #43 - 20. Feb 2020 at 23:58
Print Post  
To jeszcze true photo... Bardzo ładny stan poza naruszonym nieco jednym rożkiem... ale sprzęt ma prawie tyle lat co ja.
Gra bardzo ładnie jak na wczesne FM Yamahy przystało (chyba nawet fajniej od mojego Korga Volca FM, który posiada silnik syntezy przeniesiony żywcem z DX7) Smiley
To co muszę zrobić to sprawdzić baterię na płycie (CR2032), bo one w tych modułach były wlutowane, do tego potrafią wylewać...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Moduły MIDI
Reply #44 - 18. Mar 2020 at 14:27
Print Post  
Han czy sc55 II też ma baterie?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 4 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top