Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Przepisy na drinki (Read 996 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Przepisy na drinki
06. Aug 2017 at 13:15
Print Post  
Tak sobie pomyślałem, że na takie upały dobry, zimny drink jest na wagę złota... nawet jeśli my wolimy whisky na lodzie czy po prostu nasze polskie 50 "gram", to czasem żonie czy dziewczynie można zrobić.

Ja na takie upały robię coś takiego:
- Mielę lód z miętą aby uzyskać taki "śnieg" ale trochę grubszy
- Sypię do sklanki taki "lód" do połowy
- Dodaję parę plasterków limonki i soku z limonki
- Zalewam Schwepps'em cytrusowym
- Jeden lub dwa kieliszki Finlandii Cranberry...


A dla wolących Whisky przypominam, że powinno się ją pić "on rocks" czyli duże kawałki lodu mają wystawać ponad "taflę" napoju w szklance. A jeśli nie lubicie lodu to pamiętajcie aby do whisky (i whiskey też) dolać trochę wody! Wtedy napój się "otwiera" i lepiej rozdzielone i wyczuwalne są aromaty...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Przepisy na drinki
Reply #1 - 06. Aug 2017 at 16:35
Print Post  
Wygląda bardzo smakowicie Smiley
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Przepisy na drinki
Reply #2 - 06. Aug 2017 at 16:39
Print Post  
Oczywiście zrobiłęm bajerę bo postawiłem szklankę na telefonie z włączona latarką Cheesy... ale fajny jest...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Przepisy na drinki
Reply #3 - 14. Aug 2017 at 22:01
Print Post  
1. Gin z tonikiem
Mój ulubiony alkohol. Preferuję markę Lubuski, może być zwykły lub limonkowy. Dużo lepsze od np. seagrams lub bombay. Zabawne jest to że nawet najtańszy możliwy gin jest dobry jakościowo (o wódkach nie można tego powiedzieć). Co do toników zawsze kupuję czysty, marki nie pamiętam ale im lepsze składniki tym lepszy drink. Ewentualnie tonik można zastąpić sokiem z grapefruitów, spritem lub tonikiem smakowym.

2. Gin słodko-kwaśny
Jest to opcja drinka powyżej. Gin dopełniamy słodkim sokiem, osobiście lubię kaktusowy. Do tego szeroki plaster cytryny. Należy zostawić powiedzmy 1cm wolnego miejsca w szklance, gdy cytryna już pływa powoli lejemy po niej sokiem cytrynowym (może być ten z butelki). W ten sposób otrzymujemy świetny drink, na początku kwaśny a na końcu słodki Smiley

3. Mango z burnem
Ten drink piłem jeszcze za kawalerki, eony temu Wink Potrzebujemy finlandię o smaku mango oraz energetyka burn. Smak jest niesamowity. Polecam Smiley

4. Jabłecznik
Pewnie wszyscy znają Smiley Żubrówka z trawą + sok jabłkowy. Najlepszy w życiu podano mi w Lublinie, ale nie pamietam gdzie to było, mgła była czy inny diabeł Tongue

5. Snikers
Być może pomyliłem nazwę bo smakuje podobnie do nutelli Smiley Potrzeba soplicy o smaku orzecha laskowego oraz mleka. Fajny słodki drink, pewnie spodoba się kobietom ale w mój smak wstrzelił się idealnie. Cytryna nie jest wskazana Tongue

Nie piszę że do każdego drinka wszystkie składniki muszą być schłodzone, obowiązkowo należy dodać 3 kostki lodu oraz plaster cytryny bo to oczywista oczywistość. Proporcje wg uznania, sam wolę coś mocniejszego niż standardowe 50ml alkoholu w drinku. Nie warto kupować niesprawdzone/tanie soki (napoje) bo ostatecznie będzie lipa
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top