Page Index Toggle Pages: 1 2 [3]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier) (Read 13129 times)
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #30 - 24. Aug 2017 at 12:50
Print Post  
Pamiętam wszystkie kreskówki o których wspomniał barwiniak, lubiłem też zaczarowany ołówek pomysłowego dobromira, taki MacGywer dla dzieci Smiley A pamietacie 7 życzeń i kota rademenesa? Najlepszy był polonez inżyniera Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #31 - 24. Aug 2017 at 16:32
Print Post  
barwniak wrote on 24. Aug 2017 at 11:26:
Pogrzeb Czernienki też pamiętam, to, że pamięta konku to się trochę dziwie. Z czasów swoich 5 urodzin to raczej nic nie pamiętam jeśli chodzi o TV Smiley Ja miałem w tym czasie 11 lat, a i tak jak przez mgłę to pamiętam. Wtedy miałem już Atari 800XL, więc bardziej byłem zainteresowany słuchaniem dźwięku wydobywającego się z głośników podczas ładowania gier, jak TV.

Miałem 6 lat... te marsze pogrzebowe w czarnobialym tv zamiast jakiegokolwiek innego programu utkwiły mi mocno w pamięci...
Pierwszy komp (c64) pojawił się dużo później. Za jakieś 6-7 lat...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #32 - 24. Aug 2017 at 19:53
Print Post  
konku wrote on 24. Aug 2017 at 16:32:
Miałem 6 lat... te marsze pogrzebowe w czarnobialym tv zamiast jakiegokolwiek innego programu utkwiły mi mocno w pamięci...
Pierwszy komp (c64) pojawił się dużo później. Za jakieś 6-7 lat...
                   


Z 6 urodzin też nic nie pamiętam z TV, ba nawet tych urodzin nie pamiętam Smiley

TV to miałem kolor, taki
(You need to Login or Register to view media files and links)
od kiedy pamiętam i służył bardzo długo.

Dopiero w liceum w Pewex-ie jak dostałem kasę od ciotki z USA to kupiłem m.in. TV kineskop Panasa. Ten też długo posłużył, głownie rodzicom.
W tym czasie co kupowałeś C64, ja kupowałem Amigę 500.
Ale nie dziwię się twoim rodzicom, dla 11 latka też bym wtedy kupował C64.

  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #33 - 24. Aug 2017 at 20:56
Print Post  
Wiesz., to nie jest tak, że mam rok w głowie. Raczej takie momenty, które wryly się w pamięć. Mniej więcej z tego okresu pamiętam film o wilkołaku z kina nocnego,  oglądany po kryjomu przez uchylone drzwi do pokoju rodziców. Ścigał kobietę po wrzosowisku... Ale się bałem... do dziś uwielbiam horrory. 😉

TV - Neptun.  Roll Eyes



Edit:
święta racja. Przepraszam za śmietnik.  Embarrassed  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #34 - 24. Aug 2017 at 21:13
Print Post  
To ja może wrócę do tematu tego posta i zaproszę na soundcloud...  Wink

(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #35 - 25. Aug 2017 at 10:34
Print Post  
Masz rację Batyra, Powiedz tylko słowo, a usuwam swoje wszystkie posty z tego Topicu nie związane z tematem.
Fajny Topic, a śmietnik się zrobił, do czego też się przyczyniłem  Embarrassed
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #36 - 25. Aug 2017 at 11:31
Print Post  
spoko... niech zostanie Smiley

- też mogę je usunąć... ale rozmowa ciekawa więc niech zostaną... ale z dyskują można i tak by się przenieść do offtopicu... jako życie w czasach "retro" hehe  Wink
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #37 - 25. Aug 2017 at 15:10
Print Post  
Planujesz jeszcze różnicować nagrania w zależności od wielkości banków? Ciekawym na ile lepiej brzmi takie 4MB vs 2MB. No i czy wrzucisz tu Dreamablastera S2 bo noszę się z zakupem wedle twojej rady a chętnie bym posłuchał najpierw rzetelnego źródła.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #38 - 25. Aug 2017 at 15:36
Print Post  
Planować to planuję... ale mam prawie 100 kart do nargania na 5-10 grach... czyli jak widzisz przynajmniej 500 nagrań Smiley zajmie mi to sporo czasu - ale będę to sukcesywnie robił. Do tego jeszcze będę uzupełniał treści na stronie - opis i kilka słów o każdej z kart. W weekend postaram się zająć kartami córkami - przynajmniej częścią.

Wejdź sobie na mój soundcloud i ja jestem followersem tylko kanału dreamblaster - tam masz trochę nagrań z najnowszego banku w wersji 1.0 oraz z różnymi presetami... to ma na prawde tak wiele możliwości brzmienia, ze ciężko jest powiedzieć "jak brzmi"... na prawdę warto.

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #39 - 25. Aug 2017 at 18:23
Print Post  
Świetne te nowe nagrania! Aż mnie zachęciło, żeby sobie Descenta do 5x86 ściągnąć Wink
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #40 - 26. Aug 2017 at 18:51
Print Post  
Batyra wrote on 25. Aug 2017 at 15:36:
Wejdź sobie na mój soundcloud i ja jestem followersem tylko kanału dreamblaster - tam masz trochę nagrań z najnowszego banku w wersji 1.0 oraz z różnymi presetami... to ma na prawde tak wiele możliwości brzmienia, ze ciężko jest powiedzieć "jak brzmi"... na prawdę warto.

Ooo mega źródełko! Dzięki! Super!
Masz chyba 100% racji 0- nie będe pchał się w żadne sprzęty tylko sobie sprawię tą "córeczkę". Kwestia tylko - S2 czy X2...
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #41 - 26. Aug 2017 at 19:52
Print Post  
S2 to zabaweczka. X2 ma wszystkie opcje softów, 64mb ram, możesz z tego także korzystać jako z zewnetrznego interface midi do współczesnego kompa np. Do dosboxa. Nawet się nie zastanawiaj.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #42 - 28. Oct 2017 at 17:52
Print Post  
Pojawiły się nowe nagrania:
Miditemp DoX-1
Roland SCB-7
Roland SCB-55
WaveBlaster I
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #43 - 28. Oct 2017 at 19:59
Print Post  
Zdziwiło mnie, że WaveBlaster brzmi zupełnie inaczej od AWE32. Dotychczas myślałem, że to prawie to samo...
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: Zpraszam na SoundCloud (nagrania z retro-gier)
Reply #44 - 28. Oct 2017 at 20:25
Print Post  
No właśnie nie. To zupełnie inna para kaloszy. on wyszedł do SB16 i wtedy dawał mega kopa. Ale nawet w porównaniu z AWE32 nie wypada źle.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 [3] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top