Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 102 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Dzień dobry 2.0 (Read 23132 times)
mitnick
Full Member

zbieracz

Re: Dzień dobry 2.0
Reply #15 - 06. Sep 2017 at 22:08
Print Post  
Odpowiadam za wytwarzanie produktów na podstawie prac, które wcześniej zrobił grafik Smiley - w takim dużym uproszczeniu

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top

IP Logged

Batyra
Senior Member

collection.batyra.pl

Reply #16 - 06. Sep 2017 at 22:26
Print Post  
Hehe... czyli to Ty mówisz... "to grafik zepsuł"  Grin

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #17 - 07. Sep 2017 at 08:53
Print Post  
@ Batyra
Nie śmiał bym nie doceniać pracy grafika komputerowego. W czasie pokoju, zawód potrzebny jak każdy inny w dzisiejszym świecie.
Jak masz jakieś RAID-owe sprawy, lub jest jakieś kopiowanie między dyskami SSD, a masz jeszcze jakieś inne kontrolery, np. 10Gb ETH, Video capture 4K, U.2  lub inne wymagające wysokiej przepustowości, to Samsung 960 może pokazać jeszcze pazurki, bo na x99 jest DMI 2.0 (PCI-e 2.0 x4), a X299 (PCI-e 3.0 x4) DMI 3.0. 
Jeśli nie masz potrzeby wysokiej przepustowości RAM-chipset, a nie kręcisz CPU, masz zadania dobrze skalujące się na dużą ilość wątków, to do X99 możesz wsadzić jeszcze Xeony na dużej liczbie rdzeni.
Sprawdzałeś obciążenie GPU i wykorzystanie pamięci GPU w swoich zadaniach? Starcza Ci pamięci na GTX 1080Ti?
Miałeś może okazję porównać Quadro w swoich zadaniach? 
Kiedyś właśnie byłem u gościa który robił Rendering. Wolno mu już szło w nowych projektach. Okazało się, że do tego co robił aktualnie było za mało RAM, a miał tylko HDD. Więc jak soft zaczął cache-ować na HDD, to się CPU nudził, a czas wydłużał bardzo. Dołożenie RAM i wymiana na SSD, dociążyła CPU Smiley
Miał też soft wykorzystujący GPU, okazało się, że to co robił dusi się przez zbyt małą ilość pamięci na GPU. GPU-Z w zakładce sensors pięknie pokazywał jak pamięć karty idzie do max, GPU load nagle spada ze 100% do 40%, a czas renderingu nagle się wydłuża Wink Poszła też zmiana karty Wink Po zmianie CPU 100%, GPU 100% Smiley
« Last Edit: 07. Sep 2017 at 08:54 by barwniak »  
Back to top

IP Logged

Batyra
Senior Member

collection.batyra.pl

Reply #18 - 07. Sep 2017 at 09:20
Print Post  
- Raidowe sprawy miałem ale wzrost wydajności nie jest wart spadku bezpieczeństwa. Raid 10 mam tylko w macierzy gdzie mam archiwum.

- Miałem platformę dwu-xeonową i było... wolniej. Tutaj musi być kompromis pomiędzy ilością a taktowaniem.

- W różnych zadaniach obciążenie CPU i GPU jest zupełnie różne. Ja nie siedzę przy jednym programie, muszę optymalizować tak aby mieć możliwie największą "elastyczność".

- Quadro u mnie się nie sprawdzi - testowałem.

- Jeśli Twój kolega robi głównie renderowanie to może sobie specjalnie pod to skonfigurować maszynę Dużo RAM, VRAM i dużo rdeniuff... Ale w wielu programach taka platforma poradzi sobie znacznie gorzej niż "zwykły gamingowiec". Choć w renderowaniu będzie nie do pokonania.

Back to top
IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #19 - 07. Sep 2017 at 10:33
Print Post  
Rozumiem. Zadania pewnie masz mieszane, z jednej strony wymagające wysokich zegarów i dobrego IPC, z drugiej nie skalujących się na dowolną ilość rdzeni.

Nie wiem czy słyszałeś, ale Core i9-7980XE mimo gluta pod czapką ładnie się kręci. 4,4GHz wszystkie 18 rdzeni przy 1.18v Vore. Rdzeń jest bardzo duży, czyli z dużej powierzchni odprowadza się ciepło, co pomaga utrzymać temperatury w ryzach.
Z drugiej strony i7-6950X potaniał, na nim 10x4,2GHz powinno pójść.
Z trzeciej strony  Cheesy
Mamy udany AMD threadripper, ten kto nie potrzebuje AVX, a potrzebuje wielu linii PCI-e, szybkiego kontrolera RAM, jak znalazł Smiley

Odnośnie kolegi, to ten przypadek to nie był kolega tylko klient i to było kilka lat temu jeszcze na platformie s1366. RAM z 6 na 12GB Smiley
Ta jego praca, do było w zasadzie przetwarzanie obrazu, miał setki bmp, które musiał otworzyć na raz, a ten program wycinał z nich ustalone kawałki, te kawałki były traktowane jakimś filtrem i wklejane w konkretne pola finalnego bmp. To znaczy to było jeden projekt z kilku, ale jak mówił ten z ważniejszych.

Back to top

IP Logged

Batyra
Senior Member

collection.batyra.pl

Reply #20 - 07. Sep 2017 at 11:01
Print Post  
- Wszytkie Core X mają gluta Sad i9-7980X ma 18 rdzeni których taktowanie nie jest najwyższe - tak jak pisałem to zdecydowanie rozwiązanie dla bardziej "rdzenio-żenych" aplikacji. Nawet gdyby był dostępny na rynku nie wybrałbym go - właśnie z tego względu. Poza tym w wolnych chwilach niestety nie jestem, królem jakiegoś małego księstwa i 2000USD za sam procek przerasta moje możliwości - poza tym za jakieś półtora roku, póki ceny tak nie spadną znowu trzeba robić upgrade. Na taki super-hiper-total hi-end, szczególnie do bardziej specjalistycznych rozwiązań jest bardzo ciężko znaleźć kupca. Już pamiętam co przechodziłem z platformą dwuxeonową. (zdjęcie tego wariata poniżej).

A tutaj ze sprzedażą niedługo będzie dużo łatwiej - tak samo jak teraz zrobiłem z kartą graficzną. Jedna na sprzedaż, druga do kupna a różnica między nimi (cecnowa) nie jest jakaś mega straszna. Cały czas są osoby, które wolą zapłacić te niecałe 2k i mieć drugiego titana...

Swojego obecnego (jeszcze) i7-5960x mam na @4.7 i na tyle samo chciałbym i9-7900 mieć... 4.6 też będzie ok.

Back to top
IP Logged

WhitemanFX
Senior Member

3DFX maniac

Reply #21 - 08. Sep 2017 at 22:21
Print Post  

No to 1szt film mam za.sobą. Dajcie znać co o tym myślicie.

Whiteman

Back to top
IP Logged

Callahan
Senior Member

Reply #22 - 09. Sep 2017 at 07:36
Print Post  
No co... No fajnie. Opisu żadnego nie zamieściłeś pod filmikiem czy ja w telefonie tylko tego nie widzę?

HP XU 6/200 2x PII-OD/512MB/VB/SCSI/XP sp1
IBM Z Pro 6899 2xPPRO/256MB/V3/SCSI/NT4
PR440FX 2x PII-OD/128MB/V3/SCSI/NT4
Back to top
IP Logged

WhitemanFX
Senior Member

3DFX maniac

Reply #23 - 09. Sep 2017 at 08:21
Print Post  
Opis jest ze specyfikacją. No ale moze dawać komentarzem?

Whiteman

Back to top
IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #24 - 09. Sep 2017 at 08:41
Print Post  
Batyra wrote on 07. Sep 2017 at 11:01:
Wszytkie Core X mają gluta Sad i9-7980X ma 18 rdzeni których taktowanie nie jest najwyższe

Rozumiem. Choć muszę Ci powiedzieć, że w sieci były już testy i na WC (ale nie takiej o temp 15C) robili 4,6GHz bez problemu na Core i9-7980XE. Ale jasne, jak masz soft, który będzie pokazywał 20t  na 100%, a 16t na 0%, to nie ma co.
Jeśli chodzi o gluta, to glut w i7-7700K wcale nie musi być taki sam jak w Core i9-7980XE. Jak wiadomo, glut glutowi nie równy. Z temperatur z WC OC w sieci wygląda na fajny glut.

Odnośnie kosztów na Core i9-7980XE, to jak sam pisałeś 2000$ w odniesieniu do oprogramowania i licencji to może być mała kwota Wink
Zresztą ten Revo Drive X3, to też pewnie ładnie kosztował Smiley Jeśli wersja 480/960GB to raczej więcej o tego GTX na zdjęciu Smiley
Piękny zestaw miałeś Smiley Ale tak jak pisałeś do renderingu, czy enkodowania wideo lepiej się nadaje, jak do prac graficznych.

Jeśli siedzisz na 1 GPU, to potrzebne Ci CPU z 44PCI-e?

A tego i7-5960x to masz na WC, bo zegar ładny?

Back to top

IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #25 - 09. Sep 2017 at 09:05
Print Post  
WhitemanFX wrote on 08. Sep 2017 at 22:21:

No to 1szt film mam za.sobą. Dajcie znać co o tym myślicie.

Fajne. Tylko mógłbyś na wideo pokazać jeszcze jak wchodzisz w opcje gier i co tam ustawione. Zakładam, że będzie więcej wideo.
A jaka technika wideo capture?

Back to top

IP Logged

Batyra
Senior Member

collection.batyra.pl

Reply #26 - 09. Sep 2017 at 09:31
Print Post  
barwniak wrote on 09. Sep 2017 at 08:41:
i7-7700K wcale nie musi być taki sam jak w Core i9-7980XE

Glut jest we wszystkich core X (czyli na 2066)

robili 4,6GHz bez problemu na Core i9-7980XE

Na pewno, ale tylu rdzeni po prostu nie potrzebuję a za 4tysie można kupić rzeczy, które znacząco bardziej wpłyną na jakość pracy. Nie jest to kluczowe dla mnie. A wydaje mi się że nawet jeśli wyższe 79xx będą dostępne to 7900 to najlepszy kompromis między taktowaniem a rdzeniami - tak mi się wydaje.

Zresztą ten Revo Drive X3, to też pewnie ładnie kosztow

to był 256 - na dysk systemowy, a potem na scratch disk. Już sie go pozbyłem bo sprawiał problemy z możliwością stawiania systemu na nim (to jest podwójny raid).

tego i7-5960x to masz na WC, bo zegar ładny?

Bardzo długo wałkowałem ten temat... Rozmiary obudowy pozwalają mi na to więc mam Thermalight SilverArrow IB-E Extreme - wychodzi podobnie jak takie topowe AIO jak Corsair H115i itp... A kultura pracy nie do porównania - Tylko nie w każdej budzie się mieści (z resztą h115i też nie). Różnice oscylują +-4 stC a głośność totalnie nie do porównania. Ja przy kompie siedzę non stop więc buda jest wyciszona a wiatraki w środku to Noctua - więc komputera nie słychać... za to NAS buczy... No i pamiętajmy, ze na full load chodzi procek raczej rzadko - więc głównie wiatkraki na coolerze kręcą się o ile pamiętam 600 rpm - czyli cicho. Do tego właściwy przewiew obudowy (5x 140mm) robi swoje.
« Last Edit: 09. Sep 2017 at 09:34 by Batyra »  

Back to top
IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #27 - 09. Sep 2017 at 10:12
Print Post  
Batyra wrote on 09. Sep 2017 at 09:31:
Glut jest we wszystkich core X (czyli na 2066)

To, że w całej nowej serii Skylake-X jest glut to wiem. Chodziło mi o to, że to może być nie ten sam glut co do materiału jak w mainstream Intel Core.

Batyra wrote on 09. Sep 2017 at 09:31:
za to NAS buczy.

Nie masz w soft NAS ustawienia szybkości wentylatorów? Czy ten NAS hałasuje dyskami?
Jeśli to jest NAS 8 dyskowy, a w środku komplet dysków 7200 to bez wyniesienia poza bezpośredni obszar twojego stanowiska pracy faktycznie ciężko  Cheesy

Back to top

IP Logged

Batyra
Senior Member

collection.batyra.pl

Reply #28 - 09. Sep 2017 at 10:55
Print Post  
Nie to że hałasuje jakoś stranisze... po prostu w porównaniu z komputerem jest słyszanlny. To nic jakiegoś specjalniego - cztero dyskowy Qnap (4x4gb). W zupełności mi na archiwum (jeszcze) wystarcza a on od zasilania ma taki "malutki" wiatraczek, którego zciszyć się nie da... ale zaznaczam - to kosmetyka.

Back to top
IP Logged

barwniak
Senior Member

Universe Entrophy

Reply #29 - 09. Sep 2017 at 11:33
Print Post  
Batyra wrote on 09. Sep 2017 at 10:55:
Nie to że hałasuje jakoś stranisze... po prostu w porównaniu z komputerem jest słyszanlny. To nic jakiegoś specjalniego - cztero dyskowy Qnap (4x4gb). W zupełności mi na archiwum (jeszcze) wystarcza a on od zasilania ma taki "malutki" wiatraczek, którego zciszyć się nie da... ale zaznaczam - to kosmetyka.

W Synology DSM 6.x (nie wiem jak wcześniej) jest możliwości ustawienia szybkości pracy wentylatora, aż do wyłącz Smiley
Wydawało mi się, że Qnap i Synology to niemal kalka jeśli chodzi o soft.
Mają nawet ten sam durny schemat stryktury plików, gdzie trzeba stworzyć foldery udostępnione, które są w praktyce strukturą nadrzędną nad prawami administratora w sensie przydzielania zasobów. Brrr. Jak kupiłem Synology, po Free nas i Open vault, to nie mogłem na początku w ogóle pojąć o co chodzi w tym webowym interfejsie Synology. Ale wiem, że w Qnap jest to samo.
Czy w Qnap też jest tak, że jak ukryję folder udostępniony to jest on ukryty tylko w sieci lokalnej, a np po FTP widać wszystkie foldery?
Nie chodzi o to, że w Synology ma użytkownik niedozwolony do nich dostęp, ale widzi on nazwy folderów ukrytych. Tak jest też w Qnap?
« Last Edit: 09. Sep 2017 at 11:34 by barwniak »  
Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 4 ... 102
Send TopicPrint

« Board Index ‹ Board  ^Top