Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic czy jest możliwość odpalenia whdload na raspberry (Read 1497 times)
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3610
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
czy jest możliwość odpalenia whdload na raspberry
22. Oct 2017 at 11:24
Print Post  
otóż sprawa następująca .Mam a1200 w której siedzi karta CF wraz z whdload i wszystko działa cacy .Ostatnio wpadł mi w ręce raspberry pi z już spreparowanym minisd (narazie nie ogarniam tego amibiana) i da się odpalić że tak powiem emulacje a1200 . Czy jest szansa na odpalenie tego cf`a z a1200 w tym raspberry tak aby startował odrazu whdload? Przejściówke CF---> microusb mam
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: czy jest możliwość odpalenia whdload na raspberry
Reply #1 - 22. Oct 2017 at 17:11
Print Post  
Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Po co ma od razu startować WHDLoad? To tylko "wrapper", który służy do uruchamiania gier, jak uruchomisz go "z palca" to nic się nie stanie. Natomiast jeśli chcesz odpalić UAE na rpi tak, żeby bootowała Twoja karta sd to odpowiedź brzmi "tak". Musisz w .uaerc dodać /dev/sdb czy sdc (device karty SD) w sekcji hard drives. No i przed uruchomieniem UAE z konta normalnego użyrkownika dobrze zrobić chmod o+rw /dev/sdb
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top