Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Programator Willem EZO (Read 2218 times)
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Programator Willem EZO
10. Jan 2018 at 21:41
Print Post  
Potrzebuje zaprogramować kilka biosów bo kostki wydają sie martwe, płyty kompletnie nie startują a to jest pierwsze co przychodzi mi do głowy i teraz do rzeczy - czy taki programator ogarnie popularne kostki bios w płytach głównych
(You need to Login or Register to view media files and links)

Posiada może ktoś przypadkiem software i instrukcje do tego ? Aaa i mam nadzieje że nikt mi tego nie podbierze Wink

A może to szajs i ktoś by łaskawie podrzucił linka do aliexpress z jakimś programatorem wartym uwagi

Ja jestem w tej dziedzinie totalnym laikiem
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Programator Willem EZO
Reply #1 - 10. Jan 2018 at 21:51
Print Post  
O ile działa to powinien ogarnąć. Ale akurat ten z aukcji za dobrze nie wygląda. Ja proponuję Ci to: (You need to Login or Register to view media files and links), a do tego to: (You need to Login or Register to view media files and links). W razie potrzeby możesz też zaopatrzyć się w inne adaptery. Do tego kasownik EPROMów, no chyba że będziesz korzystał z kasowanych elektrycznie odpowiedników EEPROM lub Flash. To odpowiednik Willema/EZo korzystający z tego samego oprogramowania. Do ściągnięcia np. stąd: (You need to Login or Register to view media files and links). Ewentualnie bardziej uniwersalny TL-866 MiniProg - programuje bardzo dużo układów i jest na USB (szybciej, nie wymaga dodatkowego zasilacza i możesz wrzucić do torby ze współczesnym laptopem bez LPT).
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Programator Willem EZO
Reply #2 - 16. Jan 2018 at 13:53
Print Post  
Do programowania kilku kostek to w zupełności wystarczy inna płyta główna i uniflash;-)

Jakby co kilka kostek mogę Ci zaprogramować.

Używam programatora opisanego przez Jenota - działa bardzo dobrze, ale jest trochę niewygodny w obsłudze, natomiast jak się nie programuje hurtowo to spokojnie do przeżycia;-)
  

Fajne sÄ… te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Programator Willem EZO
Reply #3 - 16. Jan 2018 at 16:18
Print Post  
Mam w zasadzie 3 kostki do zaprogramowania, płyty mi nie wstają i to pierwsza deska ratunku
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Programator Willem EZO
Reply #4 - 17. Jan 2018 at 11:38
Print Post  
Spoko, mogę Ci zaprogramować, chociaż im więcej kostek zbierzesz tym mniej wyjdzie koszt transportu / kostkę Wink

A jakie kostki - bo może opcja "hot swap'a" i programowanie w innej płycie by zdała egzamin?Wink
  

Fajne sÄ… te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top