Page Index Toggle Pages: [1] 2 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc (Read 9304 times)
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
13. Feb 2018 at 16:28
Print Post  
Witam!

Rozgrzewamy nadgarstki. Wybieramy najbardziej zgniłe banany, pomidory, arbuzy, buty, cegłówki i co tam macie pod ręką, ciskamy ile wlezie w monitor, dlatego, że jest to forum 3dfx a ja już na wstępie przedstawiam temat typu non-3dfx. Usprawiedliwiam się, że pozory mylą i to nie pierwsza konfiguracja sprzętowa, którą będzie można omówić, a samo 3dfx nie działa...

PROLOG
Zawsze będziemy potrzebowali płyty głównej, procesora, zasilacza i garść ramu.
Proszę potraktować ten wątek jako poradnik.
Pozdrawiam użytkowników forum oraz Varusa i jego ładną kolekcję kart 3Dfx, Kamila Hałasa on będzie wiedział o co chodzi bo czekał na kilka tips&trics. 

Dzisiejszym przedmiotem jest komputer klasy 486, czytajmy to jako fast 486 resurrection. Temat ma na celu wychwycenia często pojawiających się przy budowie starych komputerów lub ich odnawianiu problemów. Szybki pecet 486 DX4-100 jest moją obecną borykaniną, kluczem zarazem do tego co mam nad głową w oddzielnym pomieszczeniu. Mam trochę komputerów do odrestaurowania i mozolnie mi to idzie z braku czasu  Smiley (Rodzina itp, jak u każdego coś na pewno jest). Ale gdy tylko mogę to włącza się we mnie to coś co stałym forumowiczom i entuzjastom komputerowym jest dobrze znane...NIEKOŃCZĄCA SIĘ PASJA
Mi osobiście się oczy świecą jak otwiera się skrzynka komputera. Taki mały bakcyl, kolekcjonerzy 3dfx mają ten sam syndrom zapewne. Do tego nie trzeba się zmuszać, nie Kamil?
Akurat przed zarejestrowaniem się tutaj mój etap rozgrywek przy retro sprzęcie komputerowym zatrzymał się na szukaniu obudowy do komputera klasy 486, którego znalazłem w lokalnych ogłoszeniach x-czasu temu. Jest to oryginalny zestaw Optimusa z ciekawym sprzętem w środku, który postanowiłem odświerzyć. Już dawno chodziła mi po głowie oryginalna obudowa systemu AT zaprojektowana przez niemieckiego projektanta wzorów przemysłowych (ang. industrial design) Luigi Colani, która wyróżnia się wykonaniem spośród powszechnie znanych i popularnych obudów komputerowych z lat 90'.
Obudowa chodziła mi po głowie, dobre co?  Cheesy

Podłoże historyczne:
Jakiś czas temu "polowałem" na w/w obudowę i udało mi się takową znaleźć w Katowicach (pozdrawiam Kalibra 44) za symboliczną kwotę. Właściciel już martwego ogłoszenia Krzysztof C. okazał się miłym człowiekiem. Opowiedział historię obudowy, podzielił ze mną swoją pasję grania na perkusji i skromnie powiedział, że to tylko amatorsko! Mi się podoba i Kamil, jak lubisz gitary to pewnie tobie też się spodoba!
(You need to Login or Register to view media files and links)
Krzysztof to równy gość, dorzucił do obudowy Highscreen 486 Colani oryginalnego Windowsa 3.11 z Vobisu, który (co ciekawe) pochodzi z oryginalnej konfiguracji sprzętowej Highscreen Colani 486 DX4-100 Mhz. Oraz myszki na COM, jedna oryginalna Highscreen i ta z instalacji Windowsa95  Smiley

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Właśnie taka konfiguracja szuka nowego mieszkania, a oryginalny sprzęt z Vobisu zaginął w pomrokach dziejów i został upgrade'owany do części klasy Pentium. Części Krzysztofa gdzieś uleciały i została obudowa, a Krzysztof jest na tyle sentymentalny, za co mu chwała, że nie wyrzucił tej obudowy i tak narodziła się legenda nad którą popracujemy drogi czytelniku. Z góry przepraszam za literówki, błędy ortograficzne i inne jak się trafią. Zatem zaczynamy !

(You need to Login or Register to view media files and links)

...kawa!

oraz
Pachelbel, Mozart, Beethoven, Debussy, Janacek, Bach, Handel
W moim przypadku lubię czasem posłuchać muzyki klasycznej

INTRO
Do rzeczy, system potrzebujący rozbudowy:

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)


Oryginalne ogłoszenie wyszukanej na potrzeby projektu obudowy Highscreen Colani 486:

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Jak widać brakuje zaślepki FDD, o tym za chwilę, naklejki zostały ostrożnie usunięte. Nóż do masła okrągły, gładki i nie ostry + suszarka do włosów. Naklejka Pentium MMX jest w idealnym stanie i posłuży do budowy innego komputera klasy właśnie Pentium MMX, czyli 3dfx Voodoo Graphics, GlQuake itd.




   
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #1 - 13. Feb 2018 at 17:46
Print Post  
ROZDZIAŁ PIERWSZY:

Przygotowanie oraz wybielanie obudowy Colani.
Obudowa przyszła z oryginalnym zasilaczem impulsowym Highscreen 200W w idealnym stanie, tu się czułem jak rzezimieszek okradający grobowiec faraona w starożytnym Egipcie, nikogo tu przedtem nie było..odkleiłem plombę delikatnie. Po inspekcji okazało się, że jest w świetnym stanie, żadnych oznak przegrzania, kondensatory elektrolityczne jak nowe, bezpiecznik również. Przeczyściłem z kurzu PCB, wiatrak i sprawdziłem jak trzyma napięcia miernikiem, bez zarzutów.
Wykryte usterki obudowy:

-Brak zaślepki FDD.
-Klapka zakrywająca kieszenie 5.25 ma ułamane mocowania tak, że można ją wyjąć, ale nie przeszkadza to w niczym (sama nie wypada, otwiera się bez zarzutu).

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

przy rozkręcaniu obudowy do czyszczenia znalazłem jedną nóżkę od klapki to ją przykleję i przy okazji widzę jak oryginalna wygląda to z dorobieniem drugiej nie będzie najmniejszego problemu.
Napęd Teac jest z 2002 roku... wyczyszczę go i przetestuje kiedy indziej (jak będę budował komputer z epoki odpowiednich lat. Jeśli chodzi o obudowę którą nabyłem + Windowsa 3.11 to będę budował stricte system Highscreen 486-DX4-100 z roku 1994 na wysokiej klasy sprzętach + kompletne odrestaurowanie obudowy.

WYBIELANIE PLASTIKÓW:

Jak w każdym old-schoolowym kompie każde plastki kiedyś były białe, szare. Dziś są not so mellow yellow, czyli pożółkłe.
Opatentowałem własny TANI I BEZPIECZNY sposób wybielania pożółkłych plastików.
Każdy się głowi: Jak to się robi?
-A robi się to tak, na to zawsze gotowi.
GODLIKE mówi, że to proste, nie ma to nic związku z chlorem, pastą do zębów, proszkiem do prania, wodą utlenioną, sodą, rozpuszczalnikami czy Voodoo, laleczkami Voodoo czy też kartami 3dfx Interactive...
Sposób jest prosty: Joanna Multi Blond super, masecza blond system czyli rozjaśniacz do włosów 12%.
O co tu chodzi? A oto, żeby odwrócić proces który przez lata pogarszał stan plastików, dla skuteczności powinno się narazić plastiki rozrobioną maską na działanie promieni słonecznych UV, inni dodatkowo stosują folię przemysłową do pokrycia wymalowanych plastików, ja mówię - niekoniecznie.
Ja wybielam WSZYSTKIE plastiki, które mogą tylko pożółknąć. Od zaślepek FDD, paneli napędów po elementy obudowy, głośniki czy klawiatury i myszki. Preparat działa na wszystkie rodzajów plastików pożółkłych bezpiecznie i kosztuje 8zł... Smiley
Masz Amigę, Atari czy inny egzotyczny sprzęt, budzisz się w środku nocy zlany potem bo przyśnił się znów ten koszmarny pożółkły plastik. Spróbuj tego poradnika a będziesz znów mógł spać jak dziecko...
Istnieje jeszcze rozjaśniacz 16% i tego nie polecam na początek.
Sposób jest na tyle łatwy i wygodny, że można środek zostawić na plastiku do 20-30 godzin i go nie przeżre/wyżre, przyjrzyjcie się zdjęciom, to jest bardzo istotne. Na obudowie jest napis Colani, wyraźny, czarny i z ostrymi krawędziami, niektóre linie mają do 1mm. Po 20godzinnym wybielaniu, napis pozostaje w nienaruszonej kondycji! Nie traktuj tego jako 20h = wybielanie plastiku. Wystarczy krótszy czas..ja poprostu nie mogłem doglądać tegro procesu wybielania na potrzeby projektu 486. NAJWAZNIEJSZE jest przesmarowywac co jakieś 3-5h wybielane plastiki, a to dla tego, że rozjaśniacz się utlenia a jak się utlenia to nie pokrywa plastiku równomiernie i po jednym smarowaniu i zmyciu po 10h np. zobaczył byś plamy (nierównomierne wybielanie) dlatego podczas czasu wybielania przesmarować sobie wybielane plastiki 2-4 razy. I upewnić się, że po każdym przesmarowaniu plastik jest dobrze pokryty rozjaśniaczem, wymago to trochę zręczności.
Najważniejsze przed wybielaniem plastików DOBRZE oczyścić je w wszelakich brudów, kurzu, silikonu, kleju brudu itd, można użyć rozpuszczalniku do klejów (ja stosuję zmywacz do paznokci swojej kochanej żony - za co mi się po głowie obrywa hehe  Wink)
Dobrze jest wyszorować plastiki pod gorącą wodą z płynem do mycia naczyć, jakiś dobry pur czy fairy, zawsze tak robie w przypadku klawiatur, rozkręcam je na części 1sze, wszystko oprócz kabli i ekektroniki londuje do wanny pod gorącą wodę, płyn do wycia naczyń i szczota duża, po wysuszeniu takowe plastiki wychodzą czyściutkie i lśniące, gotowe do wybielania...
Męczę Was? Trochę lektury na rozwinięcie tamatu:
Wszyscy się biją w głowę, cała retro subkultura jak walczyć z tym problemem.
Piszą różne receptury, gdzie trzeba chemię na "wybielający eliksir" szukać po aptekach lub online.
Czas wybielania zależy od stopnia poźółknięcia plastiku, zdarzy się, że jedna strona panelu obudowy będzie 2x bardziej pożółkła, bo komputer leżał na biurku wiele lat i słonce naświetliło jedną stronę bardziej. Nie ma problemu mówi GODLIKE, po prostu 1 proces wybielania będzie tyczył się wybielenia całkowitego wszystkich płaszczyzn, a drugi proces już tylko bardziej pożółkniętego plastiku.
IMPORTANT: Rozjaśniacz Joanna kupisz w każdym dowolnym sklepie z chemią pod swoim domem, istnieją, oczywiście inni producenci rozjaśniaczy do włosów oraz różne stopnie zagęszcenia 3% 3% 9% 12% 16% itd, ja używam 12% i jest bezpieczna, używam jej bo spełnia moje wymagania, sami zobaczcie:

(You need to Login or Register to view media files and links)

Na początke proszę poeksperymentujcie z pożółkniętymi plastkikami śmietnikowego pochodzenia, niepotrzebnych, uszkodzonych itd. Pamiętajcie jednak o dokładnym wyczyszczeniu plastików na próbę przed wybielaniem !

Około 20 godzin (3 razy przemalowane, bez uv).
Proces wygląda mniej więcej tak:

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Godlike !


  
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #2 - 13. Feb 2018 at 18:19
Print Post  
oooo jaa... ale żeś się rozpisał Cheesy trochę czytania było Tongue

Na pewno wypróbuję twoją metodę wybielania Wink Nie napisałeś tylko jak długo efekt takiego wybielenia się utrzymuje Tongue
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #3 - 13. Feb 2018 at 18:46
Print Post  
VooDooMan wrote on 13. Feb 2018 at 18:19:
oooo jaa... ale żeś się rozpisał Cheesy trochę czytania było Tongue

Na pewno wypróbuję twoją metodę wybielania Wink Nie napisałeś tylko jak długo efekt takiego wybielenia się utrzymuje Tongue

Efekt, jest stały, jak on nowości, potrzebował bym około 20 lat żeby znów zaobserwować proces żółknięcia. Szczerze mówiąc nie wiem jak długo się to utrzymuje ale na pewno dłuugo, pierwsze wybielanie mam z przed 3 lat i wciąż oślepia bielą, myślę, że to świetny sposób, godny polecenia.
Zobacz jak świetnie wygląda napis po wybielaniu hehe

(You need to Login or Register to view media files and links)

  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #4 - 13. Feb 2018 at 18:48
Print Post  
Bez UV można też po prostu zanurzyć w ciekłym roztworze perhydrolu. Jest na alle w 5L bańkach. Ważne żeby miał temperaturę pokojową , nie zimny.  Dla szybszego przebiegu procesu można podgrzać do 50 stC.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #5 - 13. Feb 2018 at 19:00
Print Post  
Callahan wrote on 13. Feb 2018 at 18:48:
Bez UV można też po prostu zanurzyć w ciekłym roztworze perhydrolu. Jest na alle w 5L bańkach. Ważne żeby miał temperaturę pokojową , nie zimny.  Dla szybszego przebiegu procesu można podgrzać do 50 stC.


Rozjaśniacz do włosów zawiera perhydrol, jako krem dobrze 3ma się na powierzchnich wybielających. Paczka rozjaśniacza to jakieś 8pln, ile bańka 5l kosztuje to nwm, ale jak zanurzać, zalewać wybielane elementy to można trochę tego potrzebować...

W kolejnych postach przed złożeniem sprzętu:
1) metoda na rozjaśnienie obudowy zewnętrznej
2) naprawa drobnych usterek
3) odnawianie elektroniki (PCB), styków, inne tips&tricks
  
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #6 - 13. Feb 2018 at 19:11
Print Post  
Godlike wrote on 13. Feb 2018 at 18:46:
VooDooMan wrote on 13. Feb 2018 at 18:19:
oooo jaa... ale żeś się rozpisał Cheesy trochę czytania było Tongue

Na pewno wypróbuję twoją metodę wybielania Wink Nie napisałeś tylko jak długo efekt takiego wybielenia się utrzymuje Tongue

Efekt, jest stały, jak on nowości, potrzebował bym około 20 lat żeby znów zaobserwować proces żółknięcia. Szczerze mówiąc nie wiem jak długo się to utrzymuje ale na pewno dłuugo, pierwsze wybielanie mam z przed 3 lat i wciąż oślepia bielą, myślę, że to świetny sposób, godny polecenia.
Zobacz jak świetnie wygląda napis po wybielaniu hehe

(You need to Login or Register to view media files and links)



hehe i to jest najlepsza reklama! Cheesy Chyba zaraz polecę do drogerii Tongue Jestem ciekaw reakcji żony: "kupiłeś mi rozjaśniacz do włosów?" ja: "Nie, to do komutera Cheesy"
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #7 - 13. Feb 2018 at 19:16
Print Post  
VooDooMan wrote on 13. Feb 2018 at 19:11:
hehe i to jest najlepsza reklama! Cheesy Chyba zaraz polecę do drogerii Tongue Jestem ciekaw reakcji żony: "kupiłeś mi rozjaśniacz do włosów?" ja: "Nie, to do komutera Cheesy"


Ach te żony  Smiley wyobraź sobie, że pomysł się od mojej Żanety wziął, bo to ja robię jej włosy, maluje, pasemka, balejarze i inne Smiley zobaczyłem na co stać rozjaśniacz przy robieniu blond włosów i postanowiłem spróbować na plastiku starego HP Vectra, który leży na strychu luzem  Cool
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #8 - 13. Feb 2018 at 21:41
Print Post  
Godlike wrote on 13. Feb 2018 at 19:00:
Paczka rozjaśniacza to jakieś 8pln, ile bańka 5l kosztuje to nwm, ale jak zanurzać, zalewać wybielane elementy to można trochę tego potrzebować...

(You need to Login or Register to view media files and links)
Eeee coś Ty...35zł za 33%. Można rozcieńczyć... i w wanience możesz całego kompa moczyć bez obaw, że gdzieś jest za grubo kremu, a gdzieś za cienko i nie trzeba się mazać...  Roll Eyes
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #9 - 14. Feb 2018 at 00:18
Print Post  
Fajny i pożyteczny wątek. Choć dziwnie się czuję czytając gdy ktoś pisze o sobie w trzeciej osobie.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Jaghoose
YaBB Newbies
*
Offline


www.proretropc.com

Posts: 24
Location: Częstochowa
Joined: 09. Jul 2016
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #10 - 14. Feb 2018 at 06:44
Print Post  
Widać że pasja aż bije z tych postów, I mam takie dziwne wrażenie że chyba znam tego użytkownika 😀 Patent na rozjaśnianie bardzo dobry, oby więcej takich zajawkowców 😉
  

current set - Aorus Z270X-Gaming 7, i7-7700K, Corsair Dominator DDR4 2000MHz 16GB, Aorus 1080Ti XE, Samsung 960 PRO M.2 512GB, Samsung 850 PRO 1TB, 2 x WD10EZEX 1TB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #11 - 14. Feb 2018 at 09:52
Print Post  
Osobiście chciałbym trochę ostudzić Wasz zapał do wybielania, niestety praktyka jest taka, że zmarnuje się na to kilka wieczorów, a po 2-3 latach efekt wraca, a często po takim okresie obudowa wygląda jeszcze gorzej niż niż przed wybielaniem. Niestety wybielanie (było o tym wiele dyskusji na PPA) osłabia strukturę plastiku, więc powtarzanie tego procesu może doprowadzić do "rozpadu" wręcz w dosłownym tego słowa znaczeniu;-) Z mojego doświadczenia wynika jeszcze, że znacznie lepszy i dłuższy efekt, przy okazji o wiele łatwiejszy i bezpieczniejszy sam proces wybielania osiągamy przy użyciu specyfiku o którym pisze Callahan.

Reasumując - można się w to bawić, ale należy się liczyć z tym, że po 2-3 latach żółtaczka powróci.
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Tomek
Full Member
***
Offline



Posts: 466
Location: Warszawa
Joined: 23. Dec 2017
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #12 - 14. Feb 2018 at 09:56
Print Post  
Może po takim wybielaniu pomalować jakimś lakierem bezbarwnym matowym, by zabezpieczyć przed światłem i atmosferą.
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #13 - 14. Feb 2018 at 10:05
Print Post  
Niemniej jednak ta obudowa robi wrazenie. Zwykle je kojarze z jakis zoltych polamancow z niemiec na allegro, a tu tak fajnie wyglada jak jest biala.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #14 - 14. Feb 2018 at 10:10
Print Post  
RaNGuN wrote on 14. Feb 2018 at 09:52:
Reasumując - można się w to bawić, ale należy się liczyć z tym, że po 2-3 latach żółtaczka powróci.
                   


Godlike po 3 latach nie zaobserwował żółtych zmian, więc może jego metoda jest na prawdę skuteczna na dłużej Smiley Poczekajmy jeszcze z 3 i zobaczymy Tongue hehe
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top