Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc (Read 9315 times)
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #15 - 14. Feb 2018 at 10:15
Print Post  
No ja po zastosowaniu tej metody na części plastików to już po roku zaobserwowałem powrót do pierwotnej żółtaczki;-)

Na pewno prędkość powrotu żółtaczki to sprawa indywidualna - zależy od plastiku, poprawności przeprowadzenia procesu wybielania i późniejszczego przechowywania (wbrew pozorom np. przechowywanie sprzętów po wybielaniu w zamkniętych pudełkach bez dostępu światła... znacznie przyspiesza powrót żółtaczki;-) ). Nie mniej jednak metoda jest powszechnie znana, opisana i stosowana - i nie jest żadną tajemnicą, że efekt żółtaczki ZAWSZE wraca po kilku latach, co najwyżej można próbować go spowolnić - np. jest sposób polegający na smarowaniu wazeliną plastiku po wybielaniu - blokuje to dostęp tlenu.
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #16 - 14. Feb 2018 at 10:53
Print Post  
Sad no to zostaje przy czarnym obudowach zostawać Cheesy będzie pewne, że koloru nie zmieni Wink
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #17 - 14. Feb 2018 at 20:00
Print Post  
RaNGuN wrote on 14. Feb 2018 at 09:52:
Osobiście chciałbym trochę ostudzić Wasz zapał do wybielania, niestety praktyka jest taka, że zmarnuje się na to kilka wieczorów, a po 2-3 latach efekt wraca, a często po takim okresie obudowa wygląda jeszcze gorzej niż niż przed wybielaniem. Niestety wybielanie (było o tym wiele dyskusji na PPA) osłabia strukturę plastiku, więc powtarzanie tego procesu może doprowadzić do "rozpadu" wręcz w dosłownym tego słowa znaczeniu;-) Z mojego doświadczenia wynika jeszcze, że znacznie lepszy i dłuższy efekt, przy okazji o wiele łatwiejszy i bezpieczniejszy sam proces wybielania osiągamy przy użyciu specyfiku o którym pisze Callahan.

Reasumując - można się w to bawić, ale należy się liczyć z tym, że po 2-3 latach żółtaczka powróci.

Doceniam Twoje naprawy nad Voodoo3. Jeśli chodzi o wybielanie to w rozjaśniaczu jest perhydrol czyli ten sam związek, który opisywał Callahan w 5l bańce za 40pln, którą można rozcieńczyć, jeśli ktoś ma 10 komputerów do wybielenia to może tego spróbować. Jednak większość będzie posiadała swój ulubiony sprzęt lub ich kilka, po perhydrolu skóra bieleje. Podczas procesu wybielania uwalnia się gaz, trzymać to z dala od sypialni lepiej. Po 3 latach mam plastik, który wygląda jak wybielany wczoraj, nie uważam, że proces wraca. Powłokę można zabezpieczyć lakierem strukturalnym do plastiku lub innym środkiem do konserwacji. Tego nie testowałem gdyż obecna praca przy odświerzaniu zabytkowych komputerów mnie naprawdę zadowala i zachęcam użytkowników do spróbowania choćby na nieprzydatnym plastkiu...uważam, że to o wiele lepsze niż patrzyć się na zaniedbany przez czas i żółty jak ser przód komputera w którym u nas entuzjastów pewnie siedzi high-endowa konfiguracja sprzętowa. Pozdrawiam
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #18 - 14. Feb 2018 at 20:04
Print Post  
Jaghoose wrote on 14. Feb 2018 at 06:44:
Widać że pasja aż bije z tych postów, I mam takie dziwne wrażenie że chyba znam tego użytkownika 😀 Patent na rozjaśnianie bardzo dobry, oby więcej takich zajawkowców 😉

Cześ Kuba  Smiley mam nadzieję, że Voodoo5 5500 ode mnie sprawuję się dobrze  Wink
Zachęcam do śledzenia wątku oraz kolejnych.
Idealny jest ten Twój kwartet GeForce 2, jak ramiona Gwiazdy Polarnej. Pozdrawiam
  
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #19 - 14. Feb 2018 at 20:26
Print Post  
Ja osobiście nie sprawdzałem jeszcze żadnej z metod, obie (Callahana i Godlike'a) zdają mieć swoje plusy i minusy Wink jednak mnie osobiście bardziej przekonuje sposób z wybielaczem Godlike (no i w tym przypadku widziałem rezultaty). Rzeczywiście do hurtowego wybielania kilku kompów specyfik Callahana byłby praktyczniejszy, ale jakbym chciał zrobić tylko jednego kompa (bez konieczności rozbierania go) to wybrałbym sposób Godlike'a Smiley Co reszta o tym myśli?
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #20 - 14. Feb 2018 at 20:33
Print Post  
VooDooMan wrote on 14. Feb 2018 at 20:26:
jakbym chciał zrobić tylko jednego kompa (bez konieczności rozbierania go)

Panel trzeba zdemontować koniecznie i rozebrać a potem odtłuścić (stąd to mycie płynem do naczyń). Myć zmywaczem do paznokci/acetonem nie radzę, można rozpuścić plastiki i zniszczyć fakturę. Chodzi o to by potem zastosowany wybielacz (czy to w kremie czy płynnny prehydrol) działał na całej powierzchni równomiernie.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #21 - 14. Feb 2018 at 20:36
Print Post  
eee tam bawić się w jakieś rozbieranie Tongue zakleiłbym taśmą malarską to co miałby być nie ruszone rozjaśniaczem Cheesy
  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #22 - 14. Feb 2018 at 21:44
Print Post  
W metodzie moczenia odpada element nierównomiernego rozprowadzenia perhydrolu.
Wszystko jest zanurzone w płynie i każdy element jest idealnie potraktowany. Bez świecenia UV. Nawet w temperaturze pokojowej.
Rozcieńczanie jest niepotrzebne, widziałem instruktaże na yt gdzie używano bardziej stężonego h2o2.
Wkładasz element do wanienki i zostawiasz nawet na dobę...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #23 - 15. Feb 2018 at 09:16
Print Post  
Polecam np. ten wątek, nie będę się powtarzałWink

(You need to Login or Register to view media files and links)

"lekarz_med" bucem jest;-), ale wie co mówi, pewnie nie tylko w tym przypadku;-)

Oczywiście info o wybielaniu jest znacznie więcej.

Ja tylko chcę zaznaczyć, poinformować tych którzy mają mniejsze doświadczenie z wybielaniem, że efekt NIGDY nie jest trwały i żółtaczka ZAWSZE wraca - warto to mieć na uwadze i tyle. Oczywiście sprzęt po wybielaniu prawie zawsze wygląda lepiej (o tym zaraz), chodzi tylko o to żeby się nie rozczarować tym, że po 1,2, 5 latach wróci do pierwotnego stanu, a często nawet do gorszego.

@Callahan - 100% racji. Zdecydowanie odradzam krem - wymaga dużo więcej uwagi, ostrożności i jest dużo większe ryzyko powstania przebarwień / nierównego wybielenia. Testowałem różne metody, co najmniej 3 producentów kremów, stężenia 9,12,15,18, z folią, bez folii, na słońcu, w cieniu - zawsze to samo - metoda do dupy i tyle;-)

Pomijając oczywiste zalety moczenia (przede wszystkim mniejsze ryzyko przebarwień i dużo mniej pierdzielenia się z tym) wygląda na to, że efekt wybielania po moczeniu utrzymuje się trochę dłużej.
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1311
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #24 - 15. Feb 2018 at 09:27
Print Post  
Najlepiej kupić czarnego dziada !
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #25 - 17. Feb 2018 at 15:19
Print Post  
PODSUMOWANIE WYBIELANIA

Witam forumowiczów. Po krótszej przerwie wracamy do kontynuacji nad odrestaurowaniem zabytkowego PC.

konku wrote on 14. Feb 2018 at 20:33:
VooDooMan wrote on 14. Feb 2018 at 20:26:
jakbym chciał zrobić tylko jednego kompa (bez konieczności rozbierania go)

Panel trzeba zdemontować koniecznie i rozebrać a potem odtłuścić (stąd to mycie płynem do naczyń). Myć zmywaczem do paznokci/acetonem nie radzę, można rozpuścić plastiki i zniszczyć fakturę. Chodzi o to by potem zastosowany wybielacz (czy to w kremie czy płynnny prehydrol) działał na całej powierzchni równomiernie.

konku ma rację, żeby dobrze wybielić trzeba rozebrać komputer, pozyskać plastiki same. Zdemontować co tylko się da. W ciepłej wodzie z płynem wyszorować gąbką, pędzlem/szczotką (klawiatury i inne trudno dostępne miejsca - tył obudowy).
konku wrote on 14. Feb 2018 at 20:33:
Myć zmywaczem do paznokci/acetonem nie radzę

Zgadza się, jakie kolwiek rozpuszczalniki uszkadzają plastki, ja używam tego symbolicznie, bez szorowania. Na waciku podotykać miejsce z klejem czy taśmą, która nie chce zejść, żeby zmiękczyć klej jedynie, bez bezpośredniego kontaktu z plastkikiem, szorowanie itd. Zabieg trwa kilka minut, żeby usunąć jedynie klej. Nie promuję tego, napisałem tylko jak poradziłem soie z usunięciem kleju po naklejce, zrobiłem to na tyle delikatnie, że spełniło to swoją funkcję a plastik został przygotowany do wybielania. Z pewnością istnieją lepsze środki do usówania tego co po umyciu plastików z płynem do naczyń i ciepłą wodą nie zeszło, na przykład GOO GONE, który jest bezpieczny dla plastików.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Callahan wrote on 14. Feb 2018 at 21:44:
W metodzie moczenia odpada element nierównomiernego rozprowadzenia perhydrolu.
Wszystko jest zanurzone w płynie i każdy element jest idealnie potraktowany. Bez świecenia UV. Nawet w temperaturze pokojowej.Rozcieńczanie jest niepotrzebne, widziałem instruktaże na yt gdzie używano bardziej stężonego h2o2.
Wkładasz element do wanienki i zostawiasz nawet na dobę...

Callahan ma rację, zanurzenie plastików w perhudrolu równomiernie wybiela plastiki, tą metodę wytypował bym na 1 miejscu dla początkujących, jest łatwiejsza niż doglądanie plastików w przypadku specyfików fryzjerskich. Kolejna istotna sprawa to, że plastiki potrafią nierównomiernie pożółknąć to znaczy, że prawa strona obudowy może być bardziej pożółkła niż reszta...mam też na to patent. Obserwując swoje wybielanie plastików rozjaśniaczem do włosów Joanna, zauważyłem, że po wybieleniu równomiernie całości, zostały nie do końca wybielone te elementy, które były bardziej pożółkłe. Zatem powtarzam proces wybielania pastą już na tych najbardziej pożółkłych miejscach, co w efekcie rozjaśnia je jeszcze bardziej, co w efekcie końcowym KOLOR rozjaśnionego plastiku stanowi całość. Kolejna sprawa: nierównomierne wybielanie/przebarwienia.
Nierównomierne wybielanie zdarza się w obydwu przypadkach płynny roztwór perhydrolu/rozjaśniacz do włosów Joanna. Przy roztworze pojawi się to TYLKO i wyłącznie wtedy gdy tak jak już pisałem niektóre elementy całości plastiku mogą być bardziej pożółkłe niż reszta (w ciężkich przypadkach aż prawie brązowe:), a w przypadku rozjaśniacza do włosów to może się pojawić zarówno jak i przy różnych stopniach pożółknięcia na jednym plastiku, jak i w przypadku, słabo naniesionych warstw (czytaj; niedokładne wybielanie). Ale to nie problem...w przypadku niedokładnego wybielenia po prostu powtórzyć proces. Dobrze zakładać wątki i wyciągać wspólne wnioski. Uważam, że o ile bańka płynnego perhydrolu zakupiona okaże się bezpieczną chemią dla plastiku co rozjaśniacz, którego używam (konkretnie Joanna, bo każda chemia zawiera dodatkowe składniki), to świetnym sposobem może okazać się zanurzenie całości plastiku raz do wybielenia całości, a drugi raz zabiegowi poddać plastik smarowanie kremem fryzjerskim już tylko samych miejsc na plastiku bardziej pożółkłych, które mogły nie zostać wystarczająco wybielone jak całość po pierwszym wybielaniu w roztworze. Kolejna sprawa przebarwienia, ja stosuję Joanna Multi Blond super, hair mask blond system for lightened hair 12%. Z tym produktem nie istnieje u mnie termin PRZEBARWIENIE. Nie zmienia on oryginalnego koloru plastiku. Nie wykluczam, że może to mieć wpływ na różne rodzaje plastików, a to się zdarza i to bardzo istotny element tej polemiki po śliskim temacie takim jak jest wybielanie. Być może, ktoś miał przykre doświadczenia przy wybielaniu na konkretnym rodzaju plastiku, z konkretnym produktem. Perhydrol perhydrolowi nierówny pamiętajcie, że wszelkiego rodzaju chemia zawierająca perhydrol zawiera też inną chemię. Ja stosując Joannę (ten konkretny produkt) nie napotkałem czegoś takiego jak przebarwienie, trzymałem pastę do 48 godzin na plastiku maksymalnie, gdzie 20 godzin w zupełności wystarczy do wybielenia (nie wliczając w to wyjątkowych sytuacji w przypadku znacznie większych pożółknięć miejscowych niż reszta na jednym plastiku), nie ma czegoś takiego przy tym produkcie jak przedawkowanie/przebarwienie oryginalnego koloru plastiku. Stosowanie tego konkretnego produktu sprowadza kolor plastiku maksymalnie do jego oryginalnego koloru. Stosowanie tego rozjaśniacza ma o tyle dobrą zaletę, że można mazać w drugim etapie wybielania już tylko te miejsca bardziej pożółkłe na obudowie komputera, a to zdarza się bardzo często, praktycznie zawsze jest nierównomiernie przebarwiona obudowa. Bo komputer stał po lewej stronie okna, bo prawa strona stała bliżej grzejnika itd itd. Nie mogłem znaleźć plastiku z uszkodzonego HP Vectra na którym trenowałem, żeby pokazać jak to ponad trzech latach wygląda ale mam komputer klasy Pentium 1, który wybieliłem 3 lata temu jako pierwszy:
(You need to Login or Register to view media files and links)
Nie umiałem jeszcze dobrze wybielać (a zaczynałem od kremu, nie od roztworu) i widać, że zaślepka 5'25 jest niedokładnie wybielona, obok komputer który wyglądał własnie jak ten co wybieliłem dla porównania. Jedno jest pewne, ktoś z chłopaków tutaj napisał, że to nie promienie UV mają wpływ na proces wybielania, tylko właśnie ciepło...
nie musisz czekać do wiosny czy do lata, żeby sobie wystawić plastiki na zewnątrz, doglądać itd, nie potrzebujesz kupować drogich lamp UV, by przyśpieszyć proces. Wystarczy ogrzany dom i niezależnie od pory roku z powodzeniem wybielisz dokładnie jak chcesz. Z chęcią uruchomił bym kanał na youtube bo mam z 15 komputerów na full wypasie od 286 do pentium 4 ale nie mam dobrej kamery, tylko w telefonie Smiley
póki co można zobaczyć czyjeś inne filmy, że wybielanie jest skuteczne Smiley
(You need to Login or Register to view media files and links)
Apple IIc Restoration and video jack repair
(You need to Login or Register to view media files and links)
Zobaczcie odnowienie commodore u 8-bit compaq guy, przed i po jest diametralne różnica! bez dwóch zdań! i u mnie dzieje się to samo, robię to bo widzę różnicę, sprzęt jest odnowiony/naprawiony i zakonserwowany. Tylko gdy stary komputer nabiera świeżości od nowa można się przenieść w czasie do tamtych lat, bo jaki jest sens trzymać za piecem zeskrzypiałego gniota który się starzał aż do dziś, równie dobrze można sobie zainstalować dosboxa, inny emulator na nowym sprzęcie czy pojąć się profanacji oldschoolowego gamingu w inny sposób.
GODLIKE to robi inaczej, dla mnie świerzy, stary system to jest teleportacja
Wystarczy spojrzeć sobie przed i po, że jest bez porównania! A Ci, którzy piszą w tym temacie rzeczy typu: wybielanie jest złe, uszkodzisz komputer, przebarwienia, będzie jeszcze bardziej żółty itd. Zapraszam do założenia własnego wątku i dzielenia swoich spostrzeżeń oraz doświadczeń z innymi, ja natomiast zachęcam do eksperymentowania choćby na niepotrzebnych pożółkłych plastikach, bo to po prostu działa. Nie wykluczam, że to jest śliski temat, bo istnieją różne wyroby chemiczne zawierające perhydrol oraz różne rodzaje plastików...dlatego też jedni mogą mieć przykre doświadczenia z wybielaniem, drudzy nie. Z pewnością kiedyś spróbuję wybielania w płynnym perhydrolu w podniesionej temperaturze ~50°C i poprawianiu kremem już tylko najbardziej pożółkłych miejsc na koniec.
Zachęcam do podejrzenia Adventures in Retrobrite - New techniques for restoring yellowed plastic!
(You need to Login or Register to view media files and links)

Kolejna istotna sprawa

Zabezpieczenie plastiku, wydaje się być również ciekawym pomysłem niosącym wiele korzyści ze sobą. Disclaimer.
Nie wybielam wystarczająco wiele lat, żeby zobaczyć jak trwałe wybielanie jest. Ale domyślam się, że wybielony plastik, wciąż jest tym samym plastikiem, który może pożółknąć jak ten od nowości. Dlatego też ograniczenie dostępu tlenu, który wraz ze światłem wchodzi w reakcję z plastikiem, jest ostatnim krokiem do wieloletniego odnawiania pożółkłych plastików. Wybiorę się kiedyś do mieszalni i podpytam chłopaków co w tym przypadku skutecznie zabezpieczy bezbarwnie plastik. Różne środki można spotkać:
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
arwny-i2881908452.html
(You need to Login or Register to view media files and links)
Może bezbarwnym PPG czy akrylem zdało by egzamin.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #26 - 17. Feb 2018 at 19:33
Print Post  
Kończenie sekcji wybielania - wybielanie zewnętrznej pokrywy.

Jakiś czas temu przy pracach domowych spadła kropla cilitu kamień i rdza (gel) na "białą", metalową pokrywe starego komputera, po wytarciu jej zauważyłem, że obudowa w tym miejscu już nie jest taka jak przedtem, jest jaśniejsza, a obudowa była czysta, żeby nie zwalić na brud. Od tamtej prory jest to mój patent do odświerzania zewnętrznych niegdyś białych obudów komputera, tylko z górnej strony. W sklepie już nie dostałem cylitu kamień i rdza w żelu od którego się to wszystko wzieło, tylko ten w płynie. Przelałem do czystej butelki ze sprayem i przez 2,5h co jakieś czas psiknełem na obudowę żeby była ciągle mokra w cilicie.

przed

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
słabo widac po zdjęciach, nie mam zbyt dobrej kamery...

mycie

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
często myję tak klawiatury, usówam elektronikę i całą klawiaturę  można wyszorować śmiało szczotką

rozjaśnianie

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
co jakiś czas narzuciłem mgiełkę, żeby pokrywa była mokra z góry, akurat trwało to 2,5h.

po zabiegu

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
nie wiem czy to tak dobrze widać po zdjęciach, słaba kamera i to już nie taki efekt jak na żywo na pewno  Smiley

obudowa i panel stanowią już jedną całość...

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

...z wyjątkiem zaślepki FDD, dlaczego? dlatego, że obudowę dostałem bez niej..ta pochodzi z allegro i z całkiem innego systemu. jest z ciemniejszego plastiku zrobiona oraz NIE PASUJE. Jest wygięta bardziej niż obudowa i trochę od niej odstaje. Ale to już do usunięcia w kolejnym poście. Wybielanie zakończone. Jedynie rozważę położenie bezbarwnej powłoki oraz zaślepka zostanie jeszcze raz wybielona, jeśli zbyt mocno będzie kontrastować z resztą to przemaluje ją na taki odcień co obudowa a potem położę jeszcze bezbarwną powłokę.
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #27 - 25. Feb 2018 at 22:09
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)

Może cos z tego Ci się przyda?
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Godlike
YaBB Newbies
*
Offline


3dfx

Posts: 33
Joined: 21. Jan 2018
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #28 - 27. Feb 2018 at 15:53
Print Post  
kazeobi wrote on 25. Feb 2018 at 22:09:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Może cos z tego Ci się przyda?


Dziękuję za sugestię, ale niestety nie ma tu nic co mogło by mnie poratować. Widzę, że i tu zaślepka FDD jest też bardziej żółta niż reszta, tak jak i u mnie Smiley Poza tym nie ma klapki na napędy 5'25", a taka przydała by mi się cała. Tą którą mam ma połamane nóżki i nada się do naprawy, być może dziś nad tym popracuję, bo jedną oderwaną nóżkę znalazłem w obudowie i wiem już jak wygląda, przykleję ją super glue najprawdopodobniej bo jest mocny, a na drugą stronę dorobię na bazie tej znalezionej. Reszta jest w porządku. To jest Twoja obudowa? Nie wiesz CD-ROM z którego roku jest i czy zaślepka pochodzi z tego systemu i pasuje dobrze do obudowy? Pozdrawiam,
Godlike !
  
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: GODLIKE - odrestaurowanie zabytkowego pc
Reply #29 - 27. Feb 2018 at 16:04
Print Post  
Nie, to nie moja obudowa, tylko znalezisko na Allegro.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top