Page Index Toggle Pages: 1 Send TopicPrint
Normal Topic Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie.... (Read 2561 times)
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
22. Feb 2018 at 12:17
Print Post  
Witam, od czasu ostatnich większych zmian na allegro nie chce mi się tam wchodzić nawet żeby coś kupić... ale pomijając ten fakt sprzedawać gdzieś trzeba i tu jest właśnie problem: JAKO SPRZEDAJĄCY JESTEŚ BEZBRONNY wobec perfidnych oszustów...!
Brak możliwości wystawienia komentarzy dla kupujących to jakaś kpina...

Przykład z życia:
Wystawiłem jeszcze w zeszłym roku wąż do gazu (waż był NOWY - zainstalowany i natychmiast odinstalowany od instalacji bo się okazał nie prawidłowy bo był za długi i miał nie te końcówki przez co była konieczność stosowania przejściówek a tego nie chciałem... niestety paragon się zapodział i nie mogłem go oddać...) W sklepie kosztował 150 zł... wystawiłem za trochę mniej, i tak spuszczałem z ceny, ostatnio zeszłem na 69zł i za tą cenę w końcu ktoś kupił 14 lutego. Kasa przyszła zaraz, waż wysłany na drugi dzień. Patrze w tym tygodniu na opinie z allegro a tam NEGATYW: Waż nie jest nowy, widać ślady odkręcania... Mówię ok, pominąłem ten fakt w opisie, mówię sobie moja strata, chociaż wąż tak naprawdę nowy(!)... ale widzę że się z idiotą nie da rozmawiać no to mówię sobie oddam mu tą kasę... niech mi już go nawet nie odsyła tylko ten przeklęty negatyw wymaże (jak 10 lat sprzedaję NIGDY mi się coś takiego nie zdarzyło... ) Oddałem mu 69 zł z powrotem na konto, niech ma już ten pieprzony wąż za darmo (i tak nie mam co z nim zrobić a sprzedać to cholerstwo jak widać ciężko...) i oczyści mi moje konto bo ja chce dalej sprzedawać bez skazy... a ten po chamsku że chce jeszcze zwrot 12 zł za przesyłkę! (która de facto kosztowała mnie więcej...)

I co ja mogę mu w takiej sytuacji zrobić?

Koleś ma NOWY waż (z małymi otarciami od klucza na śrubie po instalacji...) prawie za DARMO, a ja zostałem z NEGATYWEM... i nic? Mogę się bronić jak głupek i odpowiedzieć na jego negatywa, ale to go przecież NIE USUNIE!

Ten system pozostawia kupujących zupełnie bezkarnych... mogą się czepić zupełnie wszystkiego... i bez zastanowienia z automatu wszystkim negatywy wystawiać... bo przecież co im szkodzi?


  

"...ale najpierw zrozumcie mĆ³j bĆ³l"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
RaNGuN
Full Member
***
Offline



Posts: 846
Location: Wroclaw
Joined: 09. Dec 2014
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #1 - 22. Feb 2018 at 13:55
Print Post  
No jest lipa...

Natomiast jeśli wystawił Ci negata to jeszcze możesz coś zrobić (choć możliwości z tego co pamiętam są niewielkie), natomiast jak wystawił Ci pozytywa i np. zero gwiazdek to pozamiatane;-)

Może pora się przenieść na eBay;-)
  

Fajne są te retro kompy, takie nie za szybkie, takie nie za stabilne;-)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #2 - 22. Feb 2018 at 14:13
Print Post  
Ja w proteście nie wystawiam komentarzy. I prowadzę korespondencję z  Allegro na temat nowego systemu oraz zwiększenia niebezpieczeństwa oszustw z powodu ukrywania informacji o sprzedających, kupujących itd... Dla mnie to 1 mail na tydzień, a oni odpisują. Wink  Cool
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, ktĆ³re pozwala przeć naprzĆ³d i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #3 - 22. Feb 2018 at 17:00
Print Post  
Ja osobiście jestem za tym, aby sprzedający nie mógł wystawić negatywa kupującemu, jeśli spełnione zostały warunki płatności zawarte w aukcji przez sprzedającego.

Jest na Allegro możliwość wystawienia przez sprzedającego odpowiedzi na negatywny opis kupującego.

Do tej pory było tak, że jak kupujący wystawił negatywa, to mu sprzedający mimo, że wziął kasę z automatu walił negatywa.
Spotkały mnie takie niezasłużone automatyczne negatywy od sprzedających.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1778
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #4 - 22. Feb 2018 at 17:46
Print Post  
@barwniak Chyba dawno na Allegro nie byłeś. Sprzedający nie wystawia już żadnych komentarzy, tylko kupujący. Sprzedający może co najwyżej odpowiedzieć na komentarz kupującego.
@VooDooMan Ja bym gościa zlał... odpowiedz na komentarz, jak załatwiłeś sprawę i po zawodach. Każdy kto przejrzy komentarze od razu zobaczy o co chodzi.

U mnie dzisiejsza sytuacja z Allegro (dla odmiany pozytywna) - kupiłem kabel za 12zł, przesyłka paczkomat za 9zł. Transakcja przedwczoraj wieczorem, wczoraj pojawił się numer przesyłki, status "przygotowana do nadania". Dzisiaj sprzedawca pisze mi, że bardzo przeprasza, że wczoraj nie wysłał, ale miał nieplanowaną wizytę w szpitalu, dzisiaj oczywiście wyśle, i proponuje mi zwrot kosztów przesyłki, i żebym nie wystawiał negatywa... może ja mieszkam na wsi i nie żyję tak szybko jak mróweczki w wielkich aglomeracjach, ale naprawdę są ludzie, którzy walą negatywami za to, że klient nie wysłał paczki w tym samym dniu co zakup? Odpisałem gościowi, żeby się nie wygłupiał i nie oddawał żadnych pieniędzy.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #5 - 22. Feb 2018 at 18:47
Print Post  
Jenot wrote on 22. Feb 2018 at 17:46:
Sprzedający może co najwyżej odpowiedzieć na komentarz kupującego.


A co ja tu napisałem

barwniak wrote on 22. Feb 2018 at 17:00:
Jest na Allegro możliwość wystawienia przez sprzedającego odpowiedzi na negatywny opis kupującego.

  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #6 - 22. Feb 2018 at 18:56
Print Post  
Ostatnio miałem taką sytuację.
Kupiłem jakieś zabawki na Allegro na gwiazdkę córce. Było to 21.11.2017.
Gość pisał, że wysyłka z Chin, że zwykle 2 tygodnie, miesiąc góra, a max termin 45dni roboczych.
Niestety, minęło 45 dni roboczych i nie doszło. Piszę co dalej, gość żeby jeszcze czekać, poczekałem jeszcze tydzień i nie doszło. Piszę do niego z prośbą o zwrot, minęło kilka dni, zwrot otrzymałem. Ale napisał, żebym dał znać jak paczka doszła. Kilka dni później w końcu doszła, ale nie to co zamawiałem. Piszę mu więc, a on żeby mu na adres w PL odesłać. Oczywiście na mój koszt. Wysłałem.
Z tego interesu, jestem 15zł w plecy i straciłem sporo czasu na maile i wysyłkę.

Jaki ja mam komentarz sprzedawcy wystawić?
  
Back to top
 
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #7 - 22. Feb 2018 at 19:13
Print Post  
@barwniak
Jeśli nie odda 15zł to negatyw, dopłat nie było w umowie Smiley

Wszystko zależy od człowieka z którym handlujemy. Ze swojej strony mogę dopisać, niekoniecznie na temat. Jakiś czas temu kupiłem V2 na allegro ale że byłem daleko od miejsca zamieszkania napisałem czy mogę zapłacić za parę dni. Nie było problemu. Druga sprawa kupiłem płytę S7 z procem itp ale ne OLX, zadeklarowałem sprzedającemu że kupuję na 100%. Przed wysyłką do mnie, poszedł na pocztę i określił cenę wysyłki po czym napisał mi co i jak. Super sprawa. Trzeci przypadek, kupiłem również na OLX jakieś karty. Przychodzi paczka ale wszystko jest zabezpieczone jakby to było złoto. Piszę do sprzedawcy z podziękowaniami za szybką wysyłkę i chwalę sposób zapakowania. W odpowiedzi otrzymuję wiadomość w stylu:" Nie ma za co dziękować, traktuję kupujących tak jak sam chciałbym byc traktowany". Szacun
  
Back to top
 
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1313
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #8 - 23. Feb 2018 at 20:39
Print Post  
Coraz lepiej...
(You need to Login or Register to view media files and links)
zowanie-transakcji-poza-platforma-6223392536803457a
  
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8091
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Nowe Allegro to jakieś nieporozumienie....
Reply #9 - 23. Feb 2018 at 22:29
Print Post  
Klasyk
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top