Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) SKRZYNKA ROBINSONA (custom build) Transmeta + V2 (Read 10599 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: KrakĆ³w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: SKRZYNKA ROBINSONA (custom build) Transmeta + V2
Reply #45 - 06. May 2018 at 16:12
Print Post  
Na skręcony przedłużacz PCI może pomóc kątowe złącze - są dostępne po parę złotych na allegro Smiley
  

Mam za dużo zestawĆ³w i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: SKRZYNKA ROBINSONA (custom build) Transmeta + V2
Reply #46 - 06. May 2018 at 17:06
Print Post  
Neo wrote on 06. May 2018 at 10:11:
Za odpowiednią cenę firmy chętnie coś takiego wykonają. Modderzy powszechnie korzystają z CNC do wytwarzania części i nawet całych obudów. Moja skrzynka nie prezentowała by się tak dobrze cała przezroczysta ze względu na skręcony i napięty przedłużacz PCI. Slot na płycie tež jest nadpęknięty. A tak największa gwiazda jest na widoku i jest cool Cool


Spoko Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4208
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: SKRZYNKA ROBINSONA (custom build) Transmeta + V2
Reply #47 - 06. May 2018 at 18:55
Print Post  
forteller wrote on 06. May 2018 at 16:12:
Na skręcony przedłużacz PCI może pomóc kątowe złącze - są dostępne po parę złotych na allegro Smiley

W tym układzie niemożliwe - patrz pierwszy post jak jest płyta zamontowana. Owszem, można by obrócić, ale wtedy by trzeba przylutować na kabelkach przycisk do włączania i power LED. Do tego riser musiał by mieć idealne wymiary, żeby nie przekroczyć wysokości pudełka i aby Voodacz nie kolidował z chłodzeniem SoC
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
merceny
Junior Member
**
Offline


Not So Retro

Posts: 190
Location: Pomorskie
Joined: 17. Feb 2018
Gender: Male
Re: SKRZYNKA ROBINSONA (custom build) Transmeta + V2
Reply #48 - 19. May 2018 at 23:21
Print Post  
Neo wrote on 06. May 2018 at 10:11:
Za odpowiednią cenę firmy chętnie coś takiego wykonają. Modderzy powszechnie korzystają z CNC do wytwarzania części i nawet całych obudów. Moja skrzynka nie prezentowała by się tak dobrze cała przezroczysta ze względu na skręcony i napięty przedłużacz PCI. Slot na płycie tež jest nadpęknięty. A tak największa gwiazda jest na widoku i jest cool Cool


Niedawno miałem projekt własnej obudowy, nawet pod ten cel ogarnąłem podstawy CAD 3D, zaprojektowałem bryłę z otworami, frezami, otworami wentylacyjnymi i sekcją na backpanel do mobo. Pociąłem na kawałki z punktami styku i montażu wg lektury czyli każda ścianka ma takie unikalne cechy, że nie można pomylić lewej z prawą i złożyć czegoś na odwrót. Narzuciłem następnie wcześniejszy model 3D na płaszczyznę 2D, przeprowadziłem optymalizację tak aby nie ciąć każdego z elementów osobno tylko gdzie się da to w ramach jednego cięcia tworzyć krawędzie wspólne poszczególnych elementów no i jak najwięcej długich prostych.

Wszystko pięknie, wymiary mieściły się na standardowych szablonach materiału itd itp. Gdy zacząłem szukać firm, które świadczą takie usługi to się zaczęło... A to tylko jedna sztuka?.. Za samo odpalenie maszyny u nas koszt to.. Za małe detale.. itp itd. Pomijając w ogóle dziesiątki firm, które takie zapytania zwyczajnie wywalają do kosza i pozostawiają bez odpowiedzi. Podobny temat wałkowałem przy okazji szlifowania płytek... Podobne podejście do klienta detal.

Są serwisy typu ponoko i bliźniaczy mu formulor (chociaż nie wiem czy formulor de facto jeszcze działa bo ich support też mnie olał, a strona wygląda w wielu miejscach na zaniedbaną). W UK jest też jeden podobny serwis ale nazwy nie pamiętam. Generalnie jak podliczyłem koszty wykonania i wysyłki to doszedłem do wniosku, że o ile komuś nie zależy na tym, żeby to był jakiś konkretny własny model to lepiej poszukać sobie obudowy z "demontażu" (czy spojrzeć na nowe z pozostałości po biznesówkach, reklamacjach itp itd), kupić i najwyżej wyciąc sobie samemu potrzebne otwory, wprowadzić małe modyfikacje i doszlifować ręcznie żeby nie kaleczyło. Taniej i szybciej...

Do takich małych komputerów nadają się np. obudowy ze starych ThinkCentre IBM - przykładowo model 8086 lub 8104. Jest tam tyle miejsca, że da się zmieścić Voodoo2, w domyślnej konfiguracji przeszkadza w tym wiatrak zasilacza ale jak się go wytnie i zastąpi mniejszym to również jest to możliwe.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top