Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger (Read 19892 times)
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #75 - 31. Mar 2021 at 11:44
Print Post  
Hohoho, projekt ruszył z kopyta Cheesy

Napisał do mnie jakiś napaleniec na fejsie, że zapłaci ekstra za takiego na czerwonym PCB. Uprzedzałem że pewnie będzie trzeba zamówić x płytek i może wyjść drogo, twierdzi że pokryje koszty.

Ile kosztowały wszystkie materiały na ten prototyp?
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #76 - 31. Mar 2021 at 22:42
Print Post  
To, że nie wrzucaliśmy aktualizacji to nie znaczy, że nic się nie działo. Wink Zapewne mało którego z Was by interesowały np wyniki pomiarów rezystancji poszczególnych linii. A trzeba było je zrobić aby przynajmniej mieć choć minimum pewności i nie uwalić procka przy pierwszym odpaleniu.

Wracając do tematu - projekt GFD jest nasz na bazie źródeł z internetu jak i naszej wiedzy i pomiarów. Jest to zupełnie inne podejście, niż jak do tej pory były budowane GFD. Nasz wariant jako jedyny jaki widziałem zabezpiecza przed jednoczesnym ustawieniem stanu Low i High, jak i nie ustawienie jakiegokolwiek. Usunęliśmy parę potworków z innych projektów, użyliśmy techniki z 21 wieku przy projektowaniu, do wyboru podzespołów jak i do produkcji i taki jest na razie efekt.

GFD jest zaprojektowany tak, aby na płasko przylegał do obudowy plastikowej Athlona, tak aby wygodnie od góry był dostęp do dip switchy.

Na razie o kosztach nie wypowiemy się - znalezienie właściwych komponentów był i jest koszmarem (bo jeszcze nie wiemy czy siądą idealnie np złącza), a sprowadzenie sampli było kosztowne. Niestety nie ma tych części od ręki w PL czy w chinach... Jak projekt przejdzie pozytywnie testy, to wtedy będzie można mówić o jakichkolwiek kosztach...

W każdym razie, u mnie już czekają przygotowane a na testy: K7M, K7V, K7V-T, oraz rozbebeszony Orion i Thunderbird.

PS Przydał by się ewentualnie jakiś Pluto i Argon i jakaś beczułka zimnego piwka do kompletu.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #77 - 01. Apr 2021 at 08:02
Print Post  
314TeR wrote on 31. Mar 2021 at 22:42:
użyliśmy techniki z 21 wieku przy projektowaniu, do wyboru podzespołów jak i do produkcji

Czyli będą LED RGB? Cheesy

Fajnie, że nadal żyje projekt.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #78 - 01. Apr 2021 at 08:11
Print Post  
Ja mam Argona, którego już lutowałem na zlocie, ale po 2 przebiegach cierpliwość mi się skończyła, a wiem że idzie wyżej (chipsety wysiadały powyżej 112 MHz FSB). Nie mogę się doczekać by go pomęczyć goldfingerem, tylko mam trochę daleko Tongue Ile sztuk tych prototypów macie? Byłbym przeszczęśliwy gdybyście mi wysłali jednego do testów do UK Grin Przesyłkę i koszt urządzenia opłacę rzecz jasna. Sam mogę sobie nawet poskładać Smiley
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #79 - 07. Apr 2021 at 17:52
Print Post  
Przesyłka z częściami do pierwszego prototypu dotarła.  Cheesy  Pozostało połączyć płytki z tymi częściami zacząć testy.  Cool

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
zami555
Junior Member
**
Offline


Old computers rocks!

Posts: 143
Location: Poland, Olesnica
Joined: 01. Apr 2020
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #80 - 10. Apr 2021 at 21:42
Print Post  
Neo wrote on 01. Apr 2021 at 08:11:
(...)Nie mogę się doczekać by go pomęczyć goldfingerem, tylko mam trochę daleko Tongue Ile sztuk tych prototypów macie? Byłbym przeszczęśliwy gdybyście mi wysłali jednego do testów do UK Grin Przesyłkę i koszt urządzenia opłacę rzecz jasna. Sam mogę sobie nawet poskładać Smiley

Na razie to dopiero pierwszy prototyp. Chcemy z 314TeR upewnić się, że wszystko działa dobrze, zanim będziemy mogli zrobić więcej sztuk. Co do wysyłek i kosztów to 314TeR to wszystko będzie ogarniał.
A tymczasem zdjęcia pierwszego prototypu rev 0.8... a za parę dni (jak Inpost się postara) 314TeR dokona pierwszych testów na K7 Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #81 - 04. May 2021 at 01:21
Print Post  
Nie wiem jak powiedzieć... więc powiem krótko DZIAŁA.  Cheesy

ASUS K7M + Athlon 900 (Thunderbird) - 1000MHz na przełącznikach to po prostu pierdnięcie.

Obecny egzemplarz służy przetestowaniu działania itp itd. Z punktu logicznego wygląda że wszystko działa. W najbliższych dniach będę jeszcze wnikał i szukał dziury w całym. Na razie testy na K7M, udało się ustawić mnożniki od 5x do 10x i wszystkie dostępne napięcia dla GFD, czyli od 1.3V do 2.05V.  Cheesy

Na razie nie tykałem FSB etc, nie ten moment na to.

Spora niemiła niespodzianka to taka, że jak się ustawi mnożnik poza specyfikacją, np 10.5 lub 4.5 to (_|_) i płyta w ogóle nie zaczyna nawet postu. A po cichu liczyłem na 1050@100. Gdzieś coś mi przeleciało koło oczu, że może to być problem chipsetu AMD jaki jest na K7M. Jak ktoś ma jakieś źródła, informacje, to będę wdzięczny za linki, info, etc.

  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #82 - 04. May 2021 at 10:46
Print Post  
Super! Mam Athlona 550, myślę że może być dzikiem na miarę tego Neo. Jak będzie finalny finalny projekt do kupienia to ustawię się w kolejce Smiley
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #83 - 05. May 2021 at 23:19
Print Post  
Obecna wersja 0.8 będzie jeszcze zmieniona. Zorientowaliśmy się dopiero po puszczeniu PCB do produkcji, że ułożenie elementów nie jest optymalne i intuicyjne. Chcemy jakby obrócić ułożenie elementów o 180 stopni. Obecnie PCB opisy ma tak zrobione, że czyta się je od tyłu komputera, a chcemy aby opisy były dobrze widoczne od przodu kompa. To nie wpłynie na działanie samego urządzenia, bo na razie (tfu tfu) wygląda, że projekt jest OK. Obawialiśmy się o rezystory od ustawiania VID, ale na szczęście tfu tfu nie grzeją się.

Także przed produkcją chcemy zrobić jeszcze następujące etapy:
1. Przekazać max 2-3 prototypy v0.8 na testy, w celu uwag co zmienić przed wersją ostateczną.
2. Projekt v0.9 uwzględniający uwagi testerów - będzie to też wersja "RC" i zarazem ostateczna przed większą produkcją.
3. Złożyć do max 5 prototypów v0.9 i przekazać część na testy.

Jak wszystko pójdzie OK, to może na wakacje puścimy produkcje.

Na razie szukamy obeznanych z tematem beta testerów. Jeśli ktoś ma athlona K7 i ma odwagę zaryzykować wypuszczenie magicznego dymku z swojego procesora/płyty to zapraszam na pw.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1310
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #84 - 28. Aug 2021 at 18:49
Print Post  
Miałem przyjemność pomacać na zlocie Cheesy. Profesjonalna robota! Gorąco kibicuję i oczywiście pisze się na finalny produkt. Panowie będzie przebój  Grin Na kolejnym zlocie kręcimy SLOT A
  
Back to top
 
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: Goldfinger
Reply #85 - 30. Aug 2021 at 20:35
Print Post  
ponad 3 lata oczekiwania ... super, że projekt żyje, kibicuje
  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 4 5 [6] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top