Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 10 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Po za monitorem :) (Read 26669 times)
IIIdfx
Full Member
***
Offline



Posts: 527
Joined: 23. May 2012
Po za monitorem :)
21. May 2018 at 23:02
Print Post  
Oglądam Wasze komputerki, karty i wszystko to cieszy ale... Czy zbieracie coś jeszcze po za elektroniką? Ja zbieram monety 2zł okolicznościowe. Ostatnio mam faze na banknoty, w kolekcji mam kilka mniejszych PRL ale lubie oglądac w necie perełki innych typu niedrukowane już banknoty 500 i 1000 $ fajne sa biliardowe banknoty bez wartości innych krajów. Jak miałem 20 lat złapałem faze na militaria. Posiadalem replike polskiego AKM z wszystkimi dozwolonymi ostrymi cześciami.   Miałem faze na znaczki pocztowe ale jakoś przeszło bokiem. Macie podobnie?

(You need to Login or Register to view media files and links)

Jakieś stare foto
  

Powered by GNU Linux Gentoo
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #1 - 22. May 2018 at 08:45
Print Post  
Jak miałem jakieś 8-10 lat zbierałem kapselki od piwa Cheesy to było pierwsze co zacząłem zbierać, miałem ich dość sporo bo ojciec często za granice wyjeżdżał Wink Potem przyszedł czas na karty telefoniczne. Jak miałem jakieś 13 lat to zbierałem pokemony, różne czasopisma przyrodnicze, nietypowe kamienie i płyty muzyczne Smiley później zaczął się alkohol i to wszystko poszło w kąt - promile wspominam najlepiej Cheesy
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #2 - 22. May 2018 at 09:07
Print Post  
Dzieciaki zbierają w klaserach, okolicznościowe 2zł i 5zł Smiley
Oczywiście sponsoruje babcia.

W PRL zbierało się  monety królów i znaczki, dziś warte po 1zł za sztukę. No chyba, że srebrne to więcej, np XXX lat PRL z 1974r. Mam takich 66, ale tego nie sprzedam, bo to 1/2 uncji srebra 625. Czyli 1szt monety to 1 bochenek chleba na początku konfliktu zbrojnego i 2/3 bochenki przy wojnie globalnej. Generalnie ocechowanych srebrnych przedmiotów też nie sprzedaje Smiley To samo tyczy się złota i kamieni szlachetnych Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #3 - 22. May 2018 at 09:14
Print Post  
W szkole podstawowej zbierałem karty telefoniczne, a potem Pokemon tazos Wink Ale że nie było mnie stać, żeby często kupować chipsy, to miałem ich zaledwie kilkanaście. A od przedszkolaka zbierałem części elektroniczne Grin Ojciec miał złomnicę i jak się trafiało jakieś radio czy co, to wylutowywałem co się dało. W końcu wykorzystałem trochę tych części montując mój wzmacniacz, ale większość wyrzuciłem, bo okazały się bardzo kruche ze względu na wiek.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #4 - 22. May 2018 at 09:35
Print Post  
Neo wrote on 22. May 2018 at 09:14:
Ale że nie było mnie stać, żeby często kupować chipsy


Można powiedzieć, że wyszło na zdrowie Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Kosiara
Senior Member
****
Offline



Posts: 1310
Location: Płońsk
Joined: 17. Jul 2017
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #5 - 22. May 2018 at 17:14
Print Post  
U mnie odwiecznie były komputery i motoryzacja. Dzięki niehandlowej niedzieli to można powiedzieć że ścigam się profesjonalnie w lidze miejskiej na tych torowych sprzętach. Chodź nie wyglądają poważnie to są mocno przerobione nie do użytku dla dzieci.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #6 - 22. May 2018 at 21:45
Print Post  
Te pocket bike potrafia wymiatać. Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
mitnick
Full Member
***
Offline


zbieracz

Posts: 481
Joined: 11. Jan 2017
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #7 - 22. May 2018 at 22:33
Print Post  
Przez całą podstawówkę jarałem się dinozaurami, zbierałem figurki, co dwa tygodnie kupowałem DeAgostini dinozaury, książki, wszystko co z tym związane, dodatkowo szał napędzała premiera Parku Jurajskiego i mnóstwo gadżetów które pojawiały się na rynku.

W średniej jakoś przeszło mi to i pojawiły się komputery. Pierwszy PC to optimus z P233MMX i jakieś nędzne bebechy, pamiętam inwestowałem w części każdy wolny pieniądz i tak jakoś nie zostawałem z tyłu ale nigdy nie miałem topowych sprzętów.

Jak skończyłem średnią to mi jakoś przeszło, pojawiła się motoryzacja. A że zawsze lubiłem coś majsterkować to po poszedłem w samoróbki typu buggy. Zbudowałem kilka poczynając od malucha i kończąc na tym co na zdjęciu.

Później pojawiły się dzieci, budowa domu, kryzys wieku średniego Tongue i Retro Smiley

  

Athlon 1000, ASUS K7M, Gainward Gf3Ti200, SBLive!
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #8 - 23. May 2018 at 07:54
Print Post  
Widzę że motoryzacja i komputery często idą w parze Wink

Mnie tuż po skończeniu pełnoletności kumpel zaraził Polówkami. W tym momencie na codzień jeżdżę już piątym Polo, a trzecie zostało jako "zabawka". Jako 18-latek naoglądałem się filmików o Polo G40 i zapragnąłem mieć coś takiego. Minęło trochę lat zanim finansowo mogłem sobie na coś takiego pozwolić, ale jak tylko zacząłem zarabiać normalne pieniądze, zacząłem realizować plan. W zeszłym roku udało się wstępnie skończyć - samochód jeździ, silnik jest wystrojony i na fabrycznych bebechach (tzn słupek silnika jest fabryczny i kompresor jest G40) udało się dobić do prawie 150KM (dokładnie 147,8KM) zamiast fabrycznych 113KM. Robi robotę w pudle które waży niecałe 800kg.

Interesuje mnie poza tym fotografia, choć to czynność mocno hobbystyczna. Wszystko to jednak ostatnio przegrywa z jednym zainteresowniem - poznałem kobitę Wink

Na zdjęciach Polo G40 i Polo którym jeżdżę na codzień. Silnik najsłabszy jaki występował w tym modelu - 1,0 45KM Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #9 - 23. May 2018 at 08:41
Print Post  
Nieeee, gwarantuję Ci, że nie poznałeś kobiety  Grin
Hehe.

A w temacie: motoryzacja na tym fakcie ucierpi czy poznałeś na zlocie youngtimerów?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #10 - 23. May 2018 at 09:12
Print Post  
Callahan wrote on 23. May 2018 at 08:41:
Nieeee, gwarantuję Ci, że nie poznałeś kobiety  Grin
Hehe.

Haha. Hahahahaha. Ha. Ha.
ha.
No. Pewnie tak Wink

Niestety na razie cierpi - pojawia się temat własnego lokum, oszczędności, a i też zwyczajnie czasu jest teraz znacznie mniej. G40 ostatni raz jeździło w październiku. Ma luba jest bardzo wyrozumiała i też lubi Polo (przynajmniej to czarne, bo czerwonego nigdy nie widziała), ale to jej poświęcam najwięcej czasu.

Inna sprawa, że czarne Polo kupiłem w grudniu i cały styczeń zajęło mi jego "odgruzowanie". Poprzednie Polo wymieniłem ze względu na jego opłakany stan blacharski, lecz to "nowe" było wyjątkowo zaniedbane mechanicznie. Cały układ hamulcowy łącznie z serwem hamulcowym i pompą wymagały wymiany (hamowały dwa przeciwległe koła!), podobnie jak zawieszenie i części eksploatacyjne. A to czego nie wymieniłem w styczniu, wymagało wymiany już w lutym po tym jak wpadłem na krawężnik i pokrzywiłem felgę i wahacz Wink Na chwilę obecną, z motoryzacyjnych spraw, przygotowuję samochód do oddania blacharzowi, żeby pozbyć się rdzy która zaczyna się pojawiać.

Polo G40 wymaga jeszcze sporo pracy. Układ hamulcowy wymaga "apgrejdu" (tarcze 256 z przodu zamiast 229, tarcze z tyłu zamiast bębnów, wieksza pompa hamulcowa), muszę wymienić belkę tylną (oryginalnie G40 miało taką ze stabilizatorem), gumy w zawieszeniu wymienić na poliuretanowe.

Pilnej interwencji wymaga również układ chłodzenia - muszę zaadaptować chłodnicę oleju, ponieważ G40 przegrzewa się będąc w karoserii 86c2f (tej poliftowej z kwadratowymi lampami jak w czarnej), a w 86c mieści się tylko mała chłodnica wody, także jest jeszcze gorzej.

Wymienić muszę również napęd kompresora. Pomimo zaadaptowanych dwóch napinaczy i paska wielorowkowego (w miejsce paska double-v), pasek się ślizga i doładowanie jest niższe niż mogłoby być.

Marzył mi się również kompresor G45* i LSD Quaife bazujące na Torsenie, ale to są tak duże koszta, że raczej sobie na to nie pozwolę.

* Oryginalnie wychodziły Polo G40 i Golf/Corrado/Passat G60. G45 to wykonany przez Niemców napaleńców kompresor w którym jest przycięty wirnik z G60 wsadzony do rozwierconej obudowy z G40. Popularnym modem jest montaż po prostu G60 w Polo, ale to wychodzi fajnie tylko w 86c2f. W 86c miejsca jest tak mało, że trzeba ciąć pas przedni żeby się zmieścił, a ja wyznaję zasadę OEM+. Wszystko ma być jak z fabryki.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #11 - 23. May 2018 at 10:10
Print Post  
Muszę zapytać z ciekawości Smiley Jak wycisnąłeś 150 kucy ze 113?
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #12 - 23. May 2018 at 10:28
Print Post  
Dużo by pisać Smiley

Zaczynając od dolotu - jest powiększony w każdym możliwym miejscu. Filtr powietrza wymieniony na sportowy pipercross, obudowa filtra powietrza ponawiercana, z obudowy usunięta zwężka. Dolot od filtra powietrza jest wykonany od nowa, ze znacznie większym intercoolerem i solidnymi łączeniami metalowymi. Średnica kanału w przepustnicy jest powiększona z 44 do 52mm. Kolektor dolotowy wymieniony na taki o większych kanałach. Zrobiony porting głowicy, kanały są "wygładzone" w tym sensie, że do zaworu ssącego powietrze nie idzie przez kanał w kształcie litery s. Gniazda zaworowe i same zawory obrobione i szlifowane na 3 kąty (tak jak fabrycznie). Wałek rozrządu wymieniony na ostry. Wydech to zupełny custom z rurowym kolektorem wydechowym zaadaptowanym z silnika 1,6 16V z nowszego Polo, owinięty bandażem termicznym. Średnica wydechu powiększona z 44mm do 50mm z jednym tłumikiem końcowym robionym na zamówienie. Co do samego kompresora, to jest rozwiercony i zmienione jest jego przełożenie przez co maksymalne obroty wzrosły o około 30%. Zmodyfikowane jest również zasilanie paliwem - pompa paliwa jest wymieniona na wydajniejszą, a wtryski wymienione na 20% wydajniejsze. Na sam koniec auto zostało wystrojone na fabrycznym sterowniku eliminując przy tym sondę lambda.

Chyba tyle, więcej nie pamiętam Smiley Sama modyfikacja przepustnicy spowodowała, że samochód wkręca się na obroty jak szalony, do tego stopnia że przy pierwszym przejeździe nie potrafiłem ruszyć bez palenia sprzęgła Tongue
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
MarianX
VIP Member
*****
Offline



Posts: 6930
Location: Hrubieszow
Joined: 31. May 2012
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #13 - 23. May 2018 at 10:56
Print Post  
O kurczę Grin To już konkretna robota. Sam to robiłeś? Kawałek czasu temu kupiłem starą polówkę clasic by dojeżdżać do pracy i stąd moje zainteresowanie Smiley Niestety mechanika samochodowa to nie moja bajka a bardziej traktuję to jako rozrywkę Smiley

Wpadasz na zlot forumowiczów w Chełmie? Może autkiem przylecisz? Smiley
  
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Po za monitorem :)
Reply #14 - 23. May 2018 at 12:24
Print Post  
Zadeklarowałem się na przyjazd do Chełmna (chyba tak się odmienia?), ale przyjadę czarnym a nie czerwonym. Co się dało to robiłem z kumplem, rzeczy takie jak planowanie, portowanie i inne podobne oddawałem do zakładu. Tak wygląda pod maską.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 10
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top