Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Jakie karty graficzne warto posiadać? (Read 16318 times)
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #45 - 06. Jun 2018 at 11:21
Print Post  
Far Cry śmiga bez problemu - grałem na Radeonie 2600PRO AGP, a potem na GT240 PCI-E.
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #46 - 06. Jun 2018 at 11:58
Print Post  
Sporo się naczytałem o problemach w Far Cry z późniejszymi sterownikami Nvidii, a temat często przewija się w różnych filmach od Phila, choćby nawet i w ostatnim:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Sam grałem w tą grę dawno temu, na Radeonie 9550 nie było tego typu problemów.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #47 - 06. Jun 2018 at 20:07
Print Post  
To moze takie pytanie postawie - dlaczego dla XP SP2/SP3 nie wybrac radeona (hd) pci-e pod 775/939/AM2? Co z DX9 nie dziala? W czym Fermi jest lepsze?
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #48 - 06. Jun 2018 at 22:51
Print Post  
far cry na nvidii działa dobrze do sterów 88 .Powyżej 88 cuda się dzieją z grafą
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #49 - 22. Jun 2018 at 10:16
Print Post  
@VooDooMan, wybacz za późną odpowiedź, dziwnym trafem przeoczyłem Twoją wiadomość.

VooDooMan wrote on 05. Jun 2018 at 11:08:
Doczytałem trochę, i rzeczywiście PMX1 to troszeczkę inna konstrukcja. Tongue Wychodzi, że to taki obcięty CLX2, i to dość sporo obcięty Sad
(You need to Login or Register to view media files and links)


Dokładnie, fajne podsumowanie i niestety prawdziwe. Trochę smutne, też kiedyś byłem podjarany na widok Neon250, ale mi już dawno przeszło. Cheesy

VooDooMan wrote on 05. Jun 2018 at 11:08:
Chętnie bym powrócił do testowania tego sprzętu, ale póki co to ledwo starcza mi czasu żeby odpowiadać na wiadomości, a gdzie tutaj czas żeby specjalny sprzęt odpalać (Neon jest trochę wybredny jeśli chodzi o płyty główne...) Druga sprawa to odnaleźć te wszystkie gry... spora część z nich to jakieś japońskie wersje dedykowane chyba specjalnie pod PowerSGL właśnie?
Co do Vetz'a to zdziwiło mnie trochę, że nie zrobił porządnego testu tej karty z dokładnymi opisami co działa a co nie w podobnym stylu jak już testy robił na youtube, bo deklarował chęć przeprowadzenia takiego testu kiedy dostał tą kartę od Gony. Będę się starał powrócić do tej karty jak najszybciej, wtedy wszelkie problemy będę konsultował z Tobą, z twoją wiedzą myślę, że będzie łatwiej odpalić problemowe gry Tongue


Posiadam wszystkie natywne gry na PowerVR, no dobra oprócz jednej. W końcu musiałem na czymś testować wrapper. Wink Śmiało pisz jak masz pytania, przy PowerVR długo siedziałem i w sumie nadal siedzę ale nie od strony użytkowej jak większość ludzi więc zawsze mogę pomóc.

VooDooMan wrote on 05. Jun 2018 at 11:08:
Nie to że ja Ci nie wierzę... po prostu ja tego nie ogarniam Grin Do tej pory, zanim zrobiłeś ten wrapper, każdego kogo byś zapytał czy Kyro/Kyro II obsługuje PowerSGL, odpowiedział by "Nie, użyj PCX1/2 albo Neona". A z tego wszystkiego co piszesz wychodzi na to, że te obsługa na Kyro jest, tylko jakby CELOWO przez firmę zablokowana? Cheesy I jak to jest że Neon250 ma jakąs inną wersję PowerSGL od PCX1/2?


To też nie do końca tak, dlatego wolę określenie "Backward Compatibility Layer" zamiast "wrapper" (mimo że nim nadal jest). Po prostu producent mógł z tym co ma sam takie coś dostarczyć bez narażania się na koszta jednocześnie utrzymując tylko SGL2 i reklamować kartę jako "PCX2 compatible", wliczając w to Kyro.

Co do Neon250, z tego co byłem w stanie się dowiedzieć nie mając karty to będzie on niestety wspierał tylko połowę eksponowanego API, czyli PowerSGL Direct. Wysokopoziomowe API raczej nie będzie działać, bądź nie będzie w pełni funkcjonalne - możesz sprawdzić to na demach takich jak tower4 / tower5 czy ants. Ba, nawet niższego poziomu API nie działa poprawnie co widać po screenach z Ultim@te Race zamieszczonymi na Vogons. Ogólnie oryginalny SGL to straszny bałagan i dlatego powstał SGL2, bardzo czyste i funkcjonalne API swoją drogą. Szkoda, że się w żaden sposób nie przyjęło.

VooDooMan wrote on 05. Jun 2018 at 11:08:
No ja mam "tylko" 3 takie karty nie chwaląc się Tongue 1 pod PCI całkowicie sprawną , 1 pod AGP częściowo sprawną i 1 pod AGP całkowicie padniętą, ale liczę, że da się ją naprawić Cheesy Widzisz, musisz przyjechać na ZLOT to będziesz miał okazję się nimi pobawić na żywo Grin


No niestety, ale to mnie ominie. Tongue

VooDooMan wrote on 05. Jun 2018 at 11:08:
Dziwi mnie, że ten temat pozostał praktycznie bez odzewu :| Podejrzewam, że tak jak i ja, sporo osób go przeoczyło... Przy najbliższej okazji postaram się odpalić go na jakimś Kyro i przetestować go na szybko na pierwszym lepszym demku pod PowerSGL. Planujesz ten wrapper kiedyś dokończyć?


Yep, jak wrócę do Polski, problem w tym że nie mogę znaleźć kodu źródłowego więc musiałbym rozpoczynać wszystko od nowa a to masa pracy... No ale nadal jestem zainteresowany tematem jakby co. Wink

No i na koniec, ciekawostka, look: (You need to Login or Register to view media files and links) Smiley
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #50 - 22. Jun 2018 at 11:26
Print Post  
Tux wrote on 22. Jun 2018 at 10:16:
No i na koniec, ciekawostka, look: (You need to Login or Register to view media files and links) Smiley

NAJS! Wykonujesz kawał fantastycznej roboty, moim zdaniem powinieneś gdzieś bardziej do ludzi z tym wyjść Smiley Właściwie jednoosobowo spowodowałeś jakiś czas temu, że chcę poskładać kolejny komputer Smiley

Ogólnie ciekawe jak wydajność SGX535 ma się do wcześniejszych układów desktopowych. Dzieli je ładnych parę lat i przepaść technologiczna w kwestii procesu wykonania układu, ale mimo to SGX535 jest chyba prostszym chipem o niższym taktowaniu względem Kyro II.

Czy odkąd Apple zaczęło samo projektować GPU dla swoich urządzeń na ARM, PowerVR gdziekolwiek jeszcze funkcjonuje?
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Tux
Full Member
***
Offline


"Gotta Go Fast!"

Posts: 404
Location: Wrocław
Joined: 02. Nov 2016
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #51 - 01. Jul 2018 at 03:26
Print Post  
forteller wrote on 22. Jun 2018 at 11:26:
NAJS! Wykonujesz kawał fantastycznej roboty, moim zdaniem powinieneś gdzieś bardziej do ludzi z tym wyjść Smiley Właściwie jednoosobowo spowodowałeś jakiś czas temu, że chcę poskładać kolejny komputer Smiley

Ogólnie ciekawe jak wydajność SGX535 ma się do wcześniejszych układów desktopowych. Dzieli je ładnych parę lat i przepaść technologiczna w kwestii procesu wykonania układu, ale mimo to SGX535 jest chyba prostszym chipem o niższym taktowaniu względem Kyro II.

Czy odkąd Apple zaczęło samo projektować GPU dla swoich urządzeń na ARM, PowerVR gdziekolwiek jeszcze funkcjonuje?


O dziękuję za miłe słowa, mam nadzieję że chodzi o build z Kyro. Smiley Bardzo fajny układ i w dodatku nie tak trudno dostępny (Kyro II).

Co do wydajności SGX535 w Intel Atomie, no cóż, jest kiepsko. Cheesy Coprawda nikt nie robił dokładnych porównań, w końcu to świat UMPC ale są filmiki z Half-Life 2 oraz FlatOut (gra która daje szansę praktycznie każdemu GPU zabłysnąć) i nie jest dobrze. Z tego co pamiętam to w dużej mierze kwestia sterowników, Intel miał dwie opcje i wybrał tą tańszą (a SGX jest dość mocno "ucode driven"). W dodatku była masa problemów ze stabilnością, słabe wsparcie pod GNU/Linux. Ostatecznie istnieje alternatywa w postaci IEMGD, ale obawiam się że wcześniej wspominane gry były uruchomione właśnie na tych sterownikach. Tak czy siak, kiedyś jak trafię jakieś urządzonko na tym układzie (pewnie to będzie jakieś Vaio) to zrobię z ciekawości demko pod SGL4 żeby nie było zbyt dużego narzutu API w celu porównania tych dwóch układów (na Kyro oczywiście SGL2). Smiley

Moim zdaniem, PowerVR wbrew pozorom nadal ma się dobrze, mimo że ImgTec stracił dość znaczącego klienta. Aczkolwiek nie jestem w stanie wskazać konkretnych klientów, domyślam się że jakies info wisi w sieci oprócz informacji o tym że chcą się sprzedać po zerwaniu umowy. Tongue W sumie ImgTec to nie tylko PowerVR, oni cały czas siedzą w rynku embedded, dodatkowo idą nieco w stronę automotive, AI (z naciskiem na Deep Learning), no i należy pamiętać że mają też swoje układy o architekturze MIPS.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Hey, ViRGE! I'm gonna Voodoo Rush you like a Savage!
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #52 - 21. Jul 2018 at 23:03
Print Post  
Tux wrote on 01. Jul 2018 at 03:26:
Co do wydajności SGX535 w Intel Atomie, no cóż, jest kiepsko.

Przetetstowałem. Quake 1 da się grać, ale pod D3D. Q2 działa pod OpenGL. Też da się pograć. Half Life 1 - OK. Zrzuty ekranu mogę załatwić bo zostały w domu skąd na zlot dojechałem. Testy na Nokia Booklet 3G z Atomem Z530/GMA 500 (Power VR SGX535)
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #53 - 22. Jul 2018 at 08:10
Print Post  
konku wrote on 21. Jul 2018 at 23:03:
Atomem Z530/GMA 500 (Power VR SGX535)
                   


Ciekawe po co do takiego już wówczas wolnego CPU dali VT-x.
  
Back to top
 
IP Logged
 
rafal893dfx
Full Member
***
Offline


I Love YaBB 2.5

Posts: 734
Joined: 12. Oct 2012
Gender: Male
Re: Jakie karty graficzne warto posiadać?
Reply #54 - 15. Aug 2018 at 03:12
Print Post  
Ogólnie to mam całą szafę kart i większość z nich działa są tam rarytasy Elsa, v3 pci itp. Trzeba się liczyć ze cyna się utlenia i mogą kiedyś wystąpić pasy przy odpalaniu niektórych kart nowszej produkcji.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
YouTube  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top