Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Tester żywności (Read 8236 times)
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #15 - 09. Jun 2018 at 16:17
Print Post  
@ konku

Widzisz...jakbym kupował pakowane często to nie zdziwiłoby mnie jak to się smaży  Roll Eyes
Moje zdziwienie ujawniło się, bo byłem przekonany,że ten boczek to mięso-a jednak nim nie jest...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #16 - 09. Jun 2018 at 16:24
Print Post  
@barwniak Nie wiem na jakim Ty świecie żyjesz, ale ja mieszkałem przez wiele lat na wsi (skąd pochodzę), teraz mieszkam w bloku w okolicy osiedla domków jednorodzinnych. Procentowo tego plastiku pewnie nie jest zbyt dużo, ale potrafię odróżnić zapach palonego drewna czy węgla od gumy czy plastiku i w mroźne wieczory, gdy dym opada smród bywa nie do zniesienia, a ludzie wychodzą z założenia że te kilka dżuli więcej nie zaszkodzi i do pieców oprócz starych butów, plastikowych butelek trafia też przepalony olej silnikowy (a co - najlepsza rozpałka), zużyte meble razem z tapicerką itp.
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #17 - 09. Jun 2018 at 16:26
Print Post  
konku wrote on 09. Jun 2018 at 15:52:
Na marginesie - palą ludziska plastikami, odpadami skórzanymi, odpadami gumowymi po produkcji butów, śmieciami meblowymi - czym popadnie itd itd. Temat mi dobrze znany.
                   


Owszem jest to 1/10000 kJ energii potrzebnej do ogrzania zimą domu Wink

A co z resztą. Skąd mają te 10000 par butów zastępujących kalorycznie 7t dobrego węgla Smiley

Ahh nie chce mi się rozpisywać i zbijać merytorycznie powtarzane absurdy.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Jenot
Senior Member
****
Offline


Jenot

Posts: 1775
Location: Chełm
Joined: 15. Jan 2015
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #18 - 09. Jun 2018 at 16:35
Print Post  
@Callahan Miałem praktyki studenckie w latach dziewięćdziesiątych w lubelskich Zakładach Mięsnych (na Turystycznej) i widziałem jak się takie "boczki" robi. Najpierw "madejowe łoże" z setkami igieł pompujących wodną zawiesinę mączki sojowej, potem coś w rodzaju betoniarki z pompą próżniową i kolejną porcją "płynu", którego wchłania się jeszcze więcej przy niskim ciśnieniu. Taki boczek czy inne mięsiwo wyjeżdża dwa razy grubsze i trafia od razu do wędzenia gorącym dymem albo do parzenia, żeby białko sojowe się ścięło, co zapobiega wyciekaniu. O dodatkach innych substancji (ze skrzyń oznaczonych trupią czaszką) nie wspomnę.

Smacznego   Tongue
  

ATC-5220, K6-III 400, 512MB RAM, Voodoo3 3000 AGP, GUS MAX 1MB, Terratec EWS64 XL, AWE32 CT2760, 3x40GB HDD, DVD TSSTcorp, FreeDOS, OS/2 Warp 4, Win95 OSR2
Back to top
GTalk  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #19 - 09. Jun 2018 at 17:05
Print Post  
Chłopy... Co mi tam plastik, buty czy tapicerka skoro dym z pieca załadowanego węglem, odpalanego od dołu jest i tak nie do zniesienia gdy mam to na wysokości oczu...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #20 - 09. Jun 2018 at 17:18
Print Post  
barwniak wrote on 09. Jun 2018 at 16:26:
Ahh nie chce mi się rozpisywać i zbijać merytorycznie powtarzane absurdy.

Sprawa jest prosta - wystarczy odetchnąć w mojej okolicy głęboko od jesieni do wiosny. Tak - jest tu sporo zakładów skórzanych, prywatnych producentów butów, parę firm przemysłu drzewnego, prywatne firmy budujące domki letniskowe/z bali itp itd... Tak, ogrzewają w ten sposób swoje budynki, baraczki/hale produkcyjne. Tak, płacą mandaty. Ty wiesz lepiej.  Cool Niczego już nie musisz zabijać.  Cheesy

Edit: dziś, przejazdem drugi koniec miasta (woziłem syna na urodziny kolegi) - koleś ewidentnie grzeje wodę jakimiś gumami. Aleee co taam. Pogadajmy merytorycznie.  Grin
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #21 - 09. Jun 2018 at 17:35
Print Post  
Nie chodziło mi o firmy, które mogą utylizować odpady produkcyjne w ten sposób. To może być problem.

Ale nie biedny emeryt, który chodzi z siatką szmacianą na zakupy. Nie kupuje wody butelkowanej, bo go nie stać, ser biały na wagę w papierze, a nie w plastikowym pojemniczku, buty 10 lat te same, (gdzie mu je palić? za co kupić następne?) itd. Plastiki jakie mu zostają, to opakowania po lekach.
Taki człowiek generuje bardzo mało odpadów.
Fakt jest taki, że gdyby spalić wszystko do gołych ścian co ma się w domu (łącznie z podłogą, tapetami i boazerią, ubraniami, meblami itd.), to nie starczyło by na 1 chłodniejszą zimę na stary nieocieplony dom 120m2 Smiley

Nawet moja mama emerytka ogrzewa olejem opałowym.
No, ale wiem to też źle, najlepiej to pompa ciepła zasilana fotowoltaiką Wink
Masz tak?
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #22 - 09. Jun 2018 at 17:36
Print Post  
A tu wartość kaloryczna odpadów i paliw tradycyjnych (czyli tzw. "zabójstwo merytoryczne"):  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #23 - 09. Jun 2018 at 17:40
Print Post  
barwniak wrote on 09. Jun 2018 at 17:35:
Nie chodziło mi o firmy, które mogą utylizować odpady produkcyjne w ten sposób.

Firma to często garaż z maszynami w prywatnym domu i ... koniec. Palenie ścinków skórzanych czy podeszw gumowych - na porządku jesienno - zimowo- wiosennym.
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #24 - 09. Jun 2018 at 17:50
Print Post  
Plus jeszcze szersze i dość ciekawe opracowanie:
  
(You need to Login or Register to view media files and links) ( 1250 KB | 0 Downloads )

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #25 - 09. Jun 2018 at 17:54
Print Post  
konku wrote on 09. Jun 2018 at 17:36:
A tu wartość kaloryczna odpadów i paliw tradycyjnych (czyli tzw. "zabójstwo merytoryczne"):  Wink

Zapytam Cię, czy próbowałeś palić plastik, buty, ubrania w typowym 10-20KW piecu na węgiel dla domu jednorodzinnego?
Ja mieszkałem w domu i uczestniczyłem jako nastolatek w opalaniu. Nie jedno próbowałem spalić. Paliło się tylko drewno i węgiel  Smiley
Butelki plastikowe to się topią i dymią, zero ciepła, kupa dymu. Poza tym trzeba by tam stać non stop i je dokładać.
Dżinsy praktycznie nie da się spalić. Ubrania bawełniane/nylon + bawełna kupa dymu i tyle. Papier kredowy praktycznie nie plany.
W takich piecach pali się tak. Jak się ma drzewo, to drzewo na podpałkę, drobniejszy węgiel, a później gruby. Jak nie ma się drewna na każdą podpałkę, to my używaliśmy grzałki elektrycznej. Węgiel na grzałkę, po zapaleniu węgla grzałkę się wyjmuje.
Więc nie pisz mi o teorii, bo swoimi rękoma to przerzuciłem dziesiątki ton węgla  Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #26 - 09. Jun 2018 at 17:58
Print Post  
Odnośnie firm, które mają piece dużej mocy, z dużym  paleniskiem, to się zgodzę, tam można załadować paletę sprasowanego plastiku, czyli 600kg plastiku. Ale to 1m3, do tego potrzeba przemysłowego pieca, a nie pieca z otworem wejściowym 40x20cm.
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #27 - 09. Jun 2018 at 18:01
Print Post  
Mieszając da się spalić wszystko. Tak, paliłem i palę w piecu. Przynajmniej raz w roku palę dokumentację. Dużą ilość. Wiem jak to wygląda. Energetycznie jest to (palenie odpadów) korzystne, jak dowiodłem. Zdrowotnie - jesteśmy w dupie. Z odpadów mamy toksyczne związki, z węgla m.in. uran. (0,4-0,5 kg na tonę) którego właśnie zawartość w opadzie pyłów po spalaniu węgla mnie interesuje. Dla mnie to koniec tego wątku w tym temacie. Dalej tylko o jedzeniu.  Wink
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #28 - 09. Jun 2018 at 18:09
Print Post  
konku wrote on 09. Jun 2018 at 18:01:
Dalej tylko o jedzeniu.  Wink


To jeśli chodzi o jedzenie, to radzę nie dać się zwariować i czytać skład na opakowaniu Wink
Dodatkowo pamiętać, że życie to tylko przejściowa forma i nie trwa wiecznie  Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3056
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: Tester żywności
Reply #29 - 09. Jun 2018 at 21:52
Print Post  
Oczywiście, że etykieta wiele mówi o produkcie. Jeżeli w produkcie mięsnym macie 80% mięsa to chyba cudów nie ma się co spodziewać.

Kolega widzę przeżywa fascynację krążeniem materii w zamkniętym układzie wszechświata napędzanym przepływem energii. No i te miejscowe fluktuacje obniżające entropię w postaci życia, gwiazd, itd itd... Wink Temat rzeka, lubiłem się w to bawić na zajęciach z astrofizyki.  Roll Eyes
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top