Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 9 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500 (Read 26617 times)
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
16. Jun 2018 at 20:47
Print Post  
Co prawda o podobnej konfiguracji już tutaj pisałem ale poza płytą i prockiem wszystko się zmieniło, a ze względu na specyficzny charakter tego buildu zaczynam nowy wątek... Tym bardziej, że to zestaw, który szykuję specjalnie na zlot!

Zacznę od tego (to wbrew pozorom ważne), że robiąc ten build słucham:
(You need to Login or Register to view media files and links)
To w pełni oddaje klimat tego zestawu  Cool

Zacznę od aktualnego składu zestawu:
PROCESOR: Pentium III 1.13/133 + Thermaltake Golden Orb (pasuje kolorem do radiatora płyty)
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-BX2000+
PAMIĘĆ RAM: 4x PC133 CL2 256MB (1GB Total)
KARTA GRAFICZNA: GeForce 3 Ti500 Hercules Prophet
AKCELERATOR: 2x ProVideo PV830 Voodoo 2 12MB
KARTA DŹWIĘKOWA: MIRO Gus PnP Engeneering Sample
KARTA SIECIOWA: Netgear 100MB
OBUDOWA: Acme ACM301X ATX Desktop
ZASILACZ: Niebieski Fortron
NAPĘD:: Kenwood True-X
DYSK:: Lexar Professional CF 1066x 32GB na UDMA 66
GŁOŚNIKI: Roland CS-10 monitor
SYSTEM: Windows 98SE

Zastanawiam się jeszcze nad dźwiękówką na PCI. W grę wchodzi główne Aureal Vortex 2500.
Mam jeszcze Voodoo 3 PCI (niebieskie) ale nie widzę miejsca żeby je tutaj upchnąć...

Zacznijmy od samego początku. Obudowy wraz z kilkoma kolegami z forum sprowadziliśmy sobie z UK jako NOS. Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem tej obudowy, przemyślanej konstrukcji i temu, ze praktycznie nic nie jest na nity - wszystko można odkęcić prekręcić itp itd... naprawdę fajna rzecz.
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Tak więc usunąłem zatoczkę na napędy FDD bo nie bedę z nich korzystał oraz trzymadełko na dysk twardy. Następnie rozkręciłem całośćaby dodać pod spód swój znak rozpoznawczy czyli czarną piankę...
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Następnie odczyściłem pierwszy z dwóch V2 z durnych plomb gwarancyjnych - o rany! ale ciężko je zdjąć... Drugi B2 jest już w drodze z Bułgarii.
(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)

Cały zestaw jest jak widzicie niebieski i do tego pod "wezwaniem" Gigabytea więc koniecznie trzeba było zrobic customowy SLI Link.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Następnie umieściłem wszystko w budzie i dopasowałem tasiemkę (tak niebieską... tak gigabyte  Grin) aby jak najmniej było ją widać po podłączeniu do CF i napędu...
(You need to Login or Register to view media files and links)

Następnie przyszedł czas na napęd. Do wyboru miałem TKD z niebieską klapką (Dzięki Kosiara!) szczelinowy Pioneer oraz Kenwood True X.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Wybór padł na Keenwooda, ze względu na to że idealnie pasował do obudowy (kropki itp) poza tym True-X to jednak szpan w porównaniu ze szczelinowcem pionieera. Oczywiście nie mogło zabrakąć naklejki P3... do tego bedzie jeszcez naklejka Gigabyte - jest już w drodze.
(You need to Login or Register to view media files and links)

Narazie to tyle. Czekam teraz na niebieskie pamięci RAM (mam nadzieję, że będą wykrywane jako całe 256mb) do tego czekam na drugie V2 i wiatraki do obudowy aby wszystko pięknie śmigało.  Zastanawiam się nad dźwiękiem PCI - zobaczymy. Będę jeszcze musiał nagrać system i wszystko poustawiać.

Mam super-cienką taśmę dwustronną termoprzewodzącą 3M do przyklejania radiatorów i chyba zmoduje swoje V2 bo mam idealne czarne radiatory 27x27mmx5mm. Jakby co zawsze moge je bezinwazyjnie zdjąć a bedzie to fajnie wyglądac i może nawet coś da?

Zastanawiam się jeszcze nad dwiema rzeczami - klawiatura oraz monitor. Może do czasu zlotu uda mi się kupić nową lub wyglądającą jak nowa Microsoft Ergonomic. Co do monitora to nie chce brać tym razem wielkiego CRT bo będzie z tym problem tylko jakiś lcd. Mam taki malutki acera ale szukam jakiegoś LG L1780Q lub L1980Q.

To chyba tyle... jakieś sugestie? Uwagi? Pomysły?
(You need to Login or Register to view media files and links)
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #1 - 16. Jun 2018 at 22:12
Print Post  
Zapomniałem o jednej rzeczy... kupiłem sobie zestaw oplotow, wtyczki, piny itp itd i będę (z pomocą kolegi) modowal zasilacz aby było tyle kabli ile trzeba i każdy w pięknym oplocie... taki retro cable management  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #2 - 16. Jun 2018 at 23:48
Print Post  
To ten niebieski fortron/fsp z allegro, z pokrętłem z tyłu? Cheesy
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #3 - 17. Jun 2018 at 00:02
Print Post  
kazeobi wrote on 16. Jun 2018 at 23:48:
To ten niebieski fortron/fsp z allegro, z pokrętłem z tyłu? Cheesy


Dokładnie ten sam  Grin
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3602
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #4 - 17. Jun 2018 at 00:17
Print Post  
nie podoba mi się . Wole róż  Grin Grin Grin Grin Wink Cool
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #5 - 17. Jun 2018 at 00:26
Print Post  
sajmon wrote on 17. Jun 2018 at 00:17:
nie podoba mi się . Wole róż  Grin Grin Grin Grin Wink Cool


Hahahaha widziałem ze to napiszesz!!!!!
Mam tylko filet w zapasie...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4203
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #6 - 17. Jun 2018 at 07:10
Print Post  
Niebieskie wnętrzności super, tylko jakoś mi nie pasuje zwykły biały front obudowy. Wiem, że to nie ta epoka, ale color-matched hardware aż się prosi o duże okno i odpowiednią fasadę!
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #7 - 17. Jun 2018 at 10:58
Print Post  
Ja to widzę tak, że każdy ma jakiś swój klimat. Jeden bardziej lubi 286 inny lubi pentium 4. Kolejny tylko AMD a inny Intel itp. itd. Smiley

Robiąc ten zestaw postawiłem sobie pewne ramy.
- Możliwie najmocniejsza konfiguracja - choć świadomie zrezygnowałem z przejściówki i tualatinów (choć jest niebieska)
- Musi być na wypasie... dlatego Ti500 bo to najmocniejsza karta, którą u siebie widzę ze względu na wiek, dlatego niebieskie pamięci zdobyte w pocie czoła po wielu miesiącach poszukiwań - choć mogłem wykorzystać nakładki lub użyć tych w "skorupkach a'la ddr" ale te były wykrywane jako pół, lub wcale... niebieskie PCB jest rzadsze i autentyczne - nie mododwane. Dlatego niebieskie v2 bo nie dość, że niebieskie to raczej mało spotykane - nie mówiąc już o prototypowym gravisie. Tak samo ten keenwood czy obudowa NOS.
- Autentyczność - nie wyobrażam sobie malowania i jakiś dziwnych moderskich rzeczy. Ma być niebieskie PCB i ma być oryginalnie. Moge przymróżyć oko na pewne zabiegi, które mogłem zrobić "w epoce" jak doklejenie radiatorów do V2 - bo są to identyczne radiatory jak miały niektóre modele - taki sam wymiar, ilość żeberek itp. Poza tym doklejam je na termo-membranę co znaczy że bez żadnego problemu mogę je zdjąć i nie będzie śladu. CF też dopuszczam 100% ze względu na praktyczność użyca itp. Tasiemkę sobie zrobiłem z fdd - bo wtedy też mogłem sobie taką sam zrobić a byłoby ładniej. Nie widzę mozliwośći wsadzenia tego w obudowę z 2007 roku bo jest niebieska. Zestaw jest niebieski "sprzętowo" ale nie chodzi mi o to by by caluteńki niebieski lub miał niebieski gdzie tylko się da - dlatego nie zdecydowałem się na TDK od Kosiary tylko na Kenwood'a bo po prostu lepiej pasuje.
- Przyznam, że zastanawiam się czy pianka pod spodem nie jest już za dalekim "modowaniem" ale zestaw prezentuje się na niej dużo lepiej, bardzo lubię taką podstawę i mogę ją bezinwazyjnie w każdej chwili zdjąć. Druga rzecz, która mnie gryzie to modowanie zasilacza ale tutaj przyczyny czysto estetyczne biorą górę. Zestaw zepsuty przez tonę kabli to już nie to samo - więc powiedzmy że tutaj przede wszystkim chodzi o hardware połączony z płytą a nie o całość - zasilacz jest niebieski bo jest ale gdyby był biał to by mi to nie przeszkadzało.
- Obudowa musi być typowo retro czyli szara. Nie wyobrażam sobie jakiś innych bo totalnie straciło by dla mnie ten klimat. Ładna, nowa, czyściutka obudowa, a w środku zestaw składany "na zamówienie"...
- Zgodność lat podzespołów ma jakieś znaczenie ale nie jest na pierwszym planie. Stąd karta graficzna, która jest o rok-półtora nowsza od płyty i procka czy dźwiękówka która jak by nie patrzeć jest o dwa lata starsza - podobnie v2. Choć nie wyobrażam sobie jakiegoś geforca FX czy 6600 itp. Ale jakbym w tamtej epoce miał taki zestaw to byłbym totalny-kozak  Cool
- no i w środku musi być "po mojemy" czyli totalny maksymalny porządek Wink

Poza tym po prostu tak robię ten zestaw abym go czuł... aby robienie go dawało mi satysfakcję  i nie było żadnych zgrzytow które mi przeszkadzają.

Szykuję się na to trochę jak na zlot samochodów w usa. Każdy pokazuje to co najbardziej mu się podoba. Nie pod publikę (choć to na pewno też - miło mi będzie jak powiecie - wow ale zmontowałeś fajny zestaw) tylko dla siebie. Jedni pokazują totalny współczesny mod z komuterami, inny sprzet 100% oryginalny od opon po lakier... inni modują że z tyłu mają 1000W głosniki itp... ale wszystko dzieje się woków muscle carów itp; Smiley

  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #8 - 17. Jun 2018 at 12:55
Print Post  
Batyra wrote on 16. Jun 2018 at 20:47:
Mam super-cienką taśmę dwustronną termoprzewodzącą 3M do przyklejania radiatorów i chyba zmoduje swoje V2 bo mam idealne czarne radiatory 27x27mmx5mm. Jakby co zawsze moge je bezinwazyjnie zdjąć a bedzie to fajnie wyglądac i może nawet coś da?


Da, tylko taśma jak najcieńsza, taka do 0,3mm.
Batyra wrote on 17. Jun 2018 at 10:58:
Ja to widzę tak, że każdy ma jakiś swój klimat. Jeden bardziej lubi 286 inny lubi pentium 4. Kolejny tylko AMD a inny Intel itp. itd.


Ja tam podziwiam kunszt twoich zestawów. Nie ma znaczenia, czy SS7,..., czy s775. Pięknie wyglądają, jeszcze pamiętam ten czerwony. Czekam na zakończenie projektu niebieskiego PIII  Grin
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #9 - 17. Jun 2018 at 13:09
Print Post  
barwniak wrote on 17. Jun 2018 at 12:55:
Da, tylko taśma jak najcieńsza, taka do 0,3mm


Dokładnie tak... moja ma 0,05mm więc cieńszej chyba się nie da.
(You need to Login or Register to view media files and links)

barwniak wrote on 17. Jun 2018 at 12:55:
a tam podziwiam kunszt twoich zestawów. Nie ma znaczenia, czy SS7,..., czy s775. Pięknie wyglądają, jeszcze pamiętam ten czerwony. Czekam na zakończenie projektu niebieskiego


Dzięki! Na prawdę mi miło. Ja lubię dłubać w takich rzeczach... dopracowywać i dopieszczać zestawy... to mnie uspokaja.

barwniak wrote on 17. Jun 2018 at 12:55:
jeszcze pamiętam ten czerwony

Tak kusi mnie aby też go złożyć znowu. Mam drugą identyczną obudowę i przygotować oba tak samo "perfect"... fajni by było.
Najpierw muszę mieć czerwonego GF. czekam na niego. Może sie uda. No jeszcze czerwona taśma od MSI bedzie potrzebna wtedy.


Szkoda tylko że nie było czerwonych V2  Cry
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #10 - 17. Jun 2018 at 13:13
Print Post  
(You need to Login or Register to view media files and links)
a buda z 2003 moze byc? D:
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #11 - 17. Jun 2018 at 13:32
Print Post  
Batyra wrote on 17. Jun 2018 at 13:09:
Szkoda tylko że nie było czerwonych V2  Cry


Ale były czarne V2. A czarny do czerwonego bardzo ładnie pasuje. Kable można też dać czarne.
  
Back to top
 
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #12 - 17. Jun 2018 at 13:33
Print Post  
kazeobi wrote on 17. Jun 2018 at 13:13:
(You need to Login or Register to view media files and links)
a buda z 2003 moze byc? D:


Łomatko... nieeee... tylko nie to... hahah... wiem wiem aluminiowa itp... ale to chyba najbrzydsza buda na świecie Smiley - nie zupełnie nie czuję tego klimatu. Ma byc czysto i minimalistycznie. Prawdziwe retro dlatego buda, którą mam jest dla mnie idealna. Wiecie, ze ja nie lubię cekinów, ledów rgb kolorowych jarmarków blaszanych... Dla mnie retro jest w takich prostych obudowach jak te Wasze Chefteki czy takie proste szare. Poza tym buda, klawcia itp. chciałbym aby były NOS bo to jednak inaczej wygląda...

nawet teraz korzystam z najprostrzej obudowy. super wyciszonej bez żadnych okien itp. itd...
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Batyra
VIP Member
*****
Offline


collection.batyra.pl

Posts: 7067
Location: Lublin
Joined: 11. Jul 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #13 - 17. Jun 2018 at 13:35
Print Post  
barwniak wrote on 17. Jun 2018 at 13:32:
Ale były czarne V2. A czarny do czerwonego bardzo ładnie pasuje. Kable można też dać czarne


Tak to wydaje się być jedyną alternatywą. Choć w takim wypadku użyłbym swojego Quantum3D obsydian2 X24 - bo jest czarny, rzadki jak diabli i do tego "kanapka" sli na jednej karcie...

Może coś się znajdzie czerwonego - byłoby SU-PER.
  
Back to top
WWW  
IP Logged
 
barwniak
Senior Member
****
Offline


Universe Entrophy

Posts: 2228
Joined: 18. Nov 2016
Gender: Male
Re: BlueDragon / P3 / GA-BX2000+ / V2SLI / GF3Ti500
Reply #14 - 17. Jun 2018 at 13:43
Print Post  
Batyra wrote on 17. Jun 2018 at 13:35:
Może coś się znajdzie czerwonego - byłoby SU-PER.
                   


Czerwonego Voodoo to nie widziałem nawet na obrazkach  Cheesy

Chyba przyjdzie dać czerwone ATI + czarne Voodoo 2.
Niebieskie to robili jeszcze voodoo banshee, miałem takie przed laty Wink

PS Można jeszcze oliwkowe Wink
  
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 9
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top