Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Gracie w grę ? (Read 15249 times)
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #45 - 14. Nov 2018 at 19:09
Print Post  
Ja obecnie "łoję" w Quake Champions. Ależ to jest genialne. Pełnokrwisty spadkobierca pierwszych trzech Quake-ów, doskonała wydajność, piękna grafika, szybka akcja, znakomity gameplay. Wcześniej trochę grałem w "nowego" Unreal Tournament, ale przy Champions to niższa półka i trochę jakby poprzednia epoka...

No przypominają mi się czasy Quake 3 i UT'99 kiedy w obu grach wymiatałem i rzadko kiedy kończyłem Deathmatche na polskich serwerach na innym niż 1 miejscu (z resztą i w QC teraz jak po tych 18 latach wróciłem do formy - radzę sobie całkiem nieźle :] ).
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #46 - 14. Nov 2018 at 19:12
Print Post  
@VooDooMan Ciekawy jestem, czy znasz grę pt. Sacrifice. To jest moim zdaniem najładniejsza gra jaka wyszła w 2000 roku. Gra jest pod DX7.0 ale developerzy zastosowali w niej wiele technologii autorskich typu krzywe parametryczne, dodatkowo engine na bieżąco dostosowuje detale (liczbę trójkątów) postaci i otoczenia w zależności od wydajności kompa, co powoduje, że pełnię wydajności i splendoru wizualnego osiągniesz na grafie typu Radek X800. Postacie mają niesamowite animacje i to wszystko w grze, która powstała za czasów GeForce256. Jest to mój główny benchmark jeżeli chodzi o karty graficzne od lat. Szczerze polecam. Jak zainstalujesz grę i w opcjach wszystko na najlepszą jakość ustawisz to wyjdz do głównego menu gry i nie ruszaj nic. Odpali się gameplay  gry i będziesz się mógł delektować niesamowita grafiką, która nawet dziś wygląda imponująco.
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #47 - 14. Nov 2018 at 19:36
Print Post  
@ udam_u
Grałem jak pros w demo Sacrifice na TNT2 M64 Tongue
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #48 - 14. Nov 2018 at 19:47
Print Post  
He he he no to mega bo ja też zacząłem od demka, nie pamiętam na 100% ale wydaje mi się, że z płytki dołączonej do gazety Reset. (: Ja miałem wtedy Durona 850 i GF2MX, na tym sprzęcie gierka już pokazywała pazura ale w pełni rozwinęła skrzydła jak zrobiłem upgrade do GeForce 4Ti 4200 64MB (ta miała fajne pamięci 3.6ns) od MSI, która wybrałem też nie bez przypadku, bo kilka fajnych gier było do niej dołączonych, m.in. właśnie Sacrifice. Przeszedłem tę grę chyba z 5 razy, tak mnie zafascynowała. Nigdy więcej żadna inna gra tego rekordu nie pobiła. Cheesy Jakie na Tobie ta gra wywarła wrażenie? (:

PS. na M64 dało się grać? (: Mega pros musiałeś być. ^^
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
VooDooMan
Forum Moderator
*****
Offline


Retro Martyr

Posts: 3061
Location: Wielkopolska
Joined: 30. May 2012
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #49 - 14. Nov 2018 at 20:30
Print Post  
HanJammer wrote on 14. Nov 2018 at 19:09:
Ja obecnie "łoję" w Quake Champions.


No patrz jaj trafiłeś(zapewnie przypadkiem) ale Quake Champions jest podobno oparty na Silniku Saber 3D, tym samym na którym powstał Will Rock, tylko że w zupełnie innej wersji oczywiście Tongue

udam_u wrote on 14. Nov 2018 at 19:12:
VooDooMan Ciekawy jestem, czy znasz grę pt. Sacrifice. To jest moim zdaniem najładniejsza gra jaka wyszła w 2000 roku. Gra jest pod DX7.0 ale developerzy zastosowali w niej wiele technologii autorskich typu krzywe parametryczne, dodatkowo engine na bieżąco dostosowuje detale (liczbę trójkątów) postaci i otoczenia w zależności od wydajności kompa, co powoduje, że pełnię wydajności i splendoru wizualnego osiągniesz na grafie typu Radek X800. Postacie mają niesamowite animacje i to wszystko w grze, która powstała za czasów GeForce256. Jest to mój główny benchmark jeżeli chodzi o karty graficzne od lat. Szczerze polecam. Jak zainstalujesz grę i w opcjach wszystko na najlepszą jakość ustawisz to wyjdz do głównego menu gry i nie ruszaj nic. Odpali się gameplay  gry i będziesz się mógł delektować niesamowita grafiką, która nawet dziś wygląda imponująco.
                   


Wielkie dzięki za tą recenzje! Na pewno ją wypróbuję bo po tym co piszesz oraz po screenach zapowiada się na prawdę ciekawie Smiley Nie zmam wielu gier ogólnie, ale im starsza i z lepszą grafika tym lepiej Wink
  

"...ale najpierw zrozumcie mój ból"
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #50 - 14. Nov 2018 at 21:02
Print Post  
Szczerze polecam Sacrifice Tobie i innym, nikt się nie zawiedzie. Wersja z GoG chodzi bez problemu na WinXp, czy pod Win98, tego nie wiem (oryginalna chodziła). Jakbyś miał inną wersję to koniecznie zadbaj o instalacje Patch 3. Wersja z GoG ma go już w sobie. Aha i polecam wersje angielską, pomimo tego, że polska była bardzo dobra jak standardy tamtych czasów to angielska jest genialna, ponieważ znanych aktorów zatrudnili do tego (w polskiej zresztą też). Muzyka też jest genialna, skomponowane utwory zagrała orkiestra symfoniczna z miasta...nie pamiętam już jakiego ale w napisach po ukończeniu gry jest ta informacja. Ta gierka wiele nagród zgarnęła i miała wyłącznie rewelacyjne recenzje w magazynach growych (typu 9/10). Z niewiadomych przyczyn nie zyskała należnej jej popularności. Shiny bardzo dużo rozgłosu narobiło przed premierą Messiah i sporo krytyki na nich spadło, między innymi za kontrowersyjne reklamy z Papieżem trzymającym cygaro. Z tego powodu Sacrifice był tworzony po cichu i aż do premiery właściwie nikt o tej grze nie wiedział, że powstaje. Czas pokazał, że aż za bardzo po cichu  grę robili... (:

Aha gra ma wbudowany licznik FPS, który aktywuje się klawiszem F8. Jednokrotne wciśnięcie to tylko ilość FPS a dwukrotne daje szczegółowe informacje ile FPS, ile trójkątów w danym momencie engine renderuje, ile zmian geometrii i tekstur (świat tej gry jest bardzo plastyczny, nie to co typowe gry z tamtych czasów), czy nawet ile kB tekstur jest w danym momencie wykorzystywanych. ^^
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #51 - 14. Nov 2018 at 22:18
Print Post  
VooDooMan wrote on 14. Nov 2018 at 20:30:
No patrz jaj trafiłeś(zapewnie przypadkiem) ale Quake Champions jest podobno oparty na Silniku Saber 3D, tym samym na którym powstał Will Rock, tylko że w zupełnie innej wersji oczywiście Tongue


Nie przypadkiem, Twój post i post o Quake 4 mi 'przypomniał', że mogę o tym wspomnieć. Quake Champions jest oparty o hybrydę Saber 3D i ID Tech.

  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #52 - 14. Nov 2018 at 22:20
Print Post  
udam_u wrote on 14. Nov 2018 at 21:02:
Szczerze polecam Sacrifice Tobie i innym, nikt się nie zawiedzie.

Ty nas nie lubisz, tyle czasu z zycia chcesz nam pokrasc... Wink
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #53 - 14. Nov 2018 at 22:33
Print Post  
Bardziej się obawiam, że Wasze rodziny mnie znienawidzą jak zaczniecie obcować z Sacrifice. xD Dlatego pierwsza zasada -> nie wspominamy nikomu od kogo to znamy. Cheesy

BTW przypomniała mi się reklama Quake 3 zamieszczana w gazetach przed premierą. Cheesy
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #54 - 15. Nov 2018 at 07:22
Print Post  
udam_u wrote on 14. Nov 2018 at 19:47:
PS. na M64 dało się grać? (: Mega pros musiałeś być. ^^

Działało tak jak wszystko inne, czyli kiepsko Tongue Najbardziej wymagająca gra jaką przeszedłem na tej karcie, to GTA3. Momentami było 4FPS Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


“Here Be Dragons”

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #55 - 15. Nov 2018 at 07:39
Print Post  
He he he ja też takie tytanicznej próby w młodości podejmowałem. Przykładowo przeszedłem całego Q1 na 486 na 8fps bez dźwięku, bo karty muzycznej nie miałem. Cheesy
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
8art33z
Full Member
***
Offline


Retro since 1979

Posts: 793
Location: Zjednoczony Poznań
Joined: 20. Mar 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #56 - 15. Nov 2018 at 08:19
Print Post  
HanJammer wrote on 14. Nov 2018 at 19:09:
Ja obecnie "łoję" w Quake Champions. Ależ to jest genialne. Pełnokrwisty spadkobierca pierwszych trzech Quake-ów, doskonała wydajność, piękna grafika, szybka akcja, znakomity gameplay. Wcześniej trochę grałem w "nowego" Unreal Tournament, ale przy Champions to niższa półka i trochę jakby poprzednia epoka...

No przypominają mi się czasy Quake 3 i UT'99 kiedy w obu grach wymiatałem i rzadko kiedy kończyłem Deathmatche na polskich serwerach na innym niż 1 miejscu (z resztą i w QC teraz jak po tych 18 latach wróciłem do formy - radzę sobie całkiem nieźle :] ).


Przyznaje, Quake Champions dobry. Gra jest bardzo dynamiczna, kojarzy mi się to z Q1 gdzie wszystko było mega szybkie Smiley
  

486SX-33MHz / BEK-P405 / 64MB / Sound Blaster 16 (CT2290) / S3 Trio64V+
Pentium MMX 200@250MHz / PcPartner 35-8333 / 128MB / Sound Blaster AWE64 (CT4520) / Matrox Millenium II + 3Dfx Voodoo 4MB
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #57 - 15. Nov 2018 at 09:29
Print Post  
udam_u wrote on 15. Nov 2018 at 07:39:
He he he ja też takie tytanicznej próby w młodości podejmowałem. Przykładowo przeszedłem całego Q1 na 486 na 8fps bez dźwięku, bo karty muzycznej nie miałem. Cheesy

Tak samo grałem na A1200/040-33  Wink chociaż-nie, dźwięk był!
w 320x200 to jeszcze jakoś nawet szło...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Neo
Senior Member
****
Offline


OC freak

Posts: 4209
Location: Birkenhead
Joined: 04. Jan 2016
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #58 - 15. Nov 2018 at 10:32
Print Post  
HanJammer wrote on 14. Nov 2018 at 19:09:
No przypominają mi się czasy Quake 3 i UT'99 kiedy w obu grach wymiatałem i rzadko kiedy kończyłem Deathmatche na polskich serwerach na innym niż 1 miejscu (z resztą i w QC teraz jak po tych 18 latach wróciłem do formy - radzę sobie całkiem nieźle :] ).


No to trzeba zrobić meczyk w Q3 i UT'99, starcie championów - Ty, ja i forteller (jesteśmy zwycięzcami turnieju ze zlotu). Umówmy się na jakąś datę, to zapakuję Savage'a do SS7 Cheesy
  

DIY woodbox: AMD 386DX40, 8MB RAM, Trident TVGA9000C 512kB, Aztech Pro16 ABI (AZT2316), Primax SoundStorm Wave M16B 1MB (GUS Classic clone), ST3491A
Socket 7: AOpen AP59s, Cyrix M II-300GP (225 MHz), 64MB SDRAM, SiS 6326 8MB SGRAM, SB32 CT3670 8MB, 9.1 GB IBM SCSI HDD, Win98FE
Socket A: WinFast K7S741, Sempron 2400+ @1960MHz water cooled, 1 GB DDR400, WinFast Geforce 6600 128MB, Audigy SB0090, PCI SATA card (SIL3114), 80GB IDE HDD 3.5", 160GB SATA HDD 2.5",
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Gracie w grę ?
Reply #59 - 26. Nov 2018 at 17:38
Print Post  
Co do UT'99 - jak najbardziej! Mam nawet wersję z GOGa, która działa bez problemów na współczesnym PC. Ale równie dobrze może być i na starszym (chociaż Riva TNT @ K6-2 450 to trochę za mało do gry w przyzwoitej jakości).

Tymczasem nie gram, ale będę grał już za kilka tygodni:
(You need to Login or Register to view media files and links)

Tylko uważajcie bo szczęka opada jak się na to patrzy. I ta muzyka...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top