Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 11 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) AGD do mieszkania (Read 40322 times)
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
AGD do mieszkania
03. Sep 2018 at 23:19
Print Post  
Widziałem, że kilka osób tutaj wprowadzało się do nowych mieszkań/domów. Jako że stoję aktualnie przed wyborem AGD do mieszkania - może coś polecacie? Lista potrzebnych rzeczy jest standardowa: Piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, zmywarka, okap - to wszystko do zabudowy. Budżet do 2000 PLN na wszystko poza lodówką - tu do 2500 PLN (jestem skłonny dołożyć gdzieś do 500 PLN jeśli będzie coś naprawdę fajnego). Do tego jeszcze pralka i suszarka (oddzielne).

Na chwilę obecną przejrzałem Boscha i Siemensa i mam jakieś swoje typy. Całą noc zajęło mi odkodowanie co u nich znaczą numery modeli. W tej chwili przerabiam Electroluxa - tutaj jest jeszcze większy syf. Poza literą odpowiedzialną za kolor frontu nic nie wiem.

To co mnie martwi to gwarancje po 24 m-ce. Widziałem już w akcji piekarniki Szajsunga, które się buntowały i mówiły, że teraz to one nie będą piekły. Z tego co widzę większość nowych tak działa, a jak znam życie wymiana pogwarancyjna sterownika przewyższa cenę piekarnika. Rodzice jakiś czas temu wymieniali płytę indukcyjną, bo chyba po 5 latach padła. Tam też słowo-klucz "moduł mocy", panie! drogo będzie, panie! kup pan nową płytę.

Ktoś w ogóle z was robi jakieś bardziej zaawansowane rzeczy w kuchni? Warto inwestować w np. pieczenie z parą wodną w piekarniku?
  
Back to top
IP Logged
 
sajmon
Forum Administrator
******
Offline


Old games!

Posts: 3597
Location: Czeladź / Śląsk
Joined: 22. Mar 2016
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #1 - 03. Sep 2018 at 23:25
Print Post  
Co do Boscha zapytaj Callahana  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: AGD do mieszkania
Reply #2 - 03. Sep 2018 at 23:28
Print Post  
sajmon wrote on 03. Sep 2018 at 23:25:
Co do Boscha zapytaj Callahana  Grin

No właśnie jakoś tak kojarzyłem Callahana z Boschem/Siemensem, ale szukajka mi nic nie znajduje Sad
  
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #3 - 04. Sep 2018 at 00:04
Print Post  
Mam już dość długo piekarnik electrolux (EEB8585POX , dość trafna recka tego modelu - już nie do kupienia - tutaj: (You need to Login or Register to view media files and links) ) z pieczeniem parowym, i poza pieczeniem chleba, to jest raczej zbędny bajer, podobny rezultat (para w piekarniku) uzyskał znajomy po prostu wrzucając co jakiś czas kostki lodu na patelnie, która jest w piekarniku (fakt, patent może nie działać, jeśli piecze się coś, co może opaść przez otwarcie piekarnika). Jeśli dużo pieczesz to lepiej kup z pyrolizą niż parową, bo ch*** strzeli Cię przy czyszczeniu... na pewno bardzo przydatna jest termosonda, o wiele wygodniej piecze się ryby niż z takim bez. Piekarnik też daje radę też przy wypiekaniu elektroniki, ale to chyba nie o to chodzi kupując sprzęty AGD Tongue Temperatura maksymalna jest dość niska, 230C. Ale jakbym miał kupić jeszcze raz, to bym kupił.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #4 - 04. Sep 2018 at 02:07
Print Post  
Wszystko się psuje. Ja mam pralkę Boscha (topowy model sprzed 10 lat) - naprawiałem już dwa razy. Raz grzałka, raz termostat i cośtam.
W lodówce Electrolux też już coś naprawiałem...
Padają elementy, które wskazują na celowe postarzanie sprzętu (w lodówce był to kondensator - oczywiście jakiś nietypowy, którego nie udało mi się dobrać, wymieniłem całą płytkę za 150 zł).
Dla odmiany w dwóch mieszkaniach płyta indukcyjna i piekarnik Mastercooka działa świetnie - w jednym od 10 lat, w drugim od 7. Tyle, że Mastercooka już nie kupisz ;]
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bĆ³lu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #5 - 04. Sep 2018 at 10:34
Print Post  
Wszystkie sprzęty są bezawaryjne dopóki się nie zepsują  Wink
Na nic są rady typu: Bo mi się nie zepsuło albo popsuło się dwa razy.
Jako, że siedzę w serwisie od środka-obok fabryki to stwierdzam, że dzisiaj można wybrać to co jak się zepsuje da się naprawić, padnie jeszcze na gwarancji albo da się prostym zabiegiem zapobiec poważnej awarii. I wtedy sprzęty służą latami, a znajomi mi nie dzwonią z pretensjami. A są sprzęty gdzie naprawiaczami są domorośli poławiacze złomu z umową autoryzacyjną i zerową wiedzą-ci najwięcej piszą bzdur do naszych klientów na elektroda.pl.
Mogę doradzić co kupić żeby nie było wtopy z możliwościami urządzenia, wtopy na chwyty marketingowe, typowr usterki i zapobieganie im, błędy w obsłudze, podać listę kodów błędów, listę części i ceny, mogę naprawić gwarancyjnie i odpłatnie, ale nie podam Ci urządzenia i typu, które będzie bezawaryjnr-bo takiego nie ma. Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: AGD do mieszkania
Reply #6 - 04. Sep 2018 at 10:50
Print Post  
Okay, to napisz co polecasz (budżet taki, jak napisałem w pierwszym poście - 2000 PLN za każdy element, 2500 PLN za lodówkę, margines powiedzmy 500 PLN jeśli jakaś funkcjonalność byłaby szczególnie pożądana). Skonfrontuję to ze swoimi typami.
  
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #7 - 04. Sep 2018 at 11:08
Print Post  
GL1zdA wrote on 03. Sep 2018 at 23:19:
To co mnie martwi to gwarancje po 24 m-ce.

W BSH jest 25  Wink

GL1zdA wrote on 03. Sep 2018 at 23:19:
Piekarnik, płyta indukcyjna, lodówka, zmywarka, okap - to wszystko do zabudowy. Budżet do 2000 PLN na wszystko poza lodówką - tu do 2500 PLN (jestem skłonny dołożyć gdzieś do 500 PLN jeśli będzie coś naprawdę fajnego). Do tego jeszcze pralka i suszarka (oddzielne).


Najpierw to powiedz mi:

1. Kuchnia.  Ile osób ma z tego przybytku korzystać?
a) Płyta ind. Ile osób będzie korzystało z płyty? 60cm-90cm? Czy wodę będziecie gotować płytą ind? Jak często będziecie gotować na płycie posiłki/gotujecie codziennie?
b) Okap. Jaki? podszafkowy z wyciągiem czy jakiś szklany kloc, 60cm/90cm, kominowy/naścienny/wyspowy? Często korzystacie z wyciągu w ogóle? Chyba,że w blacie...?
c) Zmywarka. 60cm/45cm? Całkowicie zintegrowana?/Fronty z uchwytem? Jakiś bajer typu wyswietlacz na podłogę?
d) Piekarnik. Do czego będzie używany? Jak często? Standardowy czy np: kompakt z mikrofalą?
e) Lodówka...w sensie chłodziarko-zamrażarka do zabudowy czy naprawdę lodówka(zamrażalnik w środku)? Od razu zaznaczam, że nie ośmielę się doradzić w 100% urządzenia do zabudowy... dzisiaj jest taka masakara w tych sprzętach, że porażka... Dochodzi problematyka zabudowy przez fachmanów:jak zamontują urządzenie ciepłe-niewłączone to masz bankowo usterkowy sprzęt potem...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #8 - 04. Sep 2018 at 11:13
Print Post  
Callahan wrote on 04. Sep 2018 at 10:34:
A są sprzęty gdzie naprawiaczami są domorośli poławiacze złomu z umową autoryzacyjną i zerową wiedzą-ci najwięcej piszą bzdur do naszych klientów na elektroda.pl.

Generalne "rady" z elektrody, ktore pamietam (pisze bardziej informacyjnie i jako ciekawostka):
- bosch/siemens jest dobry do mokrych (pralka/suszarka/zmywarka) a electrolux do cieplych (piekarnik/indukcja)
- electroluxy kupowac produkowane w niemczech, nie we wloszech (informacja o fabryce jest na naklejce w srodku)
- pralki bosch/siemens tylko z polski/niemczech bo nie maja sklejanych bebnow, te rosyjskie/tureckie maja klejone i nie da sie lozysk wymienic osobno

Ile to jest warte?  Tyle co nic, ale czlowiek nie straci 3 dni na czytanie bzdur i wymyslow Smiley

@GL1zdA,
A jaka masz koncepcje kuchni? bo np. inox miewa rozne odcienie i okap obok piekarnika czy lodowki moze wygladac jak kupa.


A, jeszcze ktos mi kiedys wspominal, ze AGD mozna kupic w ikeii, bo na lepsze/drozsze sprzety ma 5 lat gwarancji, a np.: (You need to Login or Register to view media files and links) ten piekarnik na 99% produkuje electrolux.
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #9 - 04. Sep 2018 at 11:21
Print Post  
kazeobi wrote on 04. Sep 2018 at 11:13:
pralki bosch/siemens tylko z polski/niemczech bo nie maja sklejanych bebnow, te rosyjskie/tureckie maja klejone i nie da sie lozysk wymienic osobno

Nie bębny tylko zbiorniki  Cool Niemieckie 60cm też są już sklejone  Grin Polskie jeszcze nie. Ale 45cm i z Rosji i Niemiec są rozkręcalne nadal. Ale uwierz... nie łożyska padają najczęściej - i nie uwierzyłbyś co jest powodem padania łożysk w ogóle Wink
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: AGD do mieszkania
Reply #10 - 04. Sep 2018 at 11:24
Print Post  
Wszystko do zabudowy.
1) Póki co tylko żona i ja, w przyszłości pewnie dzieci.
a) Płyta - Dwie osoby, 60 cm. Co do wody, to nie wiem, w tej chwili gotujemy elektrycznym czajnikiem, ale nie zastanawiałem się nad zmianą - a to ma znaczenie?. Możemy przyjąć że codziennie gotujemy obiad.
b) Okap podszafkowy, 60 cm. W tej chwili nie korzystamy z wyciągu, bo w wynajmowanym mieszkaniu jest kiepsko działający, natomiast bardzo nam na nim zależy w nowym, bo to jest aneks kuchenny, a nie oddzielna kuchnia. Widziałem taki bajer, że okap się komunikuje z płytą i sam ustawia obroty ( (You need to Login or Register to view media files and links) z tą płytą: (You need to Login or Register to view media files and links)
c) Zmywarka: 60 cm. Całkowicie zintegrowana. Tutaj jeszcze słabo się orientuję w możliwościach. Wiem, że są różne metody mycia sztućców - szuflada i koszyk, ale nie wiem jakie są wady i zalety obu. W domu rodziców używamy normalnie koszyka i raczej nie było problemów. Z rzeczy, które widziałem, a wydawały mi się fajne, to Electrolux np. potrafi uchylać zmywarkę po myciu, żeby naczynia od razu schły. Widziałem też, że mają fajne podnoszące się kosze na talerze. Ten model dokładnie: (You need to Login or Register to view media files and links). Co prawda znacząco nagina budżet (3000 PLN), ale robi wrażenie i z tych wszystkich rzeczy kuchennych chyba najrzadziej się psuje.
d) Do pieczenie ciast i mięsa. Używany kilka razy w miesiącu (powiedzmy do 2 razy na tydzień). Bez mikrofali.
e) Myślałem o chłodziarko-zamrażarce. Rodzice po 10 latach chyba swoją musieli wymienić, bo przestała działać (montowane przez firmę, która dostarcza meble do zabudowy i jest partnerem Bosch/Siemens).
  
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #11 - 04. Sep 2018 at 11:26
Print Post  
Nie wiem, nie znam sie, pisze z pamieci co lata temu wyczytalem tracac 3 dni zycia... Wink

A padanie lozysk... przeladowanie/niewypoziomowanie, ew. nie zdjecie blokad?
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #12 - 04. Sep 2018 at 11:40
Print Post  
To jeszcze takie pierdółki. O elektrolux nic nie powiem, nie dotykam, choć pracują ze mną koledzy z serwisów takich firm.
1. Jest przyłącze 3 fazowe?
a) Czyli normalna płyta, bez poszerzania, śledzenia garnków, bo mistrz kuchni nie korzysta...? Boosta ma każda do gotowania wody-taniej niż elektrycznym czajnikiem.
Rant płyty jaki?
b) Raczej wyciągu używasz w połączeniu z hałasem niż siłą ciągu. Nie zawsze włącza się okap do gotowania.
c) Jak jest szuflada to nie wyciągasz sztućców za "komorę, zagłębienie" czy jak tam nazwać-"komorę zupną" tylko za uchwyt, jak z szuflady. Kwestie higieniczne. Uchylanie drzwi to tzw Eco Suszenie, nie electrolux to wymyślił. To sposób na niedosuszanie w dzisiejszych eco-sprzętach myjącyh na małej ilości wody, która to gromadzi za mało energii żeby potem odparować wilgoć Roll Eyes BSH windy w zmywarce nie zamontuje,ani witryn myjących, kółek spryskujących-bo wiedzą czym i dlaczego myje zmywarka  Wink I wiedzą dlaczego potem electrolux/whirlpool nie domywa....
d) Czyli piroliza przydałaby się?
e) .....
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
GL1zdA
Senior Member
****
Offline


Alpha Powered

Posts: 1049
Location: Warszawa
Joined: 14. Apr 2017
Gender: Female
Re: AGD do mieszkania
Reply #13 - 04. Sep 2018 at 12:43
Print Post  
1. Zakładam, że "Wypust eletryczny trójfazowy" to jest to.
a) No właśnie poszerzanie raczej tak, bo np. chciałbym użyć zarówno kawiarki (średnica 10 cm), dużego garnka (25 cm) jak i brytfanki. Śledzenie garnków nie wyglądało szczególnie ciekawie, ale widziałem np. Powermove, ale nie wiem jak to szybko reaguje - czy to działa równie dobrze jak podnoszenie i opuszczanie patelni na kuchence gazowej?
b) Fajnie, żeby jak najmniej hałasował, ale priorytetem dla mnie jest ograniczenie zapachów, które idą na resztę mieszkania. Kuchnie niestety nie szło wydzielić, a zazwyczaj po prostu gotuje z zamkniętymi drzwiami i tak załatwiam sprawę wydajności okapu.
c) No jeśli to jest wygodniejsze, to może być szuflada. Wiem, że żona wspominała o tej szufladzie, wiec mi też pasuje. A Bosch/Siemens też ma takie Eco Suszenie? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.
d) Co do czyszczenia, to sam nie wiem. W tych Boschach/Siemensach jest niby EcoClean, ale gdzieś pisali, że te ścianki trzeba wymieniać i tanie nie są. Pyrolizę wiele osób chwaliło, ale mam przede wszystkim obawy co do wydzielanego ciepła w zabudowie. Lodówka ma być na innej ścianie, obok piekarnika będą szafki, pewnie wypełnione garnkami.
e) Co do lodówki, to pytanie, czy akurat jej nie zrobić poza zabudową. Ona i tak jest na osobnej ściance, patrz obrazek. Lodówka jest w tej dolnej części.
  
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #14 - 04. Sep 2018 at 13:14
Print Post  
c) mam boscha z szuflada, w domyslnym trybie eko ma tez sie otwiera. Szuflada ma te przewage nad koszykiem, ze wkladajac brudne sztucce nie ubrudzisz rak...
d) jest jakas roznica pomiedzi np. 500 stopni przez 10 minut a 250 przez 20? tu i tu tyle samo ciepla wydzieli do szafek...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: [1] 2 3 ... 11
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top