Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) AGD do mieszkania (Read 40320 times)
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #105 - 31. Oct 2019 at 20:09
Print Post  
Czyli piana proszę pana  Cool

I jak to załatwiłeś już?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #106 - 01. Nov 2019 at 01:07
Print Post  
Callahan wrote on 31. Oct 2019 at 14:49:
Sode to wtedy jak nie chcesz używac proszków itp.
W zależności od wielkości bębna. Na typowy 50L to 50-100ml.


Tak tak, dokładnie nie chcę używać tego szajsu w butelce co Ewa z lubością kupuje. Pralka nie wiem ile litrów (Bosch Maxx 5 - swoją drogą problematyczny sprzęt, nie polecę nikomu, w przeciwieństwie do zmywarek Bosch - 2, odpukać, działają bez zarzutu odpowiednio 10 i 7 lat). W każdym razie do prania wsypałem 250 ml Grin nie czekając na podpowiedź i jeszcze łyżkę stołową nadwęglanu sodu.
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #107 - 01. Nov 2019 at 11:33
Print Post  
@ HanJammer


A weź z drzwiczek symbol podaj, pierwsze trzy litery, to 45 czy zwykła 60cm?
Problematyczna powiadasz, ciekawe, w czym masz z tym zacnym sprzętem problem?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #108 - 01. Nov 2019 at 13:57
Print Post  
Na drzwiczkach pralki symbolu brak. Problem był z tym, że od razu po gwarancji przestała się wyłączać (zegar dochodził do 00:01 i tyle). Przestała też grzać wodę. Kupiłem nową grzałkę i termostat, wymieniłem samemu (robiłem to w innych pralkach w przeszłości, i tak skomplikowane nie było to nigdzie - tu trzeba było rozmontować pół pralki, zdjąć kołnierz utrzymywany jakimiś sprężynami, no debilna konstrukcja). Generalnie pralka zaczęła się po tym wyłączać, ale co do grzania wody mam nadal wątpliwości... Z wcześniej używanym Braunem nigdy takich problemów nie było i nadal u ojca służy w ciężkich warunkach, a ma już chyba ze 20 lat ta pralka...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #109 - 01. Nov 2019 at 14:49
Print Post  
Boga się nie boisz....
W tego typu zdjęcie sprężyny z kołnierza, odpięcie zamka, frontu i blendy poniżej frontu z wyjęciem grzałki zajmuje 3 minuty... 6 śrubek torx 20 plus „10” żeby poluzować grzałkę...

Pozostawała minuta do końca, bo nie kończyła grzać, a czas ubiegał, ubiegł, a moduł czekał na temperaturę żeby przejść do następnego kroku. Normalka przy upalonej grzałkę.
A powiedz mi coś o tym tajemniczym termostacie. Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda? Od 1999r nie stosuje się termostatów, wszystko sterowane z modułu z odczytu z ntc wciśniętego w grzałkę....może hydrostat? Przez 10 lat nie widziałem ani jednego uszkodzonego, a robie 100 sprzętów miesięcznie...
Ewidentnie nie ta cześć trafiła do urządzenia skoro zaczęło się wyłączać...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #110 - 01. Nov 2019 at 16:07
Print Post  
Callahan wrote on 31. Oct 2019 at 20:09:
Czyli piana proszę pana  Cool

I jak to załatwiłeś już?

Żona dała mi bana na dotykanie sprzętu, po tym jak musiałem maskownice nóżek w szafkach połamać (opaske oscieżnicy drzwi lepiej wstawić przed szafkami, nie po - a płytodeska nie wytrzymała wygięcia), więc serwisant z 801 191 534 naprawił bez szansy na moje pogorszenie sytuacji...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #111 - 01. Nov 2019 at 20:15
Print Post  
Callahan wrote on 01. Nov 2019 at 14:49:
Boga się nie boisz....
W tego typu zdjęcie sprężyny z kołnierza, odpięcie zamka, frontu i blendy poniżej frontu z wyjęciem grzałki zajmuje 3 minuty... 6 śrubek torx 20 plus „10” żeby poluzować grzałkę...

Pozostawała minuta do końca, bo nie kończyła grzać, a czas ubiegał, ubiegł, a moduł czekał na temperaturę żeby przejść do następnego kroku. Normalka przy upalonej grzałkę.
A powiedz mi coś o tym tajemniczym termostacie. Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda? Od 1999r nie stosuje się termostatów, wszystko sterowane z modułu z odczytu z ntc wciśniętego w grzałkę....może hydrostat? Przez 10 lat nie widziałem ani jednego uszkodzonego, a robie 100 sprzętów miesięcznie...
Ewidentnie nie ta cześć trafiła do urządzenia skoro zaczęło się wyłączać...


Ja już nie pamiętam co i jak to było ze 2 lata temu. Ta sprężyna to jakiś dramat i chory patent. 3 minuty? Z założeniem mordowałem się przynajmniej 30...
Moduł możliwe że wciskany w grzałkę...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #112 - 01. Nov 2019 at 20:21
Print Post  
HanJammer wrote on 01. Nov 2019 at 20:15:
Callahan wrote on 01. Nov 2019 at 14:49:
Boga się nie boisz....
W tego typu zdjęcie sprężyny z kołnierza, odpięcie zamka, frontu i blendy poniżej frontu z wyjęciem grzałki zajmuje 3 minuty... 6 śrubek torx 20 plus „10” żeby poluzować grzałkę...

Pozostawała minuta do końca, bo nie kończyła grzać, a czas ubiegał, ubiegł, a moduł czekał na temperaturę żeby przejść do następnego kroku. Normalka przy upalonej grzałkę.
A powiedz mi coś o tym tajemniczym termostacie. Gdzie takie coś jest? Jak to wygląda? Od 1999r nie stosuje się termostatów, wszystko sterowane z modułu z odczytu z ntc wciśniętego w grzałkę....może hydrostat? Przez 10 lat nie widziałem ani jednego uszkodzonego, a robie 100 sprzętów miesięcznie...
Ewidentnie nie ta cześć trafiła do urządzenia skoro zaczęło się wyłączać...


Ja już nie pamiętam co i jak to było ze 2 lata temu. Ta sprężyna to jakiś dramat i chory patent. 3 minuty? Z założeniem mordowałem się przynajmniej 30...
Moduł możliwe że wciskany w grzałkę...

(You need to Login or Register to view media files and links) ... ja jestem pewien, ze mi poszloby gorzej Wink
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #113 - 02. Nov 2019 at 15:28
Print Post  
kazeobi wrote on 01. Nov 2019 at 20:21:
(You need to Login or Register to view media files and links) ... ja jestem pewien, ze mi poszloby gorzej Wink


Hehehe a ja szczególnie lubię jak ktoś kto zajmuje się czymś na codzień szydzi z kogoś kto ma z danym urządzeniem (czy raczej z jego naprawą) styczność po raz pierwszy...
Fakt jest faktem, że jak podobne podejścia robiłem do innych urządzeń to nie natrafiałem na problemy, przy których drapałem się w głowę zastanawiając się co inżynier miał na myśli... z resztą na Elektrodzie podobne spostrzeżenia na temat naprawy tych pralek mieli o ile pamiętam...
  

"Dziś to już kompletnie inna maszyna i coraz więcej bólu/płaczu/tęsknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #114 - 03. Nov 2019 at 01:03
Print Post  
Wszystko się zgadza.
Urządzenia projektowane za Odrą wykraczają poza nasze słowiańskie przyzwyczajenia. Bo oni myślą też o ew. naprawach, a nie tylko eksploatacji.
Ja na szczęście innych nie naprawialem, nie miałem się jak zarazić i nie miałem problemu do adaptacji myślenia: jak idzie źle to znaczy, że pora na papierosa, bo zacząłeś od dupy strony... i wszyscy moi koledzy, którzy najpierw robili u Włocha, Amica, Whirlpool czy innego mieli z tym problemy: nie, to niemożliwe żeby to było takie proste-zacznę inaczej. I kłopoty, i czas stracony, i telefony: a jak, a co...? A potem się okazywało, że w 40minut idzie wymienić pompoogrzewacz w zeolicie, i to z przerwą na faje razem z papierami. Sprawdźcie na elektrodzie ile to zajmuje albo uszczelnienie misy na e15(10minut z papierami)...
Ja to nazwałem: komplikator (słowiański). My wszyscy mamy ten komplikator wbudowany.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #115 - 03. Nov 2019 at 10:48
Print Post  
AGD jeszcze mnie nie spotkało, ale póki co miałem samochody 1985, 1988, 1992, 1993, 1999 i 2007. I na prawdę zależność jest taka, że im nowszy tym trudniej Tongue
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #116 - 25. Nov 2019 at 11:19
Print Post  
Quote:
Z tym KiN86... to pamiętaj żeby dzień przed montażem włączyć, wrzucić do zamrażalnika z 4 butelki wody i żeby montowali zimną. Drzwi po zamknięciu maja mieć mieć minimum 2mm luzu między frontem, a licem zabudowy. Nie pozwól żeby wkładali jakieś silikonowe gumki do frontu żeby nie klepał. Jak będą klepały to chłodziarka za głęboko siedzi albo fronty są ustawione zbyt blisko drzwi urządzenia. Drzwi mają wewnątrz uszczelki-to na nich ma wystąpić amortyzacja zamykania i uszczelnienie komory.
Na zawiasach będą do założenia fabryczne, białe maskownice:2 na 6cm. Mają ząbek na łepek śrub, które mają zakryć- jak się źle to włoży to drzwi będą się lekko niedomykały. Będzie widać, że maskowniczka nie jest płaska leżąc na zawiasach.
A, początkowo Może wyglądać jakby się fronty nie licowały z szafkami, o ok 2-3mm szczególnie na drzwiach chłodziarki- olej to i sprawdź jak wyglądają po nocy, przed pierwszym otwarciem. To jest punkt odniesienia-ułożenie po nocy. I front drzwi chłodziarki musi być prosty, nie łukowaty.
Majstry będą wybałuszali oczy, olej to, padną stwierdzenia, że przecież oni naście lat to montują. Olej ich. Naście lat po nich poprawiam.

chłodziarka ma mieć wentylacje z tyłu na skraplaczu (kratce)

BEL554MS0 To zwykła transformatorówa. Jak dobrze zabudują-drzwi będą miały równe szczeliny to niezajeżdżalna. Pod warunkiem założenia dystansów po bokach-jeśli są w zestawie-takie czarne motylki z dziurkami na wkręty. Inaczej wkręty prężą na obudowę, która jest baaaardzo plastyczna niestety, i krzywi się.

Sprawdz dobrze instrukcje montażu-nim montery je wyrzucą, bo „niepotrzebne”
A, i ta czarna guma od zmywarki idzie pod front, a nie na zmywarkę

Zapisałem sobie takie notatki. Czy wszystkie te komentarze dotyczą również KIV34X20? Pytam, ponieważ wertuję instrukcję i nie znalazłem niczego co by potwierdzało te słowa, więc albo to po prostu "good practice" które warto zrobić, albo dotyczyło to bezpośrednio KIN86.
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #117 - 25. Nov 2019 at 13:41
Print Post  
Instrukcja jest lakoniczna. Sprawdzi się przy idealnej zabudowie...
KiV to inne urządzenie. Zawiasy meblowe. Ale też nie powinny klepać przy zamykaniu z kąta otwarcia 45st. Też żadnych podkładek silikonowych,drzwi powinny zamknąć się na swojej uszczelce. Też montować schłodzone urządzenie, najlepiej butelki z wodą do środka jako aku chłodu.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1704
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #118 - 25. Nov 2019 at 13:45
Print Post  
Callahan wrote on 25. Nov 2019 at 13:41:
Też montować schłodzone urządzenie, najlepiej butelki z wodą do środka jako aku chłodu.
                   


Wspominałeś o tym parę razy, a mnie intryguje czemu tak trzeba zrobić? Opisał byś w paru słowach czemu? Jak jest różnica/wpływ montażu ciepłego i schłodzonego urządzenia?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #119 - 25. Nov 2019 at 15:27
Print Post  
Na pewno każdy zauważył, że chłodziarka/zamrażarka po zamknięciu dosysa drzwi bardziej do środka. Powietrze w środku jest chłodne, ma niższe ciśnienie. Ciśnienie atmosferyczne napiera na drzwi- efekt dosysania to tak naprawdę efekt napierania z zewnątrz...
W wolnostojącym sprzęcie luzzz.

W przypadku urządzeń zabudowanych mamy podwójne drzwi. Wewnętrzne właściwe i front zawieszony na nich lub częściowo np z przodu.
Ciśnienie napiera na drzwi wewnętrzne bo tylko one mają uszczelkę i zamykają chłodniejszą komorę.
A wiec, gdy ustawiamy front do zabudowy to na ciepłym urządzeniu drzwi nie domykają się do końca - ciśnienie nie napiera. Gdy urządzenie bedzie schłodzone drzwi będą zamykały się głębiej. Jeśli monter nie zrobił odpowiedniego luzu w stosunku front-zabudowa to drzwi wewnętrzne nie zamkną się dokladnie dociskając uszczelkę.
Potem to zależy od długości pracy, temperatury otoczenia i urządzenie pracuje na okrągło z nieszczelnymi drzwiami, gotuje olej, skraplania wilgoć gdzie nie powinna i dalej trup...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top