Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) AGD do mieszkania (Read 40771 times)
Varus
Forum Administrator
******
Offline


3dfx Collector

Posts: 3779
Location: Opole
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #60 - 13. Aug 2019 at 15:41
Print Post  
GL1zdA wrote on 13. Aug 2019 at 13:09:
@Callahan
Jakkolwiek głupio to nie zabrzmi, ale zapytam. Jakich tabletek używać do zmywarki? Kończy mi się opakowanie Finish Classic (tych używałem od początku) i zastanawiam się, czy warto kupować te bardziej odbajerzone, ewentualnie testować innych producentów. Zmywarka SMV68TX04E. A, i napisz co dokręcić tym Torxem 20 żeby działał długo Wink

Polecam filmik, sam używam tych z miejsca pierwszego Wink

(You need to Login or Register to view media files and links)
  

The Administrator.
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #61 - 13. Aug 2019 at 22:34
Print Post  
Z kostkami to zależy od wody. Nie wiem co na filmiku jest. Jak woda jest twarda-pozostawia osad jak wychnie na płycie czy wokół baterii, w kabinie prysznicowej to trzeba ustawić wysoki poziom twardości wody. Wersje z wyswietlaczem mają skalę H00-H07, a bez 1Led-3Ledy. I większa cyfra tym twardsza woda-idzie więcej soli.
Kluczowe żeby zmywarka myła wodą zmiękczoną-śliską wręcz. Wtedy myje do czysta kostkami z tesco po 20gr/szt. Dlatego twardośc wody ustawia się organoleptycznie-ustawiasz twardą aż zmywarka wywali sól na naczyniach-wtedy zmniejszasz wartość o jeden i masz super.


Finish classic to kostki w zasadzie z samym detergentem, bez soli, nabłyszczacza i innych pierdół- i całe szczęscie:zmywarka sama podaje sól tam gdzie trzeba, a nabłyszczacz...pffff... normalnie zmywarka dodaje go 2 krople w ostatniej fazie płukania gorącą wodą w temperaturze wyższej niż mycie zasadnicze, wspomaga to proces suszenia(dokładnie odparowywania z naczyń); i to koniec zastosowania nałbyszczacza (skąd ta nazwa w ogóle skoro to "rinsing aid"?), naczynia umyte do czysta błyszczą się i bez nabłyszczacza.
A teraz niech mi ktos wytłumaczy skąd kostka z funkcją nabłyszczacza wie kiedy ma go uwolnić, skoro programy mają różne przebiegi czasowe od 1h do 4h w związku z powyższym?

Dodać należy,że nabłyszczacz dodany do zimnej wody powoduje silne zapienienie i ślady na szkle a la beznyna w kałuży...


Śruby? Zaraz...
Już.
Dokręca się je torxem 20 nie częsciej niż co pół roku i delikatnie żeby nie przekręcic ich w miejscu... Z reguły idą pół obrotu maks po 1,5 roku. Ich odkręcanie jest spowodowane wibracjami pompoogrzewacza zawieszonego na misce filtra. Wibruje od pestek i innych grubszych drobiń, które czasami wpadają przez okrągły uchwyt filtra.

Generalnie poluzowanie tych wkrętów to 99% przypadków e15 (wyciek wody do aparatury) urządzeń po gwarancji. Od dwóch lat misy są poprawione i górna pokrywa też,ale pestki i kukurydza oraz ziele angielskie swoje robią.
Kilkukrotne olanie e15 powoduje przepalenie pompoogrzewacza i błąd grzałki lub modułu: E09 lub E04.


Różne majstro-januszowe teorie są na necie, wywołują tylko żarty w gronie techników SF. Jest na to zestaw naprawczy do starszych urzadzeń za 70zl, z instrukcją-15 min roboty dla amatora, który czyta instrukcje. Ale nie wolno olać drugiego e15, bo i uszczelka nie pomoże.

Się rozpisałem...
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
konku
Senior Member
****
Offline


All dimensions FX

Posts: 3057
Location: Podhale&Kresy
Joined: 08. May 2012
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #62 - 13. Aug 2019 at 23:31
Print Post  
Mądrego to i dobrze posłuchać. Nareszcie wiele rzeczy stało się dla mnie z tymi kostkami/nabłyszczaczem/solą jasne.  Smiley Gdzie byłeś tyle lat gdy do powyższego dochodziłem eksperymentalnie?  Shocked
  

---=== All those moments will be lost in time, like tears in rain.===---
---===Time has wings. You know, when you realize that you need to appreciate the time, it still goes by fast.===---
-=="Każdy z nas w głębi duszy pragnie być jak ten obcy... przerażająco silny, pozbawiony sumienia, obdarzony czarnym sercem kosmosu, które pozwala przeć naprzód i niszczyć." ==-
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #63 - 16. Aug 2019 at 12:57
Print Post  
Wracam do tematu z bardziej ostateczną listą AGD do mojego przyszłego mieszkania Smiley Zdecydowaliśmy się na tradycyjne, aluminiowo-czarne wykończenia piekarnika i mikrofalówki co pozwoliło nam wybrać tańsze urządzenia. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się na tańszą zmywarkę bez bajerów, ale z szufladą. Oto lista:
Lodówka      KIN86KF31      2570
Piekarnik      HBA5570S0      1600
Płyta      PIE631FB1E      1300
Zmywarka      SMV45EX00E      1670
Mikrofala      BEL554MS0      1340
Okap      DHL555BL      650
Suma            9130
Coś się wyróżnia in minus?
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #64 - 16. Aug 2019 at 13:46
Print Post  
Bierz BFL553MS0, Grill w mikrofali jest zbędny, jak się ma piekarnik, a będzie te 200 zł na retro więcej Tongue
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #65 - 16. Aug 2019 at 14:01
Print Post  
O, i płyta ma wygodne sterowanie.
Z tym KiN86... to pamiętaj żeby dzień przed montażem włączyć, wrzucić do zamrażalnika z 4 butelki wody i żeby montowali zimną. Drzwi po zamknięciu maja mieć mieć minimum 2mm luzu między frontem, a licem zabudowy. Nie pozwól żeby wkładali jakieś silikonowe gumki do frontu żeby nie klepał. Jak będą klepały to chłodziarka za głęboko siedzi albo fronty są ustawione zbyt blisko drzwi urządzenia. Drzwi mają wewnątrz uszczelki-to na nich ma wystąpić amortyzacja zamykania i uszczelnienie komory.
Na zawiasach będą do założenia fabryczne, białe maskownice:2 na 6cm. Mają ząbek na łepek śrub, które mają zakryć- jak się źle to włoży to drzwi będą się lekko niedomykały. Będzie widać, że maskowniczka nie jest płaska leżąc na zawiasach.
A, początkowo Może wyglądać jakby się fronty nie licowały z szafkami, o ok 2-3mm szczególnie na drzwiach chłodziarki- olej to i sprawdź jak wyglądają po nocy, przed pierwszym otwarciem. To jest punkt odniesienia-ułożenie po nocy. I front drzwi chłodziarki musi być prosty, nie łukowaty.
Majstry będą wybałuszali oczy, olej to, padną stwierdzenia, że przecież oni naście lat to montują. Olej ich. Naście lat po nich poprawiam.

Skrajnym przypadkiem jest rozszczelnienie układu po 4-5 latach prze drobne nieszczelności w zamykaniu drzwi. Układ chłodniczy jest nienaprawialny.

Naprawialne są tylko urządzenia wolnostojące typu full nofrost. A tu masz na dole no frost, a góry ścianę płaczu-rurki układu są obudowie zapianowane. I rurki w obudowie w miejscach osłoniętych blachą dokladnie pod uszczelkami drzwi. Dlatego nieszczelność na drzwiach powoduje dostawanie się wilgoci pod blachy, korozje rurek układu, ich korozje i w konsekwencji rozszczelnienie ukladu, ucieczkę czynnika, zgon.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #66 - 16. Aug 2019 at 14:01
Print Post  
Wybrałem BEL554MS0 ponieważ stylem pasuje bardziej do piekarnika HBA5570S0, a rzeczywista różnica w cenie to tylko 140zł.

Callahan wrote on 16. Aug 2019 at 14:01:
O, i płyta ma wygodne sterowanie.

Mając w pamięci dotychczasowe doświadczenia, wiedziałem na co zwrócić uwagę Smiley

Dalszą część komentarza to chyba sobie wydrukuję i wręczę panom specom od kuchni Wink Dzięki bardzo!
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #67 - 16. Aug 2019 at 14:08
Print Post  
BEL554MS0 To zwykła transformatorówa. Jak dobrze zabudują-drzwi będą miały równe szczeliny to niezajeżdżalna. Pod warunkiem założenia dystansów po bokach-jeśli są w zestawie-takie czarne motylki z dziurkami na wkręty. Inaczej wkręty prężą na obudowę, która jest baaaardzo plastyczna niestety, i krzywi się.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #68 - 16. Aug 2019 at 14:13
Print Post  
A co jeszcze do KiNa:
Jeśli pomimo poprawności montażu chłodziarka „poci się” z tylu komory na półkach to jest zestaw wentylatora komory. Który jak dla mnie powinien być standardem, a jest montowany serwisowo dopiero w przypadku skraplania wilgoci na półkach. Poprawia znacznie efektywność chłodziarki. A urządzenie jest fabrycznie przygotowane na jego obecność. Wystarczy w wyznaczonych miejscach zrobić dziurki na przewód i dwa wkręty.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #69 - 16. Aug 2019 at 14:14
Print Post  
forteller wrote on 16. Aug 2019 at 14:01:
Wybrałem BEL554MS0 ponieważ stylem pasuje bardziej do piekarnika HBA5570S0, a rzeczywista różnica w cenie to tylko 140zł.

Po wyłączeniu zegara nic nie będzie się swieciło na czerwono przez większosć czasu, a pozostałe 5 minut w ciągu roku wytrzymasz, bo tyle się mikrofali używa Tongue
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #70 - 16. Aug 2019 at 14:17
Print Post  
Zegary się rozjeżdżają bo piekarnik może mieć kwarc, a mikrofala może być kluczowana 50Hz sieci. Jak się częstotliwość różni o 0,05Hz od 50 to masz kilkanaście minut na dwa tygodnie.
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
kazeobi
Senior Member
****
Offline



Posts: 3328
Location: Warszawa
Joined: 14. Jan 2017
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #71 - 16. Aug 2019 at 14:19
Print Post  
To i kwestia przestawiania ich dwa razy do roku jest dla mnie powodem, dla którego zegar mam w piekarniku...
  

]
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Kraków
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #72 - 16. Aug 2019 at 14:24
Print Post  
Tajemnica wyjaśniona! A ja się zastanawiałem, czemu to się rozjeżdża i czy to nie jakaś wada fabryczna Tongue Ja mikrofali używam jednak częściej, szarpnę się te 140zł Wink
  

Mam za dużo zestawów i za dużo tekstu naprodukowałem aby to wszystko tutaj pomieścić...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8092
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #73 - 16. Aug 2019 at 14:45
Print Post  
To nie wada fabryczna tylko fabryczna taniość   Grin
Jak się bardzo rozjeżdżają to wkładamy moduły zamienne już kwarcem Wink
W ogóle to stwierdzam, że to jedyny producent, u którego części zamienniki - za oryginały montowane na pierwszy montaż w fabryce- są lepsze  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
314TeR
Senior Member
****
Offline


Zak®ęcony fan komputerów
;)

Posts: 1707
Location: Warszawa
Joined: 01. Apr 2019
Gender: Male
Re: AGD do mieszkania
Reply #74 - 23. Aug 2019 at 09:31
Print Post  
Pozwolę się podłączyć pod wątek.

Kuchnia u moich rodziców przestała praktycznie istnieć :/ Ojciec zapomniał zgasić ogień na kuchence gazowej pod zupą... a dalej sobie dopowiedzcie...  Wszystkie części wyposażenia kuchni powyżej blatów są do utylizacji. Moooooże uda się uratować zmywarkę (Bosch) która stała dalej od epicentrum. Muszę im dość pilnie zorganizować nową kuchnię... Sad

Chciałbym Cię prosić @Callahan o pomoc w doborze sprzętu. Nie bardzo mogę teraz poświęcić czas na przedzieranie się przez meandry różnic itp itd, gdybyś mógł polecić sprawdzone - przede wszystkim bezawaryjne jakieś modele sprzętu AGD to będę mega wdzięczny.

Potrzebuję kupić:
1. Lodówkę z zamrażalnikiem - wolnostojąca - coś normalnego, zwykłego dla 2-jga starszych ludzi, ale aby była absolutnie bezawaryjna i bezobsługowa, żeby nie zachodziła szronem, nie leciała z niej woda...  najchętniej aby nie trzeba było w ogóle rozmrażać co parę miesięcy. Mile widziane jakieś systemy aby np zielenina utrzymywała długo świeżość. 
2. Mikrofalówkę do odgrzewania - wolnostojąca - coś prostego
3. Chcę zlikwidować gaz i zamienić kuchnię gazową - samą płytą elektryczną a chyba najlepiej indukcyjną (bez piekarnika). Czy są jakieś płyty indukcyjne na 220V? W mieszkaniu mam tylko 1 fazę, na mieszkanie mam tylko 25A na wszystko.
4. Jakiś okap nad płytę - bez możliwości podpięcia pod wyciąg, tylko jakiś wkład węglowy do pochłaniania oparów przy gotowaniu.

Cały sprzęt najchętniej łatwy w utrzymaniu czystości - bez jakiś fikuśnych ozdobników, najchętniej w kolorze innym niż biały, biały w ostateczności. 

Z góry dzięki za pomoc.
 
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top