Page Index Toggle Pages: 1 [2]  Send TopicPrint
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron) (Read 7451 times)
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #15 - 02. Oct 2018 at 23:00
Print Post  
Siedzę i dumam nad tymi płytami od jakiegoś czasu. Mam już spisane wszystkie 44 kondensatory potrzebne do wymiany na każdej z płyt, lecz ta niedziałająca zdawała się być martwa niezależnie od kondensator體.

Okazało się, że na pamięć RAM (i zielonego LEDa kt髍y znajduje się przy gnieździe zasilania 4-pin) trafia około 1,3V. Winny okazał się układ zaznaczony na zdjęciu - ISL6520, choć diagnoza nie zostałaby postawiona bez mojego przyjaciela.

Udało mi się kupić taki układ na miejscu, dzisiaj go przelutowałem i bam - płyta POSTuje.

Za 88 kondensator體 będą testy stabilności Wink
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #16 - 03. Oct 2018 at 00:42
Print Post  
Smiley
No to uratowana od odzysku złota Wink

Co do lutowania drobnych element體 - znajomy elektronik pracujący w Instytucie m體ił mi ostatnio, że jak lutuje jakieś drobiazgi SMD to grot lutownicy robi sobie ze srebrzanki 0,8 mm. Ja mam elegancką stację WEP 853D  z hotairem itd. ale nie mam na tyle nerw體 i doświadczenia (ani też chęci do nauki) żeby korzystać z niej do jakiegoś SMD rework - używam jedynie do rozlutowywania grubszych element體 czy zakładania izolacji termokurczliwej...
  

"Dzi艣 to ju偶 kompletnie inna maszyna i coraz wi臋cej b贸lu/p艂aczu/t臋sknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #17 - 03. Oct 2018 at 20:51
Print Post  
HanJammer wrote on 19. Sep 2018 at 17:54:
na drugiej MP 2400+ (AMSN2400DKT3C - Thoroughbred).

To tę przygarnę... Chyba to nie pazerność? Będzie do parki  Grin i do kwartetu zarazem  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
HanJammer
Senior Member
****
Offline


Retro sretro

Posts: 2369
Location: Warszawa
Joined: 21. Aug 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #18 - 03. Oct 2018 at 20:55
Print Post  
Hehe, tę drugą zostawiam jednak sobie na ten moment ;]
  

"Dzi艣 to ju偶 kompletnie inna maszyna i coraz wi臋cej b贸lu/p艂aczu/t臋sknoty za dawnymi czasami." Cry
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #19 - 07. Oct 2018 at 01:35
Print Post  
Pierwsza płyta uratowana Wink

(You need to Login or Register to view media files and links)
(pod linkiem wyższa rozdzielczość i więcej zdjęć)
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #20 - 07. Oct 2018 at 11:58
Print Post  
Jeszcze jedno - AMD-762 wyglada jak maly K6. Jest uroczy Wink
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #21 - 07. Oct 2018 at 12:29
Print Post  
Taaak, 760MPX jest niekiepsko obudowany  Grin
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


鈥淗ere Be Dragons鈥

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #22 - 07. Oct 2018 at 19:02
Print Post  
Mam 2 płytki z chipsetem 760MPX, są to MSI K7D Master-L oraz Asus A7M266-D. K7D Master-L jest unikalny pod tym kątem, że nadaje się do OC. Moje Athlony MP 2000+ na rdzeniu Palomino miały odblokowany mnożnik, kt髍ym zjechałem w dł a magistralę ustawiłem na 150MHz i wszystko chodziło stabilnie na tej płytce (a miałem full kart rozszerzeń wrzuconych). Asus za to wyrżnia się jakością element體 (nie ma tanich kondziork體 Taepo jak na MSI) oraz ciekawą sekcją zasilania z dwoma układami sterującymi. Z ciekawostek na temat 760MPX warto jeszcze dodać, że chipset zawiera poważny bug, kt髍y uszkadza dane podczas teksturowania AGP (czyli korzystając z pamięci komputera). Poza tym moje egzemplarze nie chciały wspłpracować z kartami graficznymi wyposażonymi w mostki pośredniczące PCI-E -> AGP a więc kart typu Radeon X800XL AGP nie dało się używać, trzeba było szukać jednostek z natywnym AGP. Platforma ta na długo zostanie w moim sercu, ponieważ miałem ją, gdy nie było Athlon體 64 X2 na rynku i mogłem się chwalić posiadaniem SMP. Tongue Pźniej był upgrade CPU na MP2400+ i MP2800+. Jeszcze jakoś w 2012 był to m骿 gł體ny platformiacz i nie narzekałem na nic. xD
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #23 - 07. Oct 2018 at 19:14
Print Post  
Cż, ten egzemplarz K7D Master-L jest już naprawiony pod względem jakości Wink Kondensatory to gł體nie Panasonic z serii FR oraz Rubycon YXG.

Co ciekawe, dwa egzemplarze mocno się od siebie rżnią pod względem wykorzystanych element體. Starsza MSI posiada sockety z metalowymi dźwigienkami, podczas gdy nowsza - plastikowe. Kondensatory są rżne na obu - jedynie Teapo są wsp髄ne Wink Widać że MSI montowało co akurat miało pod ręką, aczkolwiek najbardziej obciążone kondensatory na obu są markowe. Na nic jednak to się zdało starszej MSI kt髍a pracowała z Palomino MP 2000+ - te grzałki wykończyły markowe Nichicony. Nowsza kt髍a pracowała z MP 2400+ miała z kolei wykończone te mniejsze kondzioły Teapo. Dla mnie to ciekawa zależność Wink

Dzisiaj ta platforma jest już niestety martwa przez brak SSE2, choć z najwydajniejszymi MP 2800+ nie ma czego się wstydzić na tle nowszych platform, pomimo tego że FSB 266 mocno hamuje wydajność.

Jeśli posiadasz jeszcze te procesory 2400+ bądź 2800+, chętnie za coś się wymienię lub zwyczajnie je odkupię Wink

Dzisiaj jeszcze było ostateczne wygrzewanie Tongue Zainstalowałem XP-ka i puściłem prime przy napięciu 1,85V i szynie 138MHz. 270W z gniazdka a tu nic na płycie się nie nagrzewa Roll Eyes
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
udam_u
Full Member
***
Offline


鈥淗ere Be Dragons鈥

Posts: 397
Location: Wrocław
Joined: 17. Jul 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #24 - 07. Oct 2018 at 19:50
Print Post  
@forteller Te Palomino nie były aż takie gorące jak na defaultowym napięciu 1,75V (o ile dobrze pamiętam) pracowały. Grin Co innego jak się je @, MP2000+ to był chyba najszybszy Palomino i do podkręcania się nie nadawał. Natomiast spr骲uj obniżyć mnożnik CPU na 11 i ustawić FSB stopniowo do g髍y aż do 150MHz. Nie warto w Palomino jechać zegarem do g髍y bo on już nie ma i tak zapasu. Magistrala szybsza da sporego kopa bo te procki się duszą i proszą o dual channel - jaka szkoda, że AMD się o to nie pokusiło. Te kondziorki Teapo są na liście kiepskich kondensator體 tak jak Codegen zasilaczy. U mnie spuchły kondensatory wzdłuż portu AGP za sprawą Radeona 9800 Pro chłodzonego Silencerem (pamięta to ktoś xD). Mocno się ten aluminiowy blok nagrzewał i nie dziwię się, że szybko sw骿 żywot kondensatory zakończył. Reszta u mnie była ok. Odnośnie mych prock體, to MP2800+ są w moim buildzie działającym (kiedyś wrzucę foto) ale nie pamiętam, czy MP2400+ nie mam zdublowanych. Będę musiał się do tego dogrzebać i zobaczymy, dla mnie najciekawsza jest wymiana na inne ciekawe rzeczy... Tongue
Poza tym uczciwie powiem (bo nie wiem, czy wiesz), że zwykłe Athlony XP da się modować na MP. (:
  

Zestawy:
  • W opracowaniu???
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
  • (You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #25 - 07. Oct 2018 at 20:08
Print Post  
Czy ja wiem czy nie były gorące? Stary proces 180nm a tutaj zegary rzędu 1,6-1,7GHz. Pamiętam, że pojedyncze Athlony XP w swym czasie to były konkretne grzałki, a tutaj są one zdublowane. Przy 1,85V pojedynczy wciąga już ponad 100W.

Najwyższy Palomino to 2100+ o zegarze 1733MHz. Tutaj nie zależało mi na OC, a jedynie na zmaksymalizowaniu zużycia prądu Tongue

Jestem świadom możliwości zmodyfikowania XP do MP. Szczerze m體iąc, nabyłem już dwie sztuki Barton體 2500+ sprzed 0339 celem zrobienia ostrych mod體 Wink

Widzisz, ze mną jest tak, że jednak chętniej bym kupował niż się wymieniał Tongue Mam wewnętrzny awers do pozbywania się fajnego sprzętu Tongue

Dual Channel to śpiewka przyszłości w przypadku tej platformy. Mostek płnocny jest ten sam co w AMD 760MP z 2000 roku. Osobiście uważam zdolność tej platformy do pracy z fsb 150 za niezły wyczyn - u VIA trzeba było kilku generacji chipset體, żeby osiągnąć takie częstotliwości.
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
Callahan
VIP Member
*****
Offline



Posts: 8089
Location: Świętokrzyskie
Joined: 29. Mar 2014
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #26 - 07. Oct 2018 at 21:03
Print Post  
A działa bez problemu USB?
  

(You need to Login or Register to view media files and links)
HP XU 6/200 2x PII-ODP/512MB/VB/SCSI/NT 4.0
PR440FX 2x PII-ODP/1GB/V4/SCSI/NT 4.0 CS4237B+CT1920
Super S2DG2 2x550@2MB/1GB/V5/SCSI/YamahaXG/Win2000
(You need to Login or Register to view media files and links)
Back to top
 
IP Logged
 
forteller
Senior Member
****
Offline


Overclocking since 2003

Posts: 3251
Location: Krak贸w
Joined: 28. Jan 2018
Gender: Male
Re: Zagrajmy w grę... (2 x Dual Opteron)
Reply #27 - 07. Oct 2018 at 22:02
Print Post  
W obu płytach jest mostek południowy w rewizji pozbawionej błędu.
  

Mam za du偶o zestaw贸w i za du偶o tekstu naprodukowa艂em aby to wszystko tutaj pomie艣ci膰...
Back to top
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1 [2] 
Send TopicPrint
 
  « Board Index ‹ Board  ^Top